rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Czas tęsknoty

A. Grzegorzewsk...

książka (miękka)

26,11 zł taniej -25%

Komentarz do Listu Judy

M. Luter

książka (miękka)

8,17 zł taniej -6%

Songs For Judy

Wykonawca:

Neil Young

muzyka cd

Warner Music Poland

60,37 zł taniej -18%

Songs For Judy (vinyl)

Wykonawca:

Neil Young

muzyka winyl

Warner Music Poland

82,94 zł taniej -22%

Marzenia Kaliny. Małe tęsknoty - mobi, ...

A. Krasińska

ebook, multiformat: mobi, epub

22,53 zł taniej -10%

Marzenia Kaliny. Małe tęsknoty

A. Krasińska

książka (miękka)

19,49 zł taniej -44%

Czar tęsknoty Z życzeniami spełnienia ...

A. Grün

książka (twarda)

15,98 zł taniej -15%

Pragnienia Elżbiety. Małe tęsknoty - ...

A. Krasińska

ebook, multiformat: mobi, epub

24,22 zł taniej -10%

Pragnienia Elżbiety. Małe tęsknoty

A. Krasińska

książka (miękka)

19,50 zł taniej -44%

Pasja poetyckiej tęsknoty

K. Marciniuk

książka (miękka)

23,19 zł taniej -7%

List do herbajczyków i List Judy Nowy ...

P. ZBIOROWA

książka (miękka)

13,71 zł taniej -13%

Z TĘSKNOTY ZA JUDY
ocena: 6, głosów: 6
 

Z TĘSKNOTY ZA JUDY (miękka)

książka

Wydawnictwo: STENTOR Wydawnictwo Piotra Marciszuka

Oprawa: miękka

Ilość stron: 192

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 14,28

Cena detaliczna: 17,85

U nas taniej o 20%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń
Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (3)

Z TĘSKNOTY ZA JUDY - opis produktu:

Pięcioletnia Judy zaginęła osiem lat temu, ale jej starsza siostra Kim wciąż nie potrafi się uwolnić od poczucia winy. Feralnego popołudnia Judy była pod jej opieką. Pewnego dnia, po latach, pojawiają się ślady prowadzące do rozwiązania zagadki zniknięcia dziewczynki. Może to, że Judy żyje, nie jest tylko na nowo obudzoną nadzieją jej rodziców i siedemnastoletniej siostry? Śledztwo, którego podejmuje się Kim, przyniesie bolesne, ale oczyszczające dla całej rodziny zakończenie...

Z TĘSKNOTY ZA JUDY - wybrana recenzja:

Karola 3d 1/07/2010
recenzja dotyczy produktu: Książki

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Śledztwo w sprawie zaginionej przed 8 laty Judy trwa. Jej siostra Kim żyje odizolowując się od świata z ciągłym poczuciem winy, powoli popadając w obłęd. co tak naprawdę wydarzyło się tego feralnego wieczoru? Czy czerwona furgonetka przejeżdzała naprawdę? Czy to tylko wyimaginowana wyobraźnia Kim... (czytaj dalej)

Z TĘSKNOTY ZA JUDY - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: STENTOR Wydawnictwo Piotra Marciszuka
Oprawa:miękka
Okładka:miękka
Wymiary:125x195
Ilość stron:192
ISBN:978-83-61245-35-3
Wprowadzono: 21.05.2009
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Z TĘSKNOTY ZA JUDY - recenzje klientów

1/07/2010
recenzja dotyczy produktu: Książka

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Śledztwo w sprawie zaginionej przed 8 laty Judy trwa. Jej siostra Kim żyje odizolowując się od świata z ciągłym poczuciem winy, powoli popadając w obłęd. co tak naprawdę wydarzyło się tego feralnego wieczoru? Czy czerwona furgonetka przejeżdzała naprawdę? Czy to tylko wyimaginowana wyobraźnia Kim podsunęła ją policjantom? Czy młoda Amerykanka nagle pojawiająca się w życiu zdesperowanej siostry to zbieg okoliczności? Zakończenie jest jednak zaskakujące i i i aż dziwne w swojej prostocie. Dzięki temu książka jest bardzo życiowa, wciągająca, do przeczytania jednym tchem w ciągu jednego popołudnia. To także zaleta, nie ma tam ani jednego zbędnego zdania. Polecam.

28/08/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

Bardzo lubię książki, które reprezentują sobą określone wartości i cele. To właśnie one dodają mi sił w codziennej walce o lepsze jutro, a także nie zapominają zapomnieć o cierpieniu, które towarzyszy nam od dnia narodzin. Każdy z nas radzi sobie z niepowodzeniami na swój sposób. Czasami bywa to bajecznie proste, jednak zdarzają się również momenty, w których bezsilność bierze górę i nic nie możemy na to poradzić. Dlatego właśnie staram się doceniać każdą chwilę, którą dane mi jest spędzić wśród ludzi, których szanuję i kocham. Dzięki nim wiele spraw traci na wartości, a zdrowy rozsądek dochodzi do głosu.

