Zmiana warty - Krystyna Szafraniec - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Zmiana warty (twarda)

Młode pokolenia a transformacje we wschodniej Europie i Azji

książka

Zmiana warty, Młode pokolenia a transformacje we wschodniej Europie i Azji - opis produktu:

Prezentowana książka zarówno w warstwie teoretycznej, jak i empirycznej reprezentuje wysoki poziom naukowy, który z jednej strony satysfakcjonuje profesjonalnych badaczy społecznych, a z drugiej - stawiając wysokie wymagania przed zainteresowanym problematyką pracy czytelnikiem - nie tworzy barier w upowszechnianiu wiedzy naukowej w opinii publicznej, dydaktyce i publicystyce.
- z recenzji prof. dr. hab. Bogdana W. Macha

Opracowanie jest znaczącym wkładem do juwentologii, ponieważ pokazuje, że trudność osiągania dorosłości jako zjawisko społeczne wykracza poza Europę i Stany Zjednoczone Ameryki - dotyczy bowiem także Azji. Wartość rozprawy tkwi także w całościowym zamyśle diagnostycznym, rozległości omawianej problematyki - czytamy o źródłach kłopotów, czyli o zmianach systemów edukacyjnych, zmianach gospodarczych i rynku pracy, demografii oraz o konsekwencjach dotyczących aranżacji rodziny i w rezultacie o dopasowywaniu orientacji życiowych do skali wyzwań stojących przed młodymi ludźmi. Poznajemy wreszcie stosunek młodych dorosłych do zadań sfery publicznej i postawy wobec demokracji.
- z recenzji dr. hab. Krzysztofa Koseły, prof. UW

Autorzy książki, pracownicy Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, związani także z Instytutem Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk, tworzą zespół realizujący projekty z zakresu socjologii edukacji i młodzieży. Podstawą niniejszej pracy są m.in. wyniki szeroko zakrojonych, międzynarodowych (ponadeuropejskich) badań własnych, które swym zasięgiem objęły dziewięć postkomunistycznych krajów. Poza Polską były to: Bułgaria, Łotwa, Niemcy wschodnie, Rosja, Rumunia, Węgry, a także Chiny i Wietnam.

Książka Zmiana warty Młode pokolenia a transformacje we wschodniej Europie i Azji, pochodzi z wydawnictwa SCHOLAR. Autorami książki są Krystyna Szafraniec, Krzysztof Wasilewski, Jarosław Domalewski, Paweł Szymborski, Marcin Wernerowicz. Należy do gatunków: historia, inne, nauki społeczne, socjologia. Książka Zmiana warty liczy 352 stron. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Krystyna Szafraniec, Krzysztof Wasilewski, Jarosław Domalewski, Paweł Szymborski, Marcin Wernerowicz - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Zmiana warty, Młode pokolenia a transformacje we wschodniej Europie i Azji

4.6/5 ( 16 ocen )
 • 5
  14
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.