SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Zgiełk czasu (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Świat Książki
Data wydania 2017
Oprawa twarda
Ilość stron 224
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Ta opowieść o zderzeniu Sztuki z Władzą, o ludzkim kompromisie, ludzkim tchórzostwie i ludzkiej odwadze, to dzieło prawdziwego mistrza.

Zgiełk czasu to fikcyjna (auto)biografia Dymitra Szostakowicza, poruszająca wyobraźnię opowieść o życiu i twórczości tego wybitnego kompozytora w realiach stalinowskiej Rosji. Napisana w trzeciej osobie, acz stanowiąca w istocie monolog wewnętrzny, powieść ta tworzy intymny portret jednostki utkany z pojedynczych scen, wspomnień i przemyśleń; portret, który zarazem, wychodząc daleko poza swoje ramy, przedstawia wyrazisty wstrząsający obraz okrutnych czasów, w jakich przyszło żyć jej bohaterowi.

Zgiełk czasu to pierwsza powieść Juliana Barnesa od czasu wyróżnionego Nagrodą Bookera Poczucia kresu.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Świat Książki
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2017
Wymiary: 125x200
Ilość stron: 224
ISBN: 978-83-8031-587-7
Wprowadzono: 24.10.2017

RECENZJE - książki - Zgiełk czasu - Julian Barnes

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 24 ocen )
  • 5
    19
  • 4
    2
  • 3
    2
  • 2
    1
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Martyna Kałan

ilość recenzji:6

5-03-2020 17:11

Filigranowo książka, która udźwignęła ogrom historii. Fabularyzowana biografia rosyjskiego kompozytora Dimitrija Szostakowicza autorstwa pisarza brytyjskiego, traktuje o niewyobrażalnie trudnych dylematach , podanych czytelnikowi w sposób delikatny i intymny. Nie ma tu wielkich i mężnych czynów, jest słabość i odwaga artysty żyjącego i tworzącego w czasach reżimu stalinowskiego. Jest grząska i śliska relacja między władzą a sztuką, a przede wszystkim dużo lęku. Przyznam szczerze, że Barnes zachwycił mnie sposobem narracji. Oszczędna w słowach, nieprzegadana, a jednak prowokująca tak wiele emocji i refleksji. Książka o decyzjach i dźwiganiu konsekwencji, o tęsknocie za życiem w innym państwie, bez tych ciągłych dylematów. Nie chcę przegadać, proponuję cytat: "Kiedy rozmawiali ze Strawińskim o dyrygowaniu, wyznał: ?Nie wiem, jak się nie bać?. Wtedy myślał, że mówi tylko o dyrygowaniu. Teraz nie był tego taki pewny. Nie bał się już, że zostanie zabity ? to była prawda, i powinna cieszyć. Wiedział, że pozwolą mu żyć i że otrzyma najlepszą opiekę lekarską. Ale, w pewnym sensie, to było gorsze. Bo żywych zawsze da się jeszcze upodlić. Czego nie można zrobić zmarłym". Na prawdę ta książka potrafi łamać, ale bardzo polecam i zachęcam, czytajmy i cieszmy się, że żyjemy w miejscu i czasie gdzie #CzytanieToNieZbrodnia

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?