Zasiłki z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego w praktyce - Agnieszka Ślązak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Zasiłki z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego w praktyce (miękka)

książka

Zasiłki z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego w praktyce - opis produktu:

Publikacja przedstawia zagadnienia związane z ustalaniem prawa do świadczeń pieniężnych z tytułu choroby i macierzyństwa z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego, ich wysokości, podstawy wymiaru oraz wypłatą tych świadczeń.
Opracowanie zostało zilustrowane wieloma praktycznymi przykładami, wyjaśniającymi m.in.:
- jak obliczyć okres wypłaty zasiłku macierzyńskiego i jego wysokość, jeśli pracownica w czasie urlopu rodzicielskiego pracuje u swojego pracodawcy,
- jak ustalić podstawę wymiaru zasiłku chorobowego, gdy przychód pracownika przekroczył maksymalny pułap podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w roku kalendarzowym,
- co zrobić, jeżeli pracodawca okresowo przyznał pracownikowi składnik wynagrodzenia,
jak w podstawie wymiaru zasiłku uwzględnić składniki wynagrodzenia za okresy dłuższe niż miesiąc, jeśli pracownikowi zmienił się wymiar jego czasu pracy.
Autorka przedstawia szczegółowe omówienie zasad, które powinny być stosowane przez płatników składek wypłacających zasiłki, a także katalog dokumentów, które należy złożyć do wypłaty każdego zasiłku. Całość uzupełnia aneks zawierający wzory wypełnionych dokumentów ubezpieczeniowych.

Książka Zasiłki z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego w praktyce pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książki jest Agnieszka Ślązak. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, pracy i ubezpieczeń społecznych. Książka Zasiłki z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego w praktyce liczy 356 stron. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Zasiłki z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego w praktyce

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.