Zdobnictwo wczesnego średniowiecza. Tom 2 - Igor D. Górewicz - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Zdobnictwo wczesnego średniowiecza. Tom 2

  • Promocja
    image-promocja

książka

Zdobnictwo wczesnego średniowiecza. Tom 2 - opis produktu:

Po wielu latach, w odpowiedzi na liczne prośby użytkowników, oddajemy w Państwa ręce drugie wydanie, drugiego tomu popularnego katalogu zdobnictw z opisami w języku polskim. Przedstawiamy zatem drugą część katalogu graficznego Zdobnictwo wczesnego średniowiecza na którą składa się kolejnych 258 motywów. Tym razem wybór dokonywany był wzorem pierwszego wydania Zdobnictwa..., to znaczy tak, by przy zachowaniu przekrojowości czasowej i terytorialnej, dać różnorakie możliwości praktycznego zastosowania ornamentyki. Tematycznie zaś wyróżniają się tym razem dwie grupy. Jedna to kolekcja przerysów wspaniałych reliefów nagromadzonych na dwóch zaledwie przedmiotach, a mianowicie tzw. relikwiarzach z Kamienia i Bambergu, które słusznie uznawane są za arcydzieła. Druga grupa ma znacznie prostszą formę, ale bogatą symbolikę, składają się bowiem na nią proste wyobrażenia bogów i innych istot rodem z mitologii Słowian północnych Germanów wczesnego średniowiecza. Przedstawienie tej grupy jest wynikiem wielokrotnie powtarzających się pytań naszych rozmówców, którzy w wielu miejscach zwracali się do nas z prośbą o udostępnienie dobnych wizerunków. Jest to też sposobność, by szerokiej międzynarodowej publiczności obok znanych i lubianych bogów wikingów zaprezentować nie mniej w swoich czasach poteżnych, choć dzisiaj słabiej rozreklamowanych ich słowiańskich kolegów po fachu. Tym samym odpowiadamy na jeszcze jedną potrzebę wyrażaną przez odbiorców poza Polską, sprowadzającą się do woli choćby wstępnego poznania elementów kultury Słowian.

Zdobnictwo wczesnego średniowiecza. Tom 2 - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Zdobnictwo wczesnego średniowiecza. Tom 2, od Igor D. Górewicz. Zdobnictwo wczesnego średniowiecza. Tom 2 spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Igor D. Górewicz. Nie będziesz żałował! Zdobnictwo wczesnego średniowiecza. Tom 2 i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Zdobnictwo wczesnego średniowiecza. Tom 2 pochodzi z wydawnictwa Trzygłów. Autorem książki jest Igor D. Górewicz. Należy do gatunków: historia, powszechna do końca XIX wieku, inne. Książka Zdobnictwo wczesnego średniowiecza. Tom 2 liczy 123 stron. Jej wymiary to 176 x 240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: historia,  powszechna do końca XIX wieku,  inne
Wydawnictwo: Trzygłów
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 176 x 240
Ilość stron: 123
ISBN: 9788362586509
Wprowadzono: 19.05.2022

RECENZJE - książki - Zdobnictwo wczesnego średniowiecza. Tom 2 - Igor D. Górewicz

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: