Współzależności finansowe między krajami na różnym poziomie rozwoju po światowym kryzysie finansowym - Andrzej Wojtyna - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Współzależności finansowe między krajami na różnym poziomie rozwoju po światowym kryzysie finansowym (miękka)

książka

 • Wydawnictwo PWN
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 88
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Współzależności finansowe między krajami na różnym poziomie rozwoju po światowym kryzysie finansowym - opis produktu:

W monografii autorzy przedstawiają wahania cen aktywów, fluktuacje wolumenu kredytu, zmiany skali i kierunku międzynarodowych przepływów kapitału, które wywierają silny wpływ na sytuację gospodarstw domowych, przedsiębiorstw i państw. Tego rodzaju zmiany w sferze finansowej jednego kraju, zwłaszcza jeżeli jest on zlokalizowany w centrum światowego systemu finansowego, rozprzestrzeniają się na inne kraje. Dzięki lekturze książki Czytelnik może poznać współzależności finansowe między krajami i powiązania w literaturze ekonomicznej z występowaniem światowego cyklu finansowego.
Celem podjętych rozważań stała się próba udzielenia odpowiedzi na następujące pytania:
jakie są przyczyny zwiększonych międzynarodowych przepływów kapitału; czy zasadne jest opisywanie zmian w sferze finansowej różnych krajów za pomocą koncepcji światowego cyklu finansowego? I jeżeli tak, to jak tego rodzaju cykl oddziałuje na krajową politykę makroekonomiczną; jak silne są zależności między długoterminowymi stopami procentowymi w różnych krajach i jak zmieniają się w czasie; w jakich warunkach liberalizacja finansowa przyczynia się do silniejszego wzrostu gospodarczego, nie stwarzając zagrożenia dla stabilności finansowej i makroekonomicznej.
dr hab. Baha Kalinowska-Sufinowicz, prof. UEP (z recenzji)
Praca zawiera nie tylko przystępny przegląd niezwykle obszernej literatury przedmiotu, dzięki któremu Czytelnik w łatwy sposób może zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami nauki światowej, lecz także autorskie badania empiryczne dające wgląd w stosowane narzędzia analityczne. Jednocześnie Autorzy koncentrują swoją uwagę na krajach o średnim poziomie rozwoju, co jest ważne w kontekście Polski. Choć jest to monografia wieloautorska, na uwagę zasługuje jej wyjątkowa spójność, zarówno tematyczna, jak i językowa.
Pracę warto polecić nie tylko naukowcom prowadzącym badania międzynarodowych rynków finansowych i makroekonomiczne, lecz także decydentom w zakresie polityki gospodarczej, doktorantom oraz studentom.
dr hab. Jan Acedański (z recenzji)

Książka Współzależności finansowe między krajami na różnym poziomie rozwoju po światowym kryzysie finansowym pochodzi z wydawnictwa PWN. Autorami książki są Andrzej Wojtyna, Marek A. Dąbrowski, Paweł Kawa, Jakub Janus. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Współzależności finansowe między krajami na różnym poziomie rozwoju po światowym kryzysie finansowym liczy 88 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: nauki społeczne,  ekonomia i biznes
 • Wydawnictwo: PWN
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 165x235
 • Ilość stron: 88
 • ISBN: 9788301214722
 • Wprowadzono: 30.11.2020

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Andrzej Wojtyna, Marek A. Dąbrowski, Paweł Kawa, Jakub Janus - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Współzależności finansowe między krajami na różnym poziomie rozwoju po światowym kryzysie finansowym

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.