Współczesna obrona