SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Zaginiona wyspa (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Data wydania 2019
Oprawa twarda
Liczba stron 128
  • Dostępność niedostępny
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Niezwykła książka składająca się z dwóch przeplatających się opowieści. Jedna to współczesny komiks Nikoli Kucharskiej. Druga pochodzi z XIX wieku i ma formę naukowo-badawczego dziennika Alojzego Rzepy. Co łączy oboje twórców? Tytułowa zaginiona wyspa...

`Klimat jest tu ciepły, a wokół plaży rośnie przypominający dżunglę las. Nie wiem, gdzie jestem. Moja machina rozbiła się godzinę temu. Ruszam w teren. Planuję wszystko notować`.
Alojzy Rzepa

`Ale tu gorąco! Wszędzie latają komary giganty, a kompas nie działa. Na plaży znalazłam dziwną książkę. Zapiski Alojzego Rzepy coraz bardziej mnie wciągają...`
Nikola Kucharska

Z książki dowiesz się:
- jak rozpoznać maczużnika i do czego może być przydatny?
- co jedzą Bompujowie?
- jak postąpić, gdy złapie się nemroda czarnego?
- co to są gadzianka i kąsacz?
- czy Meduzy i Jedeni są niebezpieczni?
- dlaczego na pustyni warto szukać czarciego kokona?
... i o wielu innych ważnych sprawach.

Najbardziej odlotowa książka podróżniczo-przygodowa ostatnich lat!

Nikola Kucharska - ilustratorka i autorka książek, komiksów i gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła projektowanie graficzne na katowickiej ASP. Ma na koncie ponad 25 książek. Współpracuje z wieloma wydawcami w Polsce, Francji, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech czy Hiszpanii. Jej `Podróż dookoła świata. Północ-południe. Wschód-zachód` nominowano w konkursie PTWK. Najpiękniejsza Książka Roku 2016, a `Zwierzęta, które zniknęły. Atlas zwierząt wymarłych` (teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs i Paweł Łaczek) otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, Wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku oraz nominację w konkursie Przecinek i Kropka Najlepsza Książka Roku 2018.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2019
Wymiary: 240x320
Liczba stron: 128
ISBN: 9788310134240
Wprowadzono: 11.10.2019

RECENZJE - książki - Zaginiona wyspa - Nikola Kucharska, Alojzy Rzepa

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 3 oceny )
  • 5
    2
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

jezyna122

ilość recenzji:174

6-02-2020 14:34

Nikola ma możliwość stworzenia książki jaką sobie tylko wymarzy. Niejeden pisarz od razu wziął by się do pracy, by taka okazja mu nie umknęła. Jednak często zdarza się tak, że wtedy przytrafia się jakaś tajemnicza niemoc, która nie pozwala na twórcze działania. Co można wtedy zrobić, by nie dopadł nieznośny deadline? Na przykład wyruszyć na wycieczkę. Bohaterka książki niespodziewanie ląduje na wyspie, na której odnajduje skrzynie zawierającą nietypowy skarb. Jest to dziennik doktora Alojzego Rzepy, w którym skrupulatnie opisał to co dwa wieki wcześniej zobaczył w tym miejscu. Niespotykaną florę i faunę, nieznane plemiona ich kulturę i religię. Nikola podąża śladem zapisków odkrywając wyspę i jej historię na nowo. To co widzi konfrontuje z ciekawym dziennikiem
Ilustracje Nikoli Kucharskiej są mi znane między innymi z fantastycznej książki o ludzkim ciele. Razem z synem spędziliśmy nad nią wiele godzin, zaśmiewając się przy poznawaniu anatomicznych faktów. Również jej książka o budowlach przyciąga oko, chociażby mnogością szczegółów i dużą ilością informacji.. ?Zaginiona wyspa? to zdecydowanie pozycja przygodowa, bardzo dobrze łącząca komiks z ciekawą treścią. Duży format, interesująca okładka to dodatkowe plusy tego wydania. Poznając jego treść nie sposób się nudzić, piękne, systematyczne zapiski doktora mogłyby wydawać się nie pasujące do formy stosowanej przez Nikole, w rezultacie stają się bazą wokół której toczy się opowieść. Poznawanie otoczenia jak i historii miejsca pochłania bohaterkę bezgranicznie, zaraża swoim entuzjazmem czytelnika. Książka ta, świetnie sprawdzi się jako antidotum w czasie pochmurnych, zimowych dni. Ciekawa grafika, zabawna lecz interesująca treść. Warto wybrać się w tę nietypową podróż.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