Anne Cassidy przedstawia czytelnikom historią nastoletniej dziewczyny, która nie potrafi sobie poradzić ze stratą młodszej siostry. Do zaginięcia Judy doszło kilka lat wcześniej, a uwaga wszystkich skoncentrowana została na usilnych próbach jej odnalezienia. Z biegiem czasu rodzina Hockneyów zaczyna tracić nadzieję na szczęśliwe zakończenie historii, która kosztowała ich wiele nerwów i nieprzespanych nocy. Mogłoby się wydawać, że wszystko wraca do normy, gdy starszą z córek dopada kolejny atak. To właśnie on rozpoczyna serię wydarzeń, które okażą się mieć istotny związek z porwaniem pięcioletniej dziewczynki. Jak dalej potoczą się losy Hockneyów? Czy Kim odzyska ukochaną siostrę, a sprawca całego zamieszania odpowie za popełnione czyny? Odpowiedzi na te pytania odnajdziecie podczas zapoznania się z całością powieści.

"Z tęsknoty za Judy" to książka niezwykła, która ukazuje swoim czytelnikom wiele istotnych problemów. To nie tylko opowieść o cierpieniu rodziny po stracie dziecka, które już samo w sobie stanowi nie lada przeżycie. Dzięki tej historii możemy utwierdzić się w przekonaniug, że najgorsza prawda jest znacznie mniej bolesna od niewiedzy, która ofiaruje ludziom nadzieję na pomyślne zakończenie, a jednocześnie nie pozwala im na zrobienie kroku w kierunku normalnego życia. Tak właśnie było w przypadku głównej bohaterki, która nie potrafiła zapomnieć wydarzeniach, które przyczyniły się do zaginięcia Judy. Dziewczyna nie była w stanie wybaczyć sobie tego, że pozwoliła siostrze na nadmierne oddalenie się od niej. Bywały dni i tygodnie, gdy główna bohaterka widywała ją w swojej podświadomości i w efekcie śledziła osoby, które w jej mniemaniu porwały bezbronne dziecko. Nie pomagały nawet wizyty u psychologa, który robił wszystko aby pomóc swojej pacjentce.

Anne Cassidy stworzyła powieść, która wywołała we mnie wiele emocji. Co prawda rozczarowało mnie jej zakończenie, jednak w tym przypadku powinien liczyć się sam przekaz. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz będę odbiorcą tak ciekawej opowieści i odnajdzie mnie ona znacznie szybciej, niż miało to miejsce w przypadku tej lektury. Z przyjemnością sięgnę po kolejną publikację tej autorki, a was zachęcam do nadrabiania zaległości w tym zakresie. Ciekawa jestem tylko, czy podzielicie moje zdanie w jednej smutnej kwestii... W trakcie czytania tej książki miałam nieodparte wrażenie, że niektóre jej fragmenty są w niej całkowicie zbędne i na swój sposób wymuszone. Na całe szczęście nie przeszkadza to w ostatecznym odbiorze lektury, jednak nie pozostają też bez znaczenia...

nika250722(at)amorki.pl 11/05/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

Anne Cassidy to Brytyjka z zamiłowaniem do kryminałów i dreszczowców dla nastolatków. Napisała aż osiem książek należących do tego gatunku. Jest również autorką powieści obyczajowych skierowanych do młodych odbiorców, gdzie porusza trudne problemy, z którymi boryka się na co dzień dojrzewająca młodzież. Zanim całkowicie oddała się pisarstwu, przez kilka lat pracowała jako nauczycielka.
"Z tęsknoty do Judy" to książka, obok której nie można przejść obojętnie. Opowiada ona historię siedemnastoletniej Kim Hockney; Angielki uczęszczającej do collegu, niepotrafiącej się odnaleźć po stracie młodszej siostry, Judy. Jest ona zarówno główną bohaterką, jak i narratorką, co daje nam możliwość zrozumienia i poznania motywów jej postępowania. Kim nękają wyrzuty sumienia. Obwinia siebie za tragedię, która miała miejsce osiem lat temu. Wciąż żyje przeszłością. W każdej małej dziewczynce z czerwonym balonem w kształcie serca, którą spotyka na ulicy, widzi własną siostrę. Biegnie za nią, chce ją zawrócić, mimo iż wie, że ta pięciolatka nie może być jej siostrą. Bo Judy miałaby teraz trzynaście lat. Mimo usilnych starań, Kim nie potrafi przezwyciężyć poczucia winy. Oddala się od przyjaciółki, odizolowuje od całego świata zewnętrznego, żyjąc z dnia na dzień. Życie wypełnione pustką, zaczyna nabierać sensu, gdy tylko pojawia się ślad prowadzący do rozwikłania zagadki zniknięcia Judy. Dowody zdobyte przez Kim zaczynają układać się w logiczną całość, a wiara w odnalezienie Judy zaczyna ponownie ją wypełniać, dając nadzieję, możliwość naprawienia błędu popełnionego w przeszłości. Książkę Anne Cassidy czytałam z zapartym tchem. Historia przez nią opowiedziana, niezwykle mnie poruszyła. Wzrusza, zaskakuje, a jednocześnie wzbudza skrajne emocje. Nie spodziewałam się takiego zakończenia. To była dla mnie lekcja, by nie kierować się utartymi schematami. "Z tęsknoty do Judy" to powieść wielowymiarowa, nie można jej wrzucić do konkretnej szufladki, bo mówi ona o wielu rzeczach. Rzeczach niezwykle ważnych nie tylko dla osób, którzy przeżyli podobną tragedię. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie, wyciągnie jakąś naukę. Bo ta książka zmusza do refleksji, do zastanowienia się nad swoim postępowaniem, nad samym sobą. Polecam ją każdemu. To niezwykła historia, która na długo zagości w mej pamięci.

"Judy wyrzuca w górę ręce, włosy powiewają za nią. Śpiewa piosenkę lecącą w radiu. Przed nią rozciąga się długa wstęga drogi, a na horyzoncie rysuje się wielkie miasto pełne nowych możliwości. Taką ją chcę pamiętać."

http://przychylnym-okiem.blog.onet.pl/255-Anne-Cassidy-Z-tesknoty-za,2,ID470452279,n

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Ogień i krew. Część 1 Historia ...

G. Martin

książka (twarda)

37,67 zł taniej -36%

Harry Potter. Tom I - VII miękka okładka

J. Rowling

książka (pakiet)

181,95 zł taniej -39%

Grzech Komisarz Eryk Deryło, Tom 1

M. Czornyj

książka (miękka)

18,45 zł taniej -50%

21 lekcji na XXI wiek

Y. Harari

książka (twarda)

32,36 zł taniej -35%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

18.04 zł

taniej -33%

Z Bogiem na Ty

Wszystko, co cię otacza, ma swoją drugą stronę. Czy odważysz się ją odkryć? Co byś zrobił, gdyby pewnego dnia odwiedziła cię dusza zmarłej osoby? Czy zgodziłbyś się, gdyby Bóg zaproponował ci przejście na "ty"? I co tak naprawdę oznacza świętych obcowanie? Z tymi pytaniami będzie musiał zmierzyć się Tomek, dla którego przypadkowe...

książka

23.15 zł

taniej -15%

Z otchłani

Książka zawiera spisane i opublikowane zaraz po wojnie relacje autorki z siedmiomiesięcznego pobytu w niemieckim obozie koncentracyjnym dla kobiet w Birkenau w latach 1943-1944. Jest ona nie tylko przejmującym zapisem niewyobrażalnego okrucieństwa, z jakim spotkały się tam więźniarki różnych narodowości, ale i świadectwem postaw usiłujących ocalić resztkę...

książka

10.45 zł

taniej -0%

Z miłością

Książeczki z serii Floral to doskonały prezent, który ucieszy serce kogoś bliskiego, przyjaciela, osoby kochanej, kogoś, kogo szanujemy, cenimy, komu chcemy ofiarować naszą modlitwę albo z kim dzielimy się naszym entuzjazmem wiary. Seria została tak przemyślana, aby każda z książeczek znalazła swojego właściciela wśród osób, które nas otaczają. Niezwykle...

książka

10.45 zł

taniej -0%

Z Tobą

Książeczki z serii Floral to doskonały prezent, który ucieszy serce kogoś bliskiego, przyjaciela, osoby kochanej, kogoś, kogo szanujemy, cenimy, komu chcemy ofiarować naszą modlitwę albo z kim dzielimy się naszym entuzjazmem wiary. Seria została tak przemyślana, aby każda z książeczek znalazła swojego właściciela wśród osób, które nas otaczają. Niezwykle...

książka

30.25 zł

taniej -24%

Z premedytacją

Starannie obmyślone kłamstwo może zniszczyć nawet najpotężniejszego... Prezes Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych dowiaduje się, że dziennikarka jednego z wiodących plotkarskich portali internetowych lada moment opublikuje artykuł oskarżający go o korzystanie z usług prostytutki. Pomóc w tej sprawie może jedynie pewien niezależny detektyw spoza...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku

23.89

2.99

14.99

14.99

2.99

1.98

8.99

Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność › przejdź do koszyka
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: