Za zasłoną złości - Elżbieta Zubrzycka - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Za zasłoną złości (miękka)

książka

Za zasłoną złości - opis produktu:

Każdy wie, że złość krzywdzi, niszczy związki i niczego nie rozwiązuje. Tak, ale... istnieje też zdrowa złość - wspaniałe potężne uczucie, które zmienia umysł i ciało oraz zmusza do działania. Pod jej wpływem można uczynić wiele dobrego lub wiele złego.

Co powoduje, że w tych samych okolicznościach jedni się złoszczą, a inni - nie?

Dlaczego niektórzy ludzie są ciągle wściekli i krzywdzą siebie oraz tych, których kochają?

Co się kryje za uczuciem złości?
Dlaczego jej nadmiar świadczy o bezradności i słabości?
Czy złości się można oduczyć? Czy da się nad nią zapanować?
Jak przestać się bać cudzej złości?

Ta książka - napisana przyjaznym językiem i zilustrowana zabawnymi rysunkami, tabelami oraz wykresami - wyjaśnia mechanizm powstawania potrzebnej i niepotrzebnej złości.
Liczne testy, gry oraz ćwiczenia pomogą Czytelnikowi we wzmocnieniu i docenieniu siebie.
Ciekawe sposoby zapanowania nad uczuciem złości warto zastosować w codziennym życiu, a także wykorzystać podczas dyskusji i warsztatów z młodzieżą.

Książka Za zasłoną złości pochodzi z wydawnictwa GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. Autorem książki jest Elżbieta Zubrzycka. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, psychologia. Książka Za zasłoną złości liczy 160 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Za zasłoną złości

4.6/5 ( 14 ocen )
  5
  11
  4
  2
  3
  0
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Monika Urban

 • 6-12-2019
 • 19:22

Złość może być konstruktywny lub destrukcyjny. Dobrze zarządzany gniew i irytacja mają bardzo mało szkodliwych skutków zdrowotnych lub interpersonalnych. U podstaw złość jest sygnałem, że coś w naszym otoczeniu jest niewłaściwe. Kiedy wyrażamy złość, powoduje on, że inni stają się również defensywni i źli. Pozbawiona kontroli złość alienuje przyjaciół, współpracowników i członków rodziny. Ma również wyraźny związek z problemami zdrowotnymi.


Dzięki lekturze książki dochodzimy do wniosku, że jako rodzice musimy mieć mądrość i cierpliwość, aby zrozumieć korzenie gniewu, a tym samym dostosować się do rzeczywistych potrzeb emocjonalnych naszych dzieci, szczególnie tych, których nie można łatwo wyrazić, tych, które kryją się pod zasłoną gniewu i złości. Jednakże musimy wiedzieć o tym, że niekiedy złość jest pożyteczna, gdyż wymusza działanie i wywołuje skutki, zmuszając nas do reakcji, przez co nas rozwija.

Ważną i niezwykle pozytywną rzeczą jest to, że informacje zawarte w książce są sformułowane w sposób rzeczowy i jasny, przystępny dla czytelnika, poprzedzony licznymi przykładami, schematami, ilustracjami oraz cennymi ćwiczeniami, zawartymi w ramkach zestawami pytań, które mogą okazać się ciekawym zadaniem odwołujących się do doświadczeń i refleksji czytelnika. Książka jest zatem dedykowana wszystkim osobom mającym kłopot z nadmiarem własnej złości lub gniewem osoby bliskiej. Ta książka sprawi, że znacznie więcej będziesz wiedział o złości, dzięki temu Twoje życie będzie znacznie lżejsze.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Coś Na Półce

 • 18-06-2018
 • 00:02

Studium złości.

Złość - uczucie obecne w życiu każdego z nas. Każdego bez wyjątku, nie ma bowiem kogoś, kto nigdy tego uczucia nie doświadczył. Ta książka to takie małe studium złości. Rozłożonej na czynniki pierwsze, obnażonej i zanalizowanej z każdej możliwej strony.

Zaskakujące, jak wiele złość może mieć motywacji i jak wiele innych, ukrytych emocji może ona w swej istocie wyrażać. Sama złość jako złość jest odczuciem dość oczywistym, jednak przyczyny jej pojawienia się i jej odczuwania - to już zupełnie inna sprawa. Złość może być tak naprawdę, świadomą i nieświadomą, rekacją na... wszystko: na personalny atak, na niepomyślny rozwój wydarzeń, na urażenie dumy własnej, na krzywdę, nieszczęście... Może być także przejawem swoistej samoobrony, nieświadomym mechanizmem obronnym, reakcją, za którą staramy się schować, przeczekać i ochronić to, co dla nas (i w nas) ważne. Inne oblicze złości, to - w jej efekcie - pozytywna, wyzwolona wewnętrzna siła, chęć pokazania otoczeniu "mylicie się, ja potrafię". Istnieją oczywiście również przypadki patologiczne, w których złość jest wartością samą w sobie i dążeniem końcowym naszych działań - to już jednak przypadki toksyczne i szalenie trudne (i w diagnozie i w życiu...).

Niniejsza książka zaczyna się bardzo fajnie, na dzień dobry mamy bowiem krótki test, który ma nam pokazać, co przed zaczęciem lektury sami wiemy na temat złości. I, jak się okazuje, można o niej wiedzieć na wstępie bardzo wiele (prawdopodobnie dotyczy to większości z nas). Później zaś mamy, wspomniane już przeze mnie, rozłożenie złości na czynniki pierwsze. I może się okazać, że przyczyny tej emocji, jej skutki i prawdziwe podłoże, mimo posiadanej już przez nas wiedzy, mogą zaskoczyć. Książka oferuje także sposoby radzenia sobie ze złością, rozpoznawanie kiedy jest niepotrzebna, kiedy rzeczywiście może dać coś konstruktywnego; słowem - lektura daje czytającemu do ręki potncjalny wachlarz narzędzi do okiełznania tego, co czujemy.

Lektura pouczająca. Chyba dla każdego z nas.

Polecam :)

Czy recenzja była pomocna?