jezyna122

ilość recenzji:174

6-02-2020 14:33

Nikola ma możliwość stworzenia książki jaką sobie tylko wymarzy. Niejeden pisarz od razu wziął by się do pracy, by taka okazja mu nie umknęła. Jednak często zdarza się tak, że wtedy przytrafia się jakaś tajemnicza niemoc, która nie pozwala na twórcze działania. Co można wtedy zrobić, by nie dopadł nieznośny deadline? Na przykład wyruszyć na wycieczkę. Bohaterka książki niespodziewanie ląduje na wyspie, na której odnajduje skrzynie zawierającą nietypowy skarb. Jest to dziennik doktora Alojzego Rzepy, w którym skrupulatnie opisał to co dwa wieki wcześniej zobaczył w tym miejscu. Niespotykaną florę i faunę, nieznane plemiona ich kulturę i religię. Nikola podąża śladem zapisków odkrywając wyspę i jej historię na nowo. To co widzi konfrontuje z ciekawym dziennikiem.

Czy recenzja była pomocna?

Michał

ilość recenzji:1979

24-10-2019 07:02

DZIENNIK Z WYSPY

Książek łączących w sobie literaturę z komiksowymi wstawkami nie brakuje na całym świecie, również na naszym rynku. I mam tu na myśli także dzieła rodzimych twórców, jak chociażby bardzo udany cykl ?Hej, Jędrek?. Teraz za podobny twór wzięła się Nikola Kucharska, ilustratorka licznych książek, np. ?Zuźki w necie i w realu? czy gier planszowych i karcianych. Co jej tego wyszło? Sympatyczna, ciekawa pozycja, może nie mająca zbyt wiele wspólnego z komiksami, ale na pewno warta poznania jeśli lubicie opowieści z obrazkami.

Główną bohaterką całości jest dwudziestosześcioletnia Nikola, młoda kobieta, która znalazła pracę marzeń. Od dziecka pisała różne wersje swoich pamiętników, z czasem odkryła, że kocha rysować i tym zajmuje się zawodowo, ilustrując obecnie książki. Nie wie, co to wypalenie zawodowe, praca to dla niej czysta przyjemność, a i czasu poświęca na nią zdecydowanie za dużo. Wszystko zmienia się pewnego dnia, kiedy kolejne z jej marzeń staje się rzeczywistością. Nikola podpisuje kontrakt na wydanie własnej książki, na dodatek dostaje wolną rękę w wyborze formy i tematu! Czy może nie skakać ze szczęścia? A no może, bo oto nagle pojawia się blokada twórcza. Czas mija, termin oddania dzieła zbliża się wielkimi krokami, a nasza bohaterka nie ma nic. Na dwa tygodnie przed upływem czasu Nikola wygrywa tydzień darmowego dostępu do łodzi. Zostawia wszystko i wyrusza w podróż i tak oto trafia na pewną wyspę, gdzie znajduje dziennik Alojzego Rzepy, naukowca z drugiej połowy XIX wieku. Tak zaczyna się jej przygoda z tym niezwykłym miejscem, równie niezwykłym dziennikiem i pisaniem własnego pamiętnika?

Pierwsze, co ciśnie mi się na usta na temat ?Zaginionej wyspy?? to sympatyczna. Sympatycznie napisana, z sympatycznymi bohaterami i wzbogacona o jeszcze bardziej sympatyczne ilustracje, wpada w oko i naprawdę przyjemnie wszystko się to czyta. Nikola Kucharska serwuje nam tu swoisty fikcyjny pamiętnik, podzielony na dwie części: tę poświęconą niej samej i spisywanym na bieżąco wydarzeniom i tę, stanowiącą wyimki z notatek Alojzego Rzepy ? też fikcyjnych. Ich autentyczność nie ma znaczenia, to ma być rozrywka, mamy tu dostać konkretną ilość popisów wyobraźni autorki i wszystko to czeka na nas w tym albumie.

Kucharska łączy tu estetykę ?Dziennika Cwaniaczka? (w części poświęconej sobie) z ilustrowanym przewodnikiem po obcym świecie (w części Rzepy), a każdą z nich ilustruje w zupełnie inny sposób. Całość pozostaje lekka, barwna i cartoonowa. Wpada jednak w oko i robi przyjemne wrażenie, to kojarząc się z ?Dziennikiem Cwaniaczka?, to znów z ?Tymkiem i Mistrzem?. Fakt, że całość jest lekko i przyjemnie napisana i naprawdę interesująca przemawia tylko na korzyść. Dodajcie do tego świetne wydanie (duży format, dobry papier, twarda oprawa i atrakcyjna cena) i dostaniecie pozycję, którą warto podarować dzieciom. Ale uwaga, sami też się w nią wciągnięcie, jeśli podejmiecie się lektury razem z pociechami.

Czy recenzja była pomocna?