Z krwi i kości / Nora Roberts | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Z krwi i kości (miękka)

Kroniki tej jedynej, Tom 2

książka

Z krwi i kości, Kroniki tej jedynej, Tom 2 - opis produktu:

Trzynaście lat temu katastrofalna pandemia, nazywana apokalipsą, zabiła miliardy.

Dla tych, którzy przetrwali, to szansa na stworzenie nowego świata. Jednak apokalipsa nie była zwyczajnym wirusem. U części ocalałych obudziła dziwne moce - potrafią uzdrawiać, wyrządzać szkody, a nawet przewidywać przyszłość.

Fallon Swift nie zna dawnego świata - lecz jej przeznaczeniem jest ukształtować ten nowy. Dorastała na spokojnej farmie z trójką braci, chroniona przed zagrożeniami przez mamę i ojczyma.

Teraz musi ich opuścić i nauczyć się walczyć. Fallon jest nie tylko potężną `Niesamowitą` - ma również do odegrania decydującą rolę w nadchodzących krwawych bitwach. Szykuje się wojna pomiędzy dobrem i złem, a Fallon - młoda, twarda, nieustępliwa - musi być gotowa.

Ciąg dalszy bestsellerowego `Początku`, oszałamiająca powieść o miłości, wojnie, rodzinie i magii jest porywającą i szalenie satysfakcjonującą kontynuacją nadzwyczajnej trylogii `Kroniki tej jedynej`.

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -40%
Mnich z Mokki

Dave Eggers

miękka
23,94 zł 39.90
 • -41%
Podróż Cilki

Heather Morris

miękka
22,37 zł 37.91
 • -44%
 • -41%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
23,53 zł 39.88
 • -35%
Śmierć Jezusa

John Maxwell Coetzee

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -35%
Powtórka z rozgrywki

Marcin Wolski

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 2020

Nora Roberts - przeczytaj też

Bezwstydna cnota

Nora Roberts

pocket
11,97 zł
Kłamca

Nora Roberts

pocket
17,21 zł
 • -27%
Książe i artystka

Nora Roberts

miękka
25,48 zł 34.90
 • -15%
Księżniczka i tajny agent

Nora Roberts

miękka
29,67 zł 34.91
Poszukiwania

Nora Roberts

pocket
11,95 zł
Przed zmierzchem

Nora Roberts

pocket
14,95 zł
 • -30%
W poszukiwaniu prawdy

Nora Roberts

miękka
27,93 zł 39.90
 • -25%
W ukryciu

Nora Roberts

miękka
29,83 zł 39.77

Zobacz również

 • -33%
Zimowla

Dominika Słowik

miękka
30,08 zł 44.90
 • -32%
Czas burz Tom 1

Charlotte Link

miękka
30,60 zł 44.99
 • -35%
Bibliotekarka z Auschwitz

Antonio Iturbe

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -35%
Okno z widokiem

Magdalena Kordel

miękka
24,70 zł 37.99
Zapowiedź - 29.1.2020
 • -35%
Prowadź swój pług przez kości umarłych

Olga Tokarczuk

twarda
29,11 zł 44.78
 • -54%
Błękitne sny Leśna trylogia, Tom 3

Katarzyna Michalak

miękka
16,97 zł 36.90
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Z krwi i kości, Kroniki tej jedynej, Tom 2
0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Kate

 • 14-05-2019
 • 20:53

?Z krwi i kości? Nory Roberts to dobra kontynuacja, która zabiera nas do odradzającego się świata, w którym magia jest jego nieodłączny element. Nora Roberts umiejętnie poprowadziła historię, znajdując równowagę pomiędzy akcją i napięciem a spokojniejszą częścią fabuły . Dużym atutem książki jest magiczny klimat, doprawiony mrocznymi akcentami. Uważam, że Nora Roberts wykonała świetną robotę rozwijając na kartach powieści swoje postacie oraz wykreowany świat. Z niecierpliwością czekam na trzecią i ostatnią część serii.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

