X-Men Czerwoni - Tom Taylor - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

X-Men Czerwoni

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Egmont
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 284
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Znakomita wyprzedaż książek do - 50%

X-Men Czerwoni - opis produktu:

Legendarna telepatka Jean Grey odrodziła się niczym feniks z popiołów, ale rzeczywistość, w której się znalazła, bardzo różni się od tej, którą zapamiętała z lat młodości. Na całym świecie rośnie nienawiść do mutantów, podsycana przez mroczną siłę, której ulegają rządy kolejnych państw. Żeby ją pokonać, Jean zbiera drużynę starych i nowych przyjaciół, ale musi też znaleźć odpowiedź na zupełnie nowe pytanie. Jak walczyć z uprzedzeniami w erze fake newsów i social mediów, erze, w której w człowieku można dosłownie zaprogramować nienawiść?

Autorem tej opowieści jest Tom Taylor, scenarzysta takich komiksów jak `All-New Wolverine` czy `DCEased`, a rysunki stworzyli Rog Antônio, Mahmud Asrar (`Avengers`, `Conan Barbarzyńca: Życie i śmierć Conana`) i Carmen Carnero. Album zawiera zeszyty #1-11 serii `X-Men: Red` oraz `X-Men: Red Annual` #1.

X-Men Czerwoni - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- X-Men Czerwoni, od Tom Taylor. X-Men Czerwoni spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Tom Taylor. Nie będziesz żałował! X-Men Czerwoni i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

X-Men Czerwoni - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki X-Men Czerwoni, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że X-Men Czerwoni - Tom Taylor to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki X-Men Czerwoni nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę X-Men Czerwoni, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Tom Taylor i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!
Zobacz pozostałe recenzje!

Książka X-Men Czerwoni pochodzi z wydawnictwa Egmont. Autorem książki jest Tom Taylor. Należy do gatunków: komiks, Egmont, science fiction, superbohaterowie. Książka X-Men Czerwoni liczy 284 stron. Jej wymiary to 167x255. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Egmont - najlepsze tytuły
Kategoria: komiks,  Egmont,  science fiction,  superbohaterowie
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 167x255
Ilość stron: 284
ISBN: 9788328158993
Wprowadzono: 20.07.2021

Tom Taylor - przeczytaj też

RECENZJE - książki - X-Men Czerwoni - Tom Taylor

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 2 oceny )
 • 5
  0
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Robert

ilość recenzji:991

8-08-2021 13:24

Marvel Fresh powoli się rozkręca. Po wydaniu kilku niezłych tytułów przyszła pora na X Menów, czyli najsłynniejszych mutantów, jakich nosiła Ziemia. A komiks ten nosi tytuł ?X ? Men. Czerwoni?.

O tytule możemy przeczytać, że:
Legendarna telepatka Jean Grey odrodziła się niczym feniks z popiołów, ale rzeczywistość, w której się znalazła, bardzo różni się od tej, którą zapamiętała z lat młodości. Na całym świecie rośnie nienawiść do mutantów, podsycana przez mroczną siłę, której ulegają rządy kolejnych państw. Żeby ją pokonać, Jean zbiera drużynę starych i nowych przyjaciół, ale musi też znaleźć odpowiedź na zupełnie nowe pytanie. Jak walczyć z uprzedzeniami w erze fake newsów i social mediów, erze, w której w człowieku można dosłownie? zaprogramować nienawiść?

Xmen to kolejny raz powrót do tematyki tolerancji. A tym razem tolerancji we współczesnym wydaniu, w czasach gdy fake newsy stały się dla wielu prawdą a społeczeństwo jest podzielone jak już dawno nie było. Xmen to powrót do czasów gdy serie tworzył Grant Morrison, do jego wątków i postaci. I tematów takich jak równość i tolerancja . A wszystko to w formie rozrywkowej opowieści w niezłej szacie graficznej.

