Zabójstwo dziecka w literaturze i kulturze europejskiej - Kazimierz Ilski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Zabójstwo dziecka w literaturze i kulturze europejskiej (miękka)

książka

Zabójstwo dziecka w literaturze i kulturze europejskiej - opis produktu:

Książka jest pierwszą monografią dzieciobójstwa w literaturze polskiej. Składa się z wybranych prac, które były wygłoszone podczas sesji naukowej pt. `Zabójstwo dziecka w literaturze i kulturze europejskiej` zorganizowanej przez Instytut Historii UAM, Instytut Filologii Polskiej UAM oraz Akademie Artes Liberales. Dzieciobójstwo jest w niej przedstawione jako zjawisko pojawiające od początków dziejów cywilizacji ludzkiej. Wchodzące w skład książki prace prezentują je w sposób wieloaspektowy, pokazują jako zjawisko znane dzięki badaniom archeologicznym, analizom historycznym wydarzeń dawnych (np. na ternie Niemiec i Rzeczypospolitej w XVI-XVII wieku), interpretacji tekstów prawniczych (np. prawa rzymskiego) i tekstów kultury (Biblia, mitologia) oraz analizie tekstów literackich i dziennikarskich. Wielość poruszanych w tekście problemów tworzy panoramę zjawiska obecnego w różnych dyskursach i w różny sposób w kulturze europejskiej: mającego charakter rytuału, sankcjonowanego prawem okrutnego zwyczaju, chwytliwego literackiego tematu, pożywki dla mediów. Monografia jest pierwszą próbą omówienia na gruncie polskiej problematyki od dawna obecnej w humanistyce anglosaskiej.

Książka Zabójstwo dziecka w literaturze i kulturze europejskiej pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorami książki są Kazimierz Ilski, Zbigniew Kopeć, Ewa Kraskowska, Małgorzata Chmielarz. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, kulturoznawstwo, literaturoznawstwo. Książka Zabójstwo dziecka w literaturze i kulturze europejskiej liczy 330 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Kazimierz Ilski, Zbigniew Kopeć, Ewa Kraskowska, Małgorzata Chmielarz - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Zabójstwo dziecka w literaturze i kulturze europejskiej

4.5/5 ( 4 oceny )
  5
  2
  4
  2
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.