Wynagrodzenia 2020 - Izabela Nowacka - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Wynagrodzenia 2020 (miękka)

książka

Wynagrodzenia 2020 - opis produktu:

Ustalenie wysokości wynagrodzenia, a także innych świadczeń pracowniczych oraz sporządzenie listy płac często sprawiają kłopoty służbom kadrowo-płacowym. Ze względu na szczególny okres, w którym panuje epidemia COVID-19, zaszły w tej dziedzinie pewne zmiany. Odroczono pracodawcom obowiązek zawarcia umów dotyczących PPK z odpowiednią instytucją, udzielono firmom niezbędnego wsparcia w postaci dofinansowań do wynagrodzeń i składek ZUS, a pracownikom w szczególnych okolicznościach podniesiono kwoty wolne od potrąceń.
W poradniku wyjaśniono kwestie związane z obliczaniem wynagrodzenia za okresy nieobecności, m.in. z powodu urlopu wypoczynkowego, zwolnień okolicznościowych czy niezdolności do pracy z powodu choroby i macierzyństwa. Omówiono także zasady ustalania i obliczania stałych i zmiennych składników wynagrodzenia. Są to m.in. dodatki stażowe, funkcyjne, godziny nadliczbowe, odszkodowania czy odprawy. Na przykładach list płac w czytelny sposób przedstawiono zasady prawidłowego dokonywania potrąceń z wynagrodzenia za pracę oraz ze zlecenia w różnych wariantach. Przedstawiony został także sposób ustalania kwoty wolnej od potrąceń, której wysokość zależy od różnych czynników mających bezpośredni wpływ na wyliczenie kwoty netto wynagrodzenia za pracę na etacie lub z tytułu umowy zlecenia (np. wiek pracownika, koszty uzyskania przychodów, kwota wolna czy uczestnictwo w PPK). Nowością jest podwyższenie kwoty wolnej od potrąceń w czasie epidemii.
Publikacja zawiera m.in.:
-wykaz dokumentów niezbędnych do sporządzenia listy płac,
-przykładowe wzory list płac dla pracowników i rozliczeń ze zleceniobiorcami,
-instrukcje obliczania wynagrodzenia za część miesiąca w przypadku nieobecności w pracy z różnych przyczyn,
-instrukcję ustalania wysokości nieperiodycznych obowiązkowych składników wynagrodzenia,
-zasady obliczania odpraw i odszkodowań ze stosunku pracy (z uwzględnieniem zmian spowodowanych epidemią COVID-19),
-zestawienia tabelaryczne zawierające niezbędne wskaźniki (m.in. kwoty wolne od potrąceń w różnych wariantach).
Najtrudniejsze zagadnienia zostały zaprezentowane na przykładach.

Książka Wynagrodzenia 2020 pochodzi z wydawnictwa Infor.pl. Autorami książki są Izabela Nowacka, Mariusz Pigulski. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, finansowe, pracy i ubezpieczeń społecznych. Książka Wynagrodzenia 2020 liczy 130 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Wynagrodzenia 2020

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.