Wykłady o Platonie - Władysław Stróżewski - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wykłady o Platonie

Ontologia

  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Universitas
Oprawa miękka
Ilość stron 344

Wykłady o Platonie, Ontologia - opis produktu:

Książka powstała z cyklu wykładów wygłoszonych w latach sześćdziesiątych XX wieku na Uniwersytecie Jagiellońskim, poświęconych problematyce ontologicznej w filozofii Platona. W pierwszych rozdziałach zostały zreferowane dyskusje dotyczące chronologii Platońskich dialogów. Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem, a były nagrywane i wstępnie opracowywane przez ówczesnego słuchacza, a dziś profesora dr. hab. Pawła Taranczewskiego.

Władysław Stróżewski - emerytowany profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademii Ignatianum w Krakowie. Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Filozoficznego w latach 1990-2020; redaktor `Kwartalnika Filozoficznego`. Autor kilkunastu książek, m.in: Istnienie i wartość; Dialektyka twórczości; O wielkości; Wokół piękna; Istnienie i sens; Logos, wartość, miłość; Ontologia; Miłość i nicość (wywiad rzeka prowadzony przez Annę Kostrzewską-Bednarkiewicz).

Wykłady o Platonie - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Wykłady o Platonie, od Władysław Stróżewski. Wykłady o Platonie spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Władysław Stróżewski. Nie będziesz żałował! Wykłady o Platonie i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Wykłady o Platonie Ontologia, pochodzi z wydawnictwa Universitas. Autorem książki jest Władysław Stróżewski. Należy do gatunków: książki o życiu, nauki humanistyczne, filozofia, filozofia starożytna. Książka Wykłady o Platonie liczy 344 stron. Jej wymiary to 150x235. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: książki o życiu,  nauki humanistyczne,  filozofia,  filozofia starożytna
Wydawnictwo: Universitas
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 150x235
Ilość stron: 344
ISBN: 9788324237241
Wprowadzono: 14.07.2021

RECENZJE - książki - Wykłady o Platonie, Ontologia - Władysław Stróżewski

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: