Zdrowie emocjonalne / Osho | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Zdrowie emocjonalne (miękka)

Przemień lęk, złość i zazdrość w twórczą energię

książka

 • Wydawnictwo Czarna Owca
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 256
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Zdrowie emocjonalne, Przemień lęk, złość i zazdrość w twórczą energię - opis produktu:

OSHO - charyzmatyczny mistrz duchowy pochodzący z Indii. Znakomity mówca swobodnie posługujący się zarówno wschodnimi tradycjami mistycznymi, jak i zachodnią psychoterapią. Jego nauki dotyczą nie tylko indywidualnego poszukiwania sensu, lecz także najbardziej palących spraw społecznych i politycznych.

W jaki sposób możemy pogodzić potrzebę wyrażania emocji z pragnieniem poszanowania innych? Bardzo często stajemy przed dylematem: wyrażać je czy tłumić? Boimy się, że wyrażając prawdziwe uczucia, zranimy lub urazimy bliskie nam osoby. Jeżeli jednak tłumimy emocje, zwiększamy ryzyko zranienia samych siebie. Osho pomaga skutecznie rozwiązać ten konflikt.

Książka ta umożliwia zrozumienie podłoża, na którym rodzą się emocje, uczy konstruktywnych zachowań, a także utrzymania pewności siebie i równowagi w obliczu nieuniknionych życiowych wzlotów i upadków. Szczególnie zaś pomaga odkryć, jaki wpływ na nasze życie wywiera lęk, złość oraz zazdrość i jak możemy przekształcić te destrukcyjne emocje w twórczą energię Unikalne podejście do ludzkiego umysłu i serca, jakim posługuje się Osho, wykracza daleko poza konwencjonalną psychologię.
Kiedy jesteś szczęśliwy, nagle dopływa do ciebie energia z całego świata. Cały świat śmieje się razem z tobą.
Osho
S
Szczegóły

Osho - przeczytaj też

 • -12%
Medytacja dla zabieganych

Osho

miękka
21,93 zł 24.93
 • -26%
Przeznaczenie, wolność, dusza Jaki sens ma życie?

Osho

miękka
18,45 zł 24.93
 • -22%
Pytania płynące z serca

Osho

miękka
27,23 zł 34.90
 • -16%
Sutra serca

Osho

twarda
45,24 zł 53.87
 • -20%
Sztuka życia i umierania

Osho

miękka
26,18 zł 32.72
 • -12%
 • -26%
 • RRecenzje
 • Książka
 • Zdrowie emocjonalne, Przemień lęk, złość i zazdrość w twórczą energię
0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Coś Na Półce

 • 19-04-2019
 • 12:32

Mistrz Osho w akcji.

Osho ? hinduski filozof i mistrz duchowy, którego dzieła bywają w ostatnim czasie palone bez ostrzeżenia na stosie? Czy słusznie? Z całą pewnością NIE, każdej książce należy się bowiem SZACUNEK. Czy jednak do tej konkretnej warto sięgnąć?

?Zdrowie emocjonalne?? to takie trochę połączenie poradnika psychologicznego z wykładnią filozofii szczęścia, okraszone przykładami na to, jak stan szczęścia i pozytywnej energii osiągnąć. Hmm? Do pewnego stopnia ciekawe i interesujące, z drugiej zaś strony ? momentami kontrowersyjne? Interesujące są części książki o charakterze poradnikowym, kontrowersyjne zaś bywają te poświęcone wykładni filozofii głoszonej przez Osho.

Podtytuł sugeruje, że dzięki książce nauczymy się przekuwać złość, lęk i zazdrość w pozytywną energię? Innymi słowy, opis sugeruje, że nauczymy się negatywne emocje przekształcać w te pozytywne. Taka umiejętność ma niezaprzeczalną wartość, czy możliwa jest jednak do opanowania? Czytając kolejne rozdziały można pomyśleć, że nie ma nic prostszego ? wystarczy wszak ?czerpać szczęście ze wszystkiego wokół, a kiedy ono w nas zagości, kosmos prześle nam tej pozytywnej energii w dwójnasób?? To powyżej to wprawdzie pewien skrót myślowy, oddający jednak istotę rzeczy, a jest nią to, że Osho należy czytać z pewnym przymrużeniem oka i przez dwa dzieląc jego wywody. Trzeba brać z nich tylko to, co istotne ? otoczkę mistycyzmu i radosnej filozofii szczęścia powinniśmy według mnie traktować bardzo na dystans.

Przy całym nie do końca merytorycznym podejściu (mieszanie filozoficznego mistycyzmu z ćwiczeniami emocji ujmuje z merytoryki niestety sporo) książka jest interesująca. Nikt nie oczekuje od czytelnika, ażeby przyjmował on zaraz po lekturze hinduskie ideologie, przyznać jednak trzeba, że da się z tego całkiem sporo rzeczy przydatnych wyłowić. Co? Przede wszystkim pozytywny sposób myślenia i sposoby zaszczepienia go we własnym podejściu do życia. Przyda się też kilka wywodów i ćwiczeń dotyczących wspomnianego już w tytule przekształcania emocji destrukcyjnych w pozytywne. Te części książki brzmią sensownie. Całą resztę polecam traktować z przymrużeniem oka.

