Zmartwychwstanie Tajemnice, legendy i prawda - Andrea Tornielli - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Zmartwychwstanie Tajemnice, legendy i prawda

książka

 • Wydawnictwo eSPe
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 245
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Zmartwychwstanie Tajemnice, legendy i prawda - opis produktu:

Rankiem, 9 kwietnia 30 roku, kilka kobiet udaje się do grobu człowieka, który trzy dni wcześniej zmarł na krzyżu. Grób jest pusty... Co więcej, człowiek, który miał się w nim znajdować, ukazuje się niewiastom, a nieco później także swoim uczniom. Co w tym wszystkim jest prawdą? Czy mamy tu do czynienia z legendą czy z faktem historycznym? Jakie dowody lub poszlaki potwierdzają to, co wydarzyło się owej nocy w Jerozolimie? Dokładne badania pozwalają Autorowi Zmartwychwstania udzielić odpowiedzi na te pytania. Pomagają mu też rozwiać różnorakie wątpliwości, które nasunęły się w związku z nadzwyczajnym zdarzeniem, tkwiącym u źródeł chrześcijaństwa. Jornielli zajmuje się na przykład teoriami, zgodnie z którymi Chrystus został pochowany w Kaszmirze; rozstrzyga też kwestię, czy Jezus rzeczywiście poślubił Marię Magdalenę, jak pisze Dan Brown w swej książce Kod Leonardo da Vinci.

Książka Zmartwychwstanie Tajemnice, legendy i prawda pochodzi z wydawnictwa eSPe. Autorem książki jest Andrea Tornielli. Należy do gatunków: religie i mitologie, religie, katolicyzm. Książka Zmartwychwstanie Tajemnice, legendy i prawda liczy 245 stron. Jej wymiary to 142x200.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Zmartwychwstanie Tajemnice, legendy i prawda

4.7/5 ( 3 oceny )
  5
  2
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

nannar02

san.siro(at)wp.pl
 • 18-07-2009
 • 13:45

recenzja nagrodzona 2.00pkt

'... Lecz przymusili Go mówiąc: Zostań z nami, bo, gdyż ma się ku wieczorowi i dzień się już nachylił. Wszedł więc, aby zostać z nimi...' Łk 24:29
Są chwile, że i dla chrześcijanina fakt zmartwychwstania Jezusa, budzi zakłopotanie i niedowierzanie. Stan przemija, lub pozostaje na trwałe wpisany w myślach pytającego o sens wiary. Aby uwierzyć Ewangelii, trzeba wszakże najpierw w ogóle wierzyć w istnienie świata pozazmysłowego, zaufać Pismom 'Starego Testamentu' i dopiero później rozpoznać ich treść w przesłaniu Ksiąg Nowego Testamentu. I jakże wiele zależy od tego gdzie się urodzimy - co przecież ni jest zależne od nas. Jesli rodzice zaniosą nas do kościoła, gdzie ksiądz udzieli nam chrztu - to nasza droga wiary, jest (poniekąd), 'drogą na skróty'. Ale jeśli urodzimy się otoczeniu innym niż chrześcijańskie.? To, co dla nas wydaje się oczywiste, dla innych może być czymś zupełnie innym, lub wręcz nie istnieć. Ale przecież wartości człowieka, nie mierzy się ilością odmówionych modlitw, lecz tym co niesie w swoim sercu, tym co gotowi jesteśmy ofiarować drugiemu człowiekowi. Przecież Uczniowie z będący w drodze do Emaus, nie poznali Go w trakcie rozmowy, a przecież 'przymusili Go', by z nimi został, 'gdyż ma się ku wieczorowi'. Rozpoznali Jezusa dopiero podczas wieczerzy. Zresztą oddajmy lepiej głos samemu Ewangeliście, który tak opisuje tę scenę:
'Gdy zajął z nimi miejsce u stołu, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im. Wtedy oczy im się otworzyły i poznali Go, lecz On zniknął im z oczu ...' Łk 24:30-32.
Każdy z nas jest 'w drodze do Emaus' i nigdy niewiadomo, kogo przyjdzie nam na niej spotkać ...

Czy recenzja była pomocna?