Zmiany w polskim prawie karnym po wejściu w życie kodeksu karnego z 1997 roku - Tadeusz Bojarski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Zmiany w polskim prawie karnym po wejściu w życie kodeksu karnego z 1997 roku

książka

Zmiany w polskim prawie karnym po wejściu w życie kodeksu karnego z 1997 roku - opis produktu:

Obowiązujący, trzeci polski kodeks karny z 1997 roku kształtował się pod hasłem osłabienia punitywności polskiego prawa karnego i zadośćuczynienia pokrzywdzonemu. Zasadnicze zmiany w stosunku do poprzedniego stanu prawnego dotyczą części szczególnej (poszczególne przestępstwa) i rozwiązań w zakresie polityki karnej, jak sankcje karne, nadzwyczajne obostrzenia kary, stosowanie środków związanych z poddaniem sprawcy próbie. Zmiany objęły w pewnym stopniu również niektóre kwestie o charakterze bardziej teoretycznym niż praktycznym. Osłabienie represyjności polskiego prawa karnego było dość powszechnie aprobowane w środowiskach prawniczych, problemem spornym pozostały natomiast granice tego osłabienia. Spory w tej sprawie znalazły korzystne warunki z uwagi na niespotykany w Polsce wzrost przestępczości stwierdzonej w czasie, gdy kodeks wchodził w życie. Tworzyło to niestety korzystny klimat do przeprowadzania zmian nowego kodeksu karnego. Ich liczba przekroczyła dwadzieścia. Celem konferencji była właśnie ocena dokonanych nowelizacji, a także wypowiedzenia się co do dalszych potrzeb lub ich braku w tym zakresie. Zamierzeniem organizatorów konferencji była ponowna próba ustosunkowania się do tych problemów.

Książka Zmiany w polskim prawie karnym po wejściu w życie kodeksu karnego z 1997 roku pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Autorami książki są Tadeusz Bojarski, Katarzyna Nazar, Aleksandra Nowosad. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, karne. Książka Zmiany w polskim prawie karnym po wejściu w życie kodeksu karnego z 1997 roku liczy 397 stron. Jej wymiary to 168 x 240.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Zmiany w polskim prawie karnym po wejściu w życie kodeksu karnego z 1997 roku

4.5/5 ( 2 oceny )
  5
  1
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.