Niezależnie od merytoryki, czy też jej braku, a także niezależnie od ideologii i idei zawartych w jakiejkolwiek książce ? nie tylko w tej ? chciałbym na koniec wrócić jeszcze do wspomnianych na wstępie wydarzeń mających miejsce przed jedną z gdańskich parafii? Nie ma to co prawda bezpośredniego związku z tą oto lekturą, jednak widząc na zdjęciach płonący ?W IMIĘ BOŻE? stos książek, a wśród nich grzbiet książki z napisem ?Osho? czuję się w obowiązku o tym wydarzeniu właśnie tutaj wspomnieć? Niezależnie od wspomnianej merytoryki (czy też jej braku) każdemu należy się szacunek. Także autorom książek, a w konsekwencji ? samym książkom. ?Tam gdzie pali się książki, wkrótce dojdzie do palenia ludzi?? Oby nie. Warto jednak o tym wspomnieć ku przestrodze. Barbarzyństwa i głupoty nie usprawiedliwia nic, a już na pewno nie religia poniżona przez jej kapłanów - albowiem tylko poniżeniem religii można nazwać sprowadzenie jej do roli palącego ?wrogów? zabobonu? Tyle w tej materii. Nie dajcie się proszę nigdy nikomu ogłupić i ? proszę ? szanujcie książki. Nawet jeśli nie zgadzacie się z ich treścią.

Dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca za egzemplarz recenzencki.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Instytut

K.C. Archer

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 3.2.2020
 • -30%
Świt legend

Mariusz Walczak

miękka
17,50 zł 25.00
 • -35%
Łowca

Marek Zatwardnicki

miękka
17,48 zł 26.90
Zapowiedź - 23.12.2019
 • -35%
Nieugięty. Przestrzeń zewnętrzna Zaginiona flota, Tom 4

Jack Campbell

miękka
29,13 zł 44.80
Zapowiedź - 31.1.2020
 • -35%
Przyjaciel człowieka

Andrzej Pilipiuk

miękka
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 20.1.2020
 • -32%
Ucieczka w dzicz Wojownicy

Erin Hunter

twarda
33,23 zł 48.88
 • -35%
 • -37%
Kolory Ognia

PRACA ZBIOROWA

miękka
28,90 zł 45.87

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 29.93 zł
  20.35 zł

  Niniejsza książka jest poradnikiem zdrowia prawdziwego, czyli zdrowia w dosłownym znaczeniu tego słowa. Zawarte tu zalecenia i porady pozwalają wyleczyć metodami niemedycznymi większość chorób tak zwanych cywilizacyjnych, czyli bagatelizowanych przez medycynę konwencjonalną. Co więcej, niniejsza...

 • 36.90 zł
  28.41 zł

  Zrób prezent sobie i swojemu dziecku. Odzyskaj zdrowie i dobre samopoczucie po ciąży! Czujesz się wyczerpana? Masz wszystkiego dość? Nie czujesz się sobą i jesteś ciągle rozdrażniona? To książka dla Ciebie. Dzięki niej dowiesz się, jak dbać o siebie po ciąży, odzyskać energię i wrócić do...

 • Hal Arkowitz i Scott Lilienfeld od roku 2006 prowadzą "Scientific American Mind" rubrykę "Fakty i fikcje" poświęconą psychiatrii i psychologii. W książce "Zdrowie psychiczne. Mity i fakty" znalazły się wybrane teksty publikowane wcześniej w tej rubryce, zaktualizowane...

 • Emocje towarzyszą człowiekowi od zawsze. Odczuwamy je sami i okazujemy innym. Nasz świat jest światem emocjonalnych przeżyć: od uniesień i wzruszeń, które stają się przyczyną twórczych decyzji i działań, po emocje, które stają się powodem działań destrukcyjnych. Historia ludzkości jest w istocie...

 • Książka Mildred Blaxter jest wyczerpującym i przystępnym wprowadzeniem w kluczowe dyskusje na temat pojęcia zdrowia dzisiaj. Autorka pokazuje, w jaki sposób zdrowie jest definiowane, konstruowane, doświadczane i odgrywane we współczesnych rozwiniętych społeczeństwach, korzystając z wybranych...

 • OSHO - charyzmatyczny mistrz duchowy pochodzący z Indii. Znakomity mówca swobodnie posługujący się zarówno wschodnimi tradycjami mistycznymi, jak i zachodnią psychoterapią. Jego nauki dotyczą nie tylko indywidualnego poszukiwania sensu, lecz także najbardziej palących spraw społecznych...