Tylor uderza tu w bardziej poważne i ważkie tematy niż w przygodach Wolverine. Jednocześnie tworzy lekką i prostą ? jak już zaznaczyłem - rozrywkę, zamkniętą, skondensowaną i dobrze rozwijającą uniwersum a zarazem po raz kolejny dającą nowym czytelnikom szansę wejścia w ten świat.

Czy recenzja była pomocna?

Michał

ilość recenzji:1621

28-07-2021 12:40

X-MEN CZASÓW FAKE NEWSÓW

Linia wydawnicza Marvel Fresh się rozkręca. Po wydaniu eventu i kilku ciekawych tytułów, nadszedł czas na wystartowanie nowych przygód X-Men. A te zaczynają się od solidnego tomu zbierającego cykl ?X-Men: Czerwoni?, kontynuujący to, co widzieliśmy w tomach wieńczących Marvel Now 2.0, a w szczególności ?Phoenix. Odrodzenie?. I robi to w dobry sposób, oferując nam zarówno udaną rozrywkę, jak i zaangażowaną opowieść komentującą zastaną rzeczywistość.

Witajcie w czasach fake newsów i mediów społecznościowych. Czasach, gdzie wieści i idee niosą się w niespotykanym wcześniej tempie i na niespotykaną dotąd skalę, a ludzie zamiast myśleć samodzielnie, ulegają temu, co modne czy popularne. Właśnie w takich czasach do życia powróciła Jean Grey, telepatka, która po raz kolejny trafia w sam środek kolejnej fali nienawiści ludzi wobec mutantów. Coś złego się dzieje, jakaś mroczna siła wpływa na wszystko, z władzami włącznie. Jean musi zebrać nową drużynę X-Men i stanąć do walki, jakiej w życiu jeszcze nie toczyła?

Na początku swojej drogi ?X-Men? było serią zaangażowaną w tematykę odmienności i tolerancji. Z czasem zaczęła jednak przeważać akcja i na długie lata cykl zmienił się w swoistą telenowelę z dziesiątkami, jeśli nie setkami postaci, plączącymi się relacjami między nimi, podróżami w czasie, pojawianiem się klonów, dzieci w przyszłości i tym podobnych elementów. I przyznam, że najbardziej właśnie lubiłem ten okres. Okres najbardziej epickich i widowiskowych opowieści, fascynujących pomysłów, szalonych akcji, niezapomnianego klimatu, mnóstwo wyśmienitych, do dziś obecnych w historii serii postaci i tych genialnych ilustracji, kiedy cykl rysowali Jim Lee czy bracia Kubert.

Kiedy cykl przejął Grant Morrison, powrócił do tych zaangażowanych tematów i mniejszym bądź większym stopniu są one obecne po dziś dzień. A ten tom kontynuuje ów trend. Sporym plusem jest, że nie robi tego w nachalny sposób, bo każde przesłanie, nieumiejętnie wyłożone, staje się zmorą każdej opowiecie. Tu wyłożone jest nieźle, ale, co ważne ? to w końcu komiks środka ? świetna jest też akcja. Ciekawie zestawione są tutaj zmiany, jakie zaszły na świecie przez lata nieobecności Jean Grey. Bendis, przywracając młodą Jean z przeszłości skupił się na zmianach, jakie zaszły w życiu mutantów i ich sytuacji w uniwersum Marvela, twórcy tego tomu koncentrują się na tym, jak wygląda obecny świat ? szczególnie w oczach odrodzonej bohaterki.

Do tego mamy dobre rysunki. Typowo współczesne, ze sporo dozą cartoonowosci, ale udane i pasujące do treści i bardzo dobre wydanie w pogrubionym tomie. Kto lubi ?X-Men?, ten nowy start serii powinien poznać, bo jest udany i wart przeczytania. A poza tym to kawał dobrego superhero, które czyta się szybko, lekko i przyjemnie, a momentami wcale nie bezmyślnie.

Czy recenzja była pomocna?