Zasada koincydencji winy i czynu w Kodeksie karnym - Agnieszka Barczak-Oplustil - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Zasada koincydencji winy i czynu w Kodeksie karnym (twarda)

książka

Zasada koincydencji winy i czynu w Kodeksie karnym - opis produktu:

Monografia porusza zagadnienie koincydencji winy i czynu w prawie karnym, w kontekście przepisów Kodeksu karnego z 1997 r. Autorka odpowiada na pytanie, jak współcześnie należy rozumieć zasadę koincydencji winy i czynu; rozważa, czy i pod jakimi warunkami, na gruncie paradygmatu prawa karnego opartego o zasadę winy, dopuszczalne jest pociągnięcie do odpowiedzialności karnej podmiotu w sytuacji braku jego zdatności do ponoszenia winy w czasie czynu. Autorka charakteryzuje czynniki, które ograniczają wolność sprawcy w czasie czynu, jednak nie wpływają na możliwość przypisania mu winy. Przeprowadza również analizę polskiego Kodeksu karnego, wskazując mankamenty aktualnych rozwiązań prawnych.

Książka adresowana jest do teoretyków i praktyków prawa karnego. Czytelnik odnajdzie w niej obszerne odwołania do dorobku niemieckiej doktryny prawa karnego oraz dyskusji na temat wpływu badań neurobiologicznych na określenie istoty winy w prawie karnym.

Agnieszka Barczak-Oplustil - doktor habilitowany nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka ponad 40 publikacji naukowych z zakresu prawa karnego, prawa konstytucyjnego i prawa medycznego; prowadzi wykłady i ćwiczenia z prawa karnego materialnego i prawa medycznego na Wydziale Prawa i Administracji UJ.

Książka Zasada koincydencji winy i czynu w Kodeksie karnym pochodzi z wydawnictwa Krakowski Instytut Prawa Karnego Fundacja. Autorem książki jest Agnieszka Barczak-Oplustil. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, karne. Książka Zasada koincydencji winy i czynu w Kodeksie karnym liczy 368 stron. Jej wymiary to 179x245. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Zasada koincydencji winy i czynu w Kodeksie karnym

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: