Zadbaj o swoje wewnętrzne dziecko - Charles L. Whitfield - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Zadbaj o swoje wewnętrzne dziecko (miękka)

Wsparcie dla DDA i DDD

książka

Zadbaj o swoje wewnętrzne dziecko, Wsparcie dla DDA i DDD - opis produktu:

TA KSIĄŻKA POMOGŁA SETKOM TYSIĘCY DOROSŁYCH DZIECI Z RODZIN DYSFUKCYJNYCH ODKRYĆ SWOJE PEŁNE ŻYCIA, SPEŁNIONE JA

- Nie potrafisz doceniać własnych dokonań?
- Doświadczasz wewnętrznej pustki i niewyjaśnionego smutku?
- Nie umiesz mówić o swoich uczuciach?
- Robisz wszystko, by pokazać światu, że dasz radę?

Niewykluczone, że te uczucia i zachowania biorą się z twojego dzieciństwa. Być może należysz do licznej grupy DDD, czyli dorosłych dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, wśród których znajdują się m.in. DDA, dorosłe dzieci alkoholików. Oprócz alkoholizmu dysfunkcje w rodzinie mogą jednak obejmować także uzależnienia rodzica od innych substancji, pracoholizm, skłonność do stosowania wszelkiego rodzaju przemocy i rozbudowanego systemu kar, zbytnią kontrolę, chłód emocjonalny, nadopiekuńczość i wiele innych problemów. Dziecko wychowane w takim domu wypracowuje mechanizmy przetrwania, odcina się od własnych uczuć, blokuje w sobie radość oraz spontaniczność i nakłada maskę, która z czasem zaczyna je coraz bardziej uwierać...
Zaopiekuj się udręczonym i zalęknionym dzieckiem w sobie. Pozwól mu wyjść na światło dzienne i dorosnąć. Doktor Charles L. Whitfield w trakcie wielu lat swej praktyki odkrył, że nawiązując relację ze swoim wewnętrznym dzieckiem, możemy je uwolnić i usunąć to, co nas blokuje. Dzięki konfrontacji z uczuciami, które nosimy w sobie, i uleczeniu dawnych ran przestajemy też wreszcie postrzegać teraźniejszość wyłącznie w kategoriach cierpienia.
Poddaj się procesowi uzdrowienia, zmień przekleństwo w dar, naucz się być dzieckiem i zacznij żyć na nowo. Ta książka ci w tym pomoże.

Kiedy działamy z pobudek prawdziwego Ja lub kiedy nim jesteśmy, czujemy, że żyjemy. Możemy odczuwać ból w postaci zranienia, smutku, poczucia winy lub złości, lecz mimo to czujemy się pełni życia. Równie dobrze możemy też czuć radość, zadowolenie, szczęście, natchnienie, a nawet ekstazę. Mówiąc ogólnie, czujemy się obecni, kompletni, w pełni ukształtowani, na właściwym miejscu, prawdziwi, spełnieni i zdrowi.

Książka Zadbaj o swoje wewnętrzne dziecko Wsparcie dla DDA i DDD, pochodzi z wydawnictwa Feeria. Autorem książki jest Charles L. Whitfield. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, psychologia, poradniki, interpersonalne. Książka Zadbaj o swoje wewnętrzne dziecko liczy 248 stron. Jej wymiary to 140x205. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Zadbaj o swoje wewnętrzne dziecko, Wsparcie dla DDA i DDD

5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Monika Urban

26-04-2021 16:15

Nie każdemu dzieciństwo kojarzy się z zabawą i beztroską. Jeśli doświadczyłeś zaniedbania, traumy lub innego emocjonalnego bólu, twoje wewnętrzne dziecko może czuć się zagubione i zalęknione. Często przez lata zaniedbywane wytwarza mechanizm obronny (mechanizm pozwalający przetrwać mu w życiu dorosłym) sprawiający, że odcina się od własnych uczuć, blokując naturalne zachowania.


Co jest przyczyną, że głęboko skrywamy ten ból, aby chronić siebie - zarówno swoją obecną jaźń, jak i dziecko, którym kiedyś byliśmy? Zakładamy maski, odgrywamy różne role, chroniąc w ten sposób siebie. Często robimy to nieświadomie, niemal automatycznie, bez zastanowienia. Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że blokujemy swoją wewnętrzną radość, odcinamy się od własnych uczuć, a często nawet nie rozpoznajemy ich i nie potrafimy nazwać? Skąd to się bierze?


Takie zachowania i odczucia mają swoje źródło w dzieciństwie, często doświadczają tego osoby z grupy DDD, czyli dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, do nich zaliczają się DDA, czyli dorosłe dzieci alkoholików. Ale nie tylko alkoholizm jest tutaj główną przyczyną. Często dysfunkcja może być skutkiem innych uzależnień rodzica (pracoholizm, narkomania), a także stosowanie przemocy wobec rodziny czy to psychicznej, czy fizycznej oraz choroba jednego członka rodziny, chłód emocjonalny oraz nadopiekuńczość czy inne problemy. Taka dysfunkcja rodzinna rzutuje na cały proces funkcjonowania poszczególnych jej członków, w szczególności dzieci. Dziecko, często nie umniejsza swoje własne potrzeby, doświadcza wewnętrznej pustki, nie umie mówić o swoich uczuciach oraz za wszelką cenę pragnie pokazać światu, że mimo trudności, daje radę. Ukrywa w sobie ból kumulowany przez lata.


Ukrywanie bólu wcale go nie leczy. Zamiast tego często pojawia się w dorosłym życiu, objawiając się jako niepokój w relacjach osobistych lub trudności w zaspokojeniu własnych potrzeb. Praca nad uzdrowieniem wewnętrznego dziecka może pomóc rozwiązać niektóre z tych problemów. Uzdrowienie wewnętrznego dziecka może zająć trochę czasu, ale jest możliwe. Z pomocą przychodzi Dr Charles Whitfield ? pionier w dziedzinie leczenia traumy, który napisał interesujący poradnik psychologiczny, dla tych którzy pragną przezwyciężyć traumę z dzieciństwa poprzez praktyki terapeutyczne i rozwój osobisty. Wprowadza czytelnika do podstawowych zasad zdrowienia. Charles Whitfield opisuje proces ranienia, którego doświadcza Wewnętrzne Dziecko (Prawdziwe Ja, Dziecko w Sobie, Cudowne Dziecko) i pokazuje, jak odróżnić ?prawdziwe Ja? od ?fałszywego Ja?, a jednocześnie jak się od niego uwolnić.?Pokazując czym jest fałszywe ja i jak się od niego uwolnić, dr Whitfield czerpie z trzech kluczowych obszarów. Są to: wpływ przemocy i zaniedbania w dzieciństwie oraz rola, jaką odgrywa w zdrowieniu oparty na duchowości program dwunastu kroków?. Zadbaj o swoje wewnętrzne dziecko. Wsparcie dla DDA i DDD str. 12


Autor opisuje, w jaki sposób wewnętrzne dziecko jest zagubione przez traumę i stratę oraz jak odzyskując je, możemy uleczyć strach, zagubienie i nieszczęście dorosłego życia. Autor opisuje, jak rozpocząć proces zdrowienia prawdziwego ja, czyli Dziecka w Sobie, pozwalający zmniejszyć proces odczucia zagubienia, cierpienia i bólu, który kumuluje się przez lata. Przyznaje również, że proces ten wymaga czasu, wysiłku i dyscypliny.

Książka osiągnęła status bestsellera i śmiało można stwierdzić że jest to doskonały poradnik, który pomaga czytelnikom zidentyfikować, rozpoznać i wyleczyć traumy z dzieciństwa. Dr Whitfield zapewnia jasne i skuteczne wprowadzenie do podstawowych zasad zdrowienia. Gorąco polecany przez terapeutów i osoby, które przeżyły podobną traumę. Autor jest lekarzem, psychoterapeutą i cenionym na całym świecie ekspertem w dziedzinie chorób psychicznych, problemów behawioralnych i zdrowienia. Autor wielu książek, które pomogły w dużej mierze dorosłym dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych w tym dorosłym dzieciom alkoholików.


Poradnik dr Whitfielda pomaga zaopiekować się zalęknionemu dziecku, które w nas mieszka i pomaga mu dorosnąć. Poprzez swoje wieloletnie doświadczenie i praktykę odkrył, że nawiązując relację ze swoim wewnętrznym dzieckiem, jesteśmy w stanie je uwolnić od tego co nas hamuje. Dzięki konfrontacji z uczuciami, jakie nosimy w sobie oraz poprzez uleczenie ran, jakie w nas przez lata powstawały przestajemy postrzegać to co jest tu i teraz, czyli rzeczywistość w kategoriach cierpienia. Ta książka pomoże nam poddać się procesowi zdrowienia, pomoże zmienić przekleństwo w dar, nauczy nas pokochać dziecko, jakie w nas mieszka, dzięki czemu pokochamy życie od nowa. Ta książka w prosty sposób wyjaśnia, jak możemy odzyskać swoje prawdziwe ja i na nowo odkryć szczęście, które w nas tkwi. Jest to niezbędne, gdy próbujemy zrozumieć uczucia i emocje, jakie się w nas rodzą.Kiedy potrzeba miłości, uznania, pochwały i innego rodzaju wsparcia emocjonalnego nie zostanie zaspokojona w dzieciństwie, trauma, która z tego wynika, może trwać przez całe dorosłe życie. Ale nigdy nie jest za późno na wyleczenie. Ucząc się pielęgnować swoje wewnętrzne dziecko, możesz potwierdzić te potrzeby, nauczyć się wyrażać emocje w zdrowy sposób oraz zwiększyć współczucie i miłość do siebie.

Czy recenzja była pomocna?