Zaniechanie ukarania sprawcy przestępstwa skarbowego - Ryszard Kubacki - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Zaniechanie ukarania sprawcy przestępstwa skarbowego

książka

 • Wydawnictwo Dom Wydawniczy ABC
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 150
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Zaniechanie ukarania sprawcy przestępstwa skarbowego - opis produktu:

Autorzy są specjalistami z zakresu materialnego i proceduralnego prawa podatkowego oraz prawa karnego skarbowego. Ich dorobek obejmuje kilkanaście publikacji książkowych (monografii i komentarzy) dotyczących ustaw podatkowych oraz Kodeksu karnego skarbowego. Są również autorami ponad stu glos i artykułów, których tematami są różne aspekty stosowania przepisów prawa podatkowego i karnego skarbowego.
Popełnienie przestępstwa skarbowego aibo wykroczenia skarbowego łączy się z koniecznością poniesienia odpowiedzialności karnej. Podatnicy będący sprawcami przestępstw (wykroczeń skarbowych) mogą - przez odpowiednie działania podjęte już po popełnieniu przestępstw - uniknąć odpowiedzialności karnej skarbowej albo też znacznie zminimalizować jej skutki. Regulacje dotyczące stosowanych w takich przypadkach instytucji zawarte są zarówno w przepisach kodeksu karnego skarbowego, jak i w przepisach kodeksu karnego. Mowa tu o przyznaniu się sprawcy do popełnienia czynu zabronionego jeszcze przed ujawnieniem czynu (czynny żal), dobrowolnemu poddaniu się odpowiedzialności karnej oraz złożeniu wniosku o skazanie bez przeprowadzenia rozprawy lub postępowania dowodowego. Autorzy przyjmując punkt widzenia sprawcy przestępstwa (wykroczenia) skarbowego, przedstawiają wyżej wymienione przepisy prawa, przede wszystkim koncentrując się na aspektach praktycznych omawianych instytucji. Cenną pomocą dla podatników z pewnością okażą się wzory pism procesowych stosowanych w tego rodzaju sprawach. W książce uwzględniono także-w niezbędnym zakresie-dorobek doktryny i piśmiennictwa.

Książka Zaniechanie ukarania sprawcy przestępstwa skarbowego pochodzi z wydawnictwa Dom Wydawniczy ABC. Autorami książki są Ryszard Kubacki, Adam Bartosiewicz. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, karne, inne. Książka Zaniechanie ukarania sprawcy przestępstwa skarbowego liczy 150 stron. Jej wymiary to 144 x 205.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Zaniechanie ukarania sprawcy przestępstwa skarbowego

4.3/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.