Wystawianie - Dariusz Kosiński - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Instytut Teatralny
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 672
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny
 • Okazje na książki w promocji!

Wystawianie - opis produktu:


Wystawianie - o czym jest?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Wystawianie, od Dariusz Kosiński, Wanda Świątkowska, Dorota Jarząbek-Wasyl. Wystawianie spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Dariusz Kosiński, Wanda Świątkowska, Dorota Jarząbek-Wasyl. Nie będziesz żałował! Wystawianie i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

`Zmiana ustawienia. Polska scenografia teatralna i społeczna XX i XXI wieku` to najważniejsza publikacja o polskiej scenografii od czasów `Polskiej plastyki teatralnej` Zenobiusza Strzeleckiego! Trzytomowa, bogato ilustrowana synteza dziejów polskiej scenografii nowoczesnej (od początków XX wieku do dziś), rozumianej jako sztuka kształtowania przestrzeni i estetyki przedstawień teatralnych i społecznych, a zarazem próba odnowienia refleksji nad nią. Autorki I autorzy reprezentują odmienne perspektywy i metodologie, różne subdyscypliny (historia i teoria teatru, performatyka), dyscypliny (teatrologia i nauki polityczne) czy wręcz obszary ludzkiej działalności (nauka i sztuka). Tom 3: `Wystawianie` Tom trzeci to autorska reprezentacja wystawy przygotowanej przez Roberta Rumasa i pokazywanej w salach Zachęty Narodowej Galerii Sztuki od października 2019 do stycznia 2020. Jest to swego rodzaju książka wystawowa lub galeria w książce plastyczna opowieść o scenografii teatralnej i społecznej, opatrzona (tak jak wystawa) W(o)prowadzeniem Doroty Buchwald oraz historyczno-metodologicznym artykułem Dominiki Łarionow o wystawach scenografii jako narzędziach diagnostycznych. Wystawa Roberta Rumasa w Zachęcie nosiła taki sam tytuł jak niniejsza publikacja oraz projekt badawczy, którego jest efektem. I choć formalnie nie stanowiła jego części, powstawała jednak przy wsparciu realizującego go zespołu, była kreacją jednego z jego istotnych członków, jeszcze jedną propozycją wędrówki przez labirynt polskiej scenografii współczesnej. Wystawa Roberta Rumasa stanowiła ważne ogniwo łańcucha polskich wystaw scenograficznych, zapoczątkowanego w 1913 w Zachęcie międzynarodową Wystawą Nowoczesnego Malarstwa Scenicznego, a jej książkowa postać ma nie tylko walor dokumentacji wydarzenia, ale przede wszystkim stanowi cenne, atrakcyjne wizualnie, albumowe dopełnienie publikacji Zmiana ustawienia.

Wystawianie - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki Wystawianie, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że Wystawianie - Dariusz Kosiński, Wanda Świątkowska, Dorota Jarząbek-Wasyl to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki Wystawianie nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę Wystawianie, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Dariusz Kosiński, Wanda Świątkowska, Dorota Jarząbek-Wasyl i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!


Książka Wystawianie pochodzi z wydawnictwa Instytut Teatralny. Autorami książki są Dariusz Kosiński, Wanda Świątkowska, Dorota Jarząbek-Wasyl. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, kulturoznawstwo, teatr. Książka Wystawianie liczy 672 stron. Jej wymiary to 270x270. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Wystawianie

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: