Wybrane zagadnienia ekologiczne - Anna Wieczorek - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Wybrane zagadnienia ekologiczne

książka

Wybrane zagadnienia ekologiczne - opis produktu:

W przygotowanym przez nas opracowaniu przy przedstawianiu wybranych zagadnień ekologicznych został zachowany porządek prezentacji. Poziom najniższy reprezentują tematy zawarte w rozdziale I, w którym zostaną omówione wybrane aspekty organizacji socjalnej populacji, i w II - przystosowania organizmów do środowiska. Zagadnienia związane z biocenozą dotyczą tematów zawartych w następnych dwóch rozdziałach, opisujących zależności między populacjami, określane mianem interakcji, ze szczególnym uwzględnieniem jednej z nich - allelopatii, o czym można przeczytać w rozdziale IV. Zagadnienia dotyczące następnego poziomu ekologicznego koncentrują się przede wszystkim na problemach funkcjonowania ekosystemów antropogenicznych: miasta i agroekosystemów. W kolejnych rozdziałach (V i VI) prezentowane są ekologiczne i konwencjonalne sposoby upraw rolniczych razem z biologicznymi metodami ochrony roślin. Ostatnie trzy prezentowane zagadnienia są próbą opisu zjawisk związanych z najwyższym poziomem ekologicznym, czyli z biosferą. Wprowadzają one Czytelników w zagadnienia różnorodności biologicznej, a także w problemy ochrony zagrożonych oraz ginących gatunków roślin i zwierząt. Opracowanie kończy rozdział przedstawiający wybrane katastrofy ekologiczne, które mają decydujący wpływ na życie wszystkich istot na naszej planecie.<br> Każdy z dziewięciu rozdziałów jest odrębną całością. Ich zbiór stanowi zespół tych zagadnień, które uznałyśmy za interesujące, aktualne, przydatne w nauczaniu przedmiotów ekologia oraz ekologia i ochrona środowiska. Przedstawione zagadnienia przygotowywałyśmy z myślą o studentach Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu (studiów dziennych, wieczorowych i zaocznych) oraz Międzywydziałowego Studium Towaroznawstwa, ale mogą okazać się przydatne również na zajęciach z ekologii na innych wydziałach SGGW, a także w innych uczelniach.

Książka Wybrane zagadnienia ekologiczne pochodzi z wydawnictwa Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Autorem książki jest Anna Wieczorek. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Wybrane zagadnienia ekologiczne liczy 290 stron. Jej wymiary to 176x250.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Wybrane zagadnienia ekologiczne

4.3/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.