czytatnik

 • 3-06-2019
 • 21:42

Minęło już prawie trzynaście lat od wybuchu wielkiej epidemii, która wybiła większą część ludzkości. Ci, którzy pozostali bardzo często odkrywali w sobie nowe umiejętności. Część z nich postanowiła wykorzystać je w dobrym celu, by tworzyć społeczności i pomagać innym. Inni ? wręcz przeciwnie. Jeszcze inni postanowili całkowicie odrzucić swoje dziedzictwo uważając je za przekleństwo, a nie dar. W takim świecie przyszło żyć Fallon Swift, która jeszcze przed swoim urodzeniem przeznaczona została do tego, aby poprowadzić siły światła i dobra przeciwko siłom ciemności i zła. Teraz zbliżają się jej trzynaste urodziny ? dzień, w którym będzie musiała zdecydować o swoim losie, ale i losie świata. Dzień, w którym wyruszy na szkolenie, które uczyni z niej wojowniczkę zdolną ocalić to, co zostało ze świata po katastrofie. Najpierw jednak musi podjąć decyzję czy zostawić swoich najbliższych i bezpieczne schronienie czy wyruszyć w nieznane by wypełnić swoje przeznaczenie.

Całość recenzji pod adresem: http://zapach-ksiazek.pl/nora-roberts-z-krwi-i-kosci-wybrana-by-wybierac/

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Qultura słowa

 • 25-04-2019
 • 07:29

Nora Roberts w wersji fantasy?
Motyw końca świata, apokalipsy, jest niezwykle wdzięczny i często wykorzystywany przez różnego rodzaju twórców, zarówno pisarzy, jak i reżyserów. Nieznane w połączeniu ze świadomością rychłej śmierci budzi lęk i niepewność, pojawia się również nadzieja, że coś lub ktoś zdoła odwrócić bieg zdarzeń.
Po ten popularny motyw sięgnęła również autorka bestsellerowych książek o życiu i miłości, czyli Nora Roberts, która dała się poznać również jako autorka całkiem niezłych kryminałów, pisanych pod pseudonimem J.D.Robb. Czy jednak fantasy, bo temat apokalipsy wymusza niejako właśnie taki gatunek, to coś dla niej? Przekonamy się o tym sięgając po książkę pt. ?Z krwi i kości?, będącą drugim już tomem serii ?Kroniki tej Jedynej?. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Edipresse Książki powieść adresowana jest do wszystkich miłośników opowieści przyszłości, w których walka dobra ze złem odgrywają kluczową rolę, a magia obecna jest niemal na każdym kroku. To również pozycja dla wszystkich fanów pisarki, którzy chcą przekonać się, czy w jej przypadku można mówić o wszechstronności, a także do tych osób, którzy chcą poczuć oddech śmierci na plecach i dać się ponieść panice związanej z końcem świata, jaki znają obecnie.
Kilkanaście lat temu zaraza, zwana apokalipsą, zdziesiątkowała ludzkość. Ci, którzy przetrwali, wciąż zmuszeni się walczyć o życie, bowiem wszędzie grasują gangi, takie jak te w okolicach Waszyngtonu, znane jako Najeźdźcy i Mroczni Niesamowici. Dlatego tworzą społeczności, takie jak ta w miasteczku Nowa Nadzieja, które skupione wokół charyzmatycznych przywódców, usiłują zachować pozory normalnego życia. Być może w tym uporze, zmuszającym ich do zachowania status quo trzyma ich nadzieja na pojawienie się zapowiadanej od dawna wojowniczki. Ma ona jednak pozostać w ukryciu, dopóki nie chwyci za miecz i tarczę, dopóki ona, Jedyna, nie poprowadzi ?światła przeciw ciemności?. Ten magiczny akcent nie jest przypadkowy. Okazuje się bowiem, że owa apokalipsa nie miała nic wspólnego z wirusem we współczesnym tego słowa znaczeniu. W niektórych z ocalałych obudziła bowiem nadprzyrodzone moce, zarówno te dobre, jak i te mroczne.
Fallon Swift, młoda dziewczyna trzymana dotąd na farmie i chroniona wszelkimi siłami przed zagrożeniem nie wie jeszcze, że zbliża się kres jej małej stabilizacji. To ona jest bowiem tą, która ma odegrać decydującą rolę w starciu dobra ze złem, to w jej rękach leżą losy przyszłego świata. Może co prawda nie podjąć wyzwania, wyrzec się swojego przeznaczenia, ale czy wówczas będzie mogła żyć w zgodzie ze sobą? Pocieszenie przyniesie fakt, iż nie tylko jej dzieciństwo raptownie się kończy ? w takiej samej sytuacji są Duncan i Toni. Gdyby nie apokalipsa byliby typowymi nastolatkami, a tymczasem na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za losy świata i wspieranie Jedynej. Czy udźwigną ten ciężar?
Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w trakcie lektury książki autorstwa Nory Roberts, która tym razem daje się poznać jako sprawna kreatorka nowego porządku. I choć mnie osobiście to wcielenie nie przekonuje, znacznie bardziej wole zatapiać się w jej historiach z romantycznymi nutami, pisanych przez samo życie, to jednak nie mogę nie dostrzec sprawnie prowadzonej akcji, dynamiki wydarzeń, doskonałej konstrukcji bohaterów. Mimo wszystko po kolejny tom serii raczej nie sięgnę, choć jestem pewna, że wszyscy miłośnicy fantasy nie mogą się już doczekać jego pojawienia się na rynku?

