SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Z miłości? To współczuję (twarda)

Opowieści z Omanu

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

Opis produktu:

`Z miłości? To współczuję` to opowieść o współczesnym Omanie. O kobietach i mężczyznach, którzy skrywają namiętności pod diszdaszami i abajami, a potajemnie korzystają z Tindera. O umowach przedślubnych, do których warto wpisać sumę, jaką dostanie żona za urodzenie każdego dziecka, a także obietnice finansowania przez męża studiów medycznych. O kraju, w którym kobiety wolą się zaszyć przed ślubem, żeby udawać dziewice. Jest to wreszcie reportaż o miejscu, w którym kontraktowe małżeństwa wciąż są codziennością, a zakochani wbrew woli rodziców mogą zwrócić się do sułtana Kabusa Ibn Saida z prośbą o błogosławieństwo.

Agata Romaniuk z dużą wnikliwością i wrażliwością przygląda się ludziom, którymi rządzi wiekowy, bezdzietny i samotny sułtan. Jedyny taki władca w krajach Zatoki Perskiej.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Poznańskie
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Liczba stron: 242
ISBN: 978-83-6627-841-7
Wprowadzono: 16.05.2019

RECENZJE - książki - Z miłości? To współczuję, Opowieści z Omanu - Agata Romaniuk

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
  • 5
    1
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:2408

10-08-2021 19:33

Oj, jak nie dobrze zakładać z góry o czym będzie książka. I to sugerując się tytułem. Czasami można się stenie zaskoczyć. Zwłaszcza jeśli nieopatrznie ulegniemy stereotypom i uwierzymy, iż w nich prawda się chowa. Tak jest również w przypadku tych reportaży. Porównanie naszej wspaniałej cywilizacji z Omanem może zaskoczyć Europejki. Czy aby na pewno emancypacja to był właściwy wybór. Autorka zdobyła mój szacunek tym, że nie wybiera tematów. Pisze zarówno o kobietach zadowolonych z własnego losu, jak i tych, które są wykorzystywane, bite, w beznadziejnej sytuacji. Rozmawia z wieloma, różnorodnymi osobami. Opisuje przepisy dotyczące omanizacji gospodarki, czyli zatrudniania odpowiedniej ilości Omańczyków w państwowych firmach, nawet jeśli są to martwe dusze. Przybliża nam losy emigrantów zarobkowych, pokazując jak w Omanie traktuje się służbę. Przedstawi sylwetkę władcy kraju, czyli sułtana Kabusa Ibn Sa?ida oraz to jak zmienił się Oman pod jego rządami. Wyjaśni, że obecne prosperity to wynik eksploatowania złóż ropy naftowej, a brak krytyki jest uzyskiwany przez skuteczne działania sił bezpieczeństwa. Naprawdę warto poczytać. Książka, od której ciężko się oderwać.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?