Zaakceptuj siebie - Malwina Huńczak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Zaakceptuj siebie (miękka)

O sile samowspółczucia

książka

Zaakceptuj siebie, O sile samowspółczucia - opis produktu:

Zaakceptuj siebie. O sile samowspółczucia to niezwykły poradnik dla osób, które chcą przestać siebie krytykować na drodze do osiągania celów, dać sobie prawo do błędów i brać za nie odpowiedzialność, a przede wszystkim z odwagą podążać własną ścieżką.

Psycholog Malwina Huńczak prezentuje samowspółczucie (ang. self-compassion) jako rodzaj treningu umysłowego, który pomaga wypracować postawę pełną empatii i zrozumienia wobec samego siebie. Autorka pokazuje, że umiejętność samowspółczucia nie oznacza przyzwolenia na lenistwo czy folgowanie sobie, ale raczej akceptację siebie bez osądzania i krytyki. Okazywanie sobie ciepłych uczuć wiąże się z aktywnością, mądrością i przemyślanym wyborem. Badania naukowe dowodzą, że takie podejście pozwala jeszcze lepiej radzić sobie z trudnymi emocjami, obniża poziom niepokoju i zwiększa zaufanie do własnych decyzji. Co najważniejsze - samowspółczucia można się nauczyć!

Dzięki lekturze tej książki:
- dowiesz się, dlaczego warto mówić do siebie językiem dobroci
- nauczysz się radzić sobie z trudnymi emocjami, takimi jak smutek, złość, strach, wstyd czy zazdrość
- zaczniesz reagować na trudności z pozycji nowej i trwałej siły
- zyskasz wiarę we własne możliwości i pewność siebie

Książka Zaakceptuj siebie O sile samowspółczucia, pochodzi z wydawnictwa Edgard. Autorem książki jest Malwina Huńczak. Należy do gatunków: poradniki, samodoskonalenie. Książka Zaakceptuj siebie liczy 232 stron. Jej wymiary to 150x210. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: poradniki,  samodoskonalenie
 • Wydawnictwo: Edgard
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 150x210
 • Ilość stron: 232
 • ISBN: 978-83-7788-971-8
 • Wprowadzono: 04.08.2017

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Zaakceptuj siebie, O sile samowspółczucia

4.5/5 ( 27 ocen )
 • 5
  22
 • 4
  0
 • 3
  2
 • 2
  2
 • 1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Qultura słowa

29-10-2017 17:45

Nie daj się wewnętrznemu krytykowi
Czy jesteś wobec siebie krytyczny? Czy masz skłonności do koncentrowania się na samych negatywnych rzeczach? Czy wciąż rozpamiętujesz porażki i nieustannie męczy cię poczucie niedoskonałości? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco może to oznaczać, że masz problemy z polubieniem, a nawet zaakceptowaniem siebie. Niestety, taka postawa ? w dobie ludzi ?doskonałych? i ?nieomylnych? ? jest coraz bardziej powszechna. Wymaga się od nas perfekcjonizmu, ale najbardziej wymagający jesteśmy tak naprawdę my sami, dając temu wyraz poprzez nieustanne karanie się w przypadku niepowodzeń, umartwianie i wyolbrzymianie negatywnych cech.
Paradoksalnie, z takim podejściem nigdy nie osiągniemy wysokiej jakości życia, nigdy też nie będziemy z tego życia zadowoleni. Co zatem robić? Jak sprawić, by bycie dobrym dla siebie nie kojarzyło się z lenistwem i folgowaniem sobie, by nie było postrzegane negatywnie? Można zacząć od lektury książki autorstwa Malwiny Huńczak, pt. ?Zaakceptuj siebie. O sile samowspółczucia?. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Samo Sedno poradnik, to krótkie kompendium wiedzy na temat nas samych i naszych skłonności do bycia swoim największym krytykiem, a nawet wrogiem. Autorka pokazuje czytelnikowi drogę do zmiany nastawienia wobec siebie, ale wcześniej ? przy pomocy testów ? stara się nam uświadomić, jak bardzo się krzywdzimy taką postawą.
Książka adresowana jest przede wszystkim do osób, które nie czują się usatysfakcjonowane sobą i swoim życiem, którzy wciąż oczekują od siebie więcej, którzy przestali cieszyć się z małych rzeczy. To również lektura dla psychologów i pedagogów, którzy dzięki niej będą być może mogli w większym stopniu pomóc swoim klientom, uczniom, być może wcześniej dostrzegą istniejące problemy. W siedmiu rozdziałach autorka przybliża poszczególne aspekty samoakceptacji, by w ostatnim, ósmym, zaproponować szereg ćwiczeń, które rozwijają samowspółczucie. Ćwiczenia, a także przykłady czy wskazówki, pojawiają się również w poszczególnych częściach książki, z których dowiadujemy się m.in. o tym, co tak naprawdę bycie dobrym dla siebie oznacza, poznajemy trzy kroki w kierunku samoakceptacji oraz zastanawiamy się, czy współczucia dla siebie można się nauczyć. Autorka ponadto porusza temat skutecznego radzenia sobie w trudnych sytuacjach, wewnętrznego krytyka, bycia szczęśliwym ze sobą i z innymi oraz współczucia w pracy.
Wszystkie poruszane tematy czy zastosowane przykłady, pozwalają nam uświadomić sobie swoje emocje, służą samopoznaniu oraz pracy nad sobą. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokonać zmiany, która zaważy na jakości całego naszego życia. Pod warunkiem oczywiście, że lektura książki ?Zaakceptuj siebie? będzie pociągała za sobą refleksję i działanie. Bez tego bowiem ? jak każdy poradnik ? będzie miała znikomą wartość. To aktywność bowiem służyć ma zmianie, w tym zmianie dialogu z samym sobą i podważaniu zasadności zastrzeżeń wewnętrznego krytyka. To zaś jest drogą ku zmianie na lepsze?

Czy recenzja była pomocna?