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Dziedziczka jeziora

Maria Dahvana Headley

miękka
23,98 zł 36.90
Zapowiedź - 12.2.2020
 • -34%
Źródło Jak zmienić swoje życie na lepsze

Tara Swart

twarda
26,33 zł 39.90
 • -34%
Żywica

Ane Riel

twarda
26,33 zł 39.90
 • -20%
Niebo na uwięzi

Christina Leunens

miękka
31,92 zł 39.90
 • -31%
Skaza / Wada

Robert Małecki

pakiet
34,35 zł 49.77

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Prawdziwi bohaterowie nie muszą mówić ludzkim głosem! Czy wiecie, że zwierzęta dokonują niezwykłych rzeczy? Słoń Ning Nong, przeczuwając zbliżające się tsunami, na własnym grzbiecie przeniósł ośmioletnią dziewczynkę w bezpieczne miejsce. Pies Balto samodzielnie poprowadził zaprzęg przez...

 • 34.90 zł
  28.97 zł

  Podczas gdy greckie ulice kipią protestami przeciwko pogłębiającemu się kryzysowi, w niewielkim mieście Orestiada na granicy z Turcją, znalezione zostają zwłoki szwedzkiego policjanta, zajmującego się ustalaniem tożsamości uciekinierów z Afryki. Według lokalnej policji zabójstwa dokonała miejscowa...

 • 39.81 zł
  22.69 zł

  Życie Kyle`a Byrne`a legło w gruzach w chwili, kiedy w wieku dwunastu lat w stracił ojca, wziętego filadelfijskiego prawnika  Brak ojca odcisnął na jego życiu bolesne piętno. Kyle pracę raczej miewa niż ma, dni spędza przy grach wideo, wieczorami zaś przesiaduje w barze, ale nawet on sam zdaje...

 • 33.79 zł
  28.72 zł

  Podczas gdy greckie ulice kipią protestami przeciwko pogłębiającemu się kryzysowi, w niewielkim mieście Orestiada na granicy z Turcją, znalezione zostają zwłoki szwedzkiego policjanta, zajmującego się ustalaniem tożsamości uciekinierów z Afryki. Według lokalnej policji zabójstwa dokonała miejscowa...

 • Kiedy dwieście tysięcy fanów przyjeżdża do miasta na Tydzień Wyścigów, w beczce asfaltu przy torze Charlotte Motor Speedway zostaje znalezione ciało. Następnego dnia do biura Temperance Brennan, lekarki sądowej hrabstwa Mecklenburg, przybywa członek ekipy NASCAR, żeby opowiedzieć jej pewną...

 • Z kawałkiem własnej ziemi, odrobiną potrzebnych zasobów, zaufanymi ludźmi stajesz przed nieznanym i spełniasz swoje marzenia. Nowy Świat otwiera przed Tobą wachlarz możliwości stworzenia nowego domu... Musisz jednak pamiętać, że nie jesteś tu sam! Przybyli także inni Osadnicy, którzy mimo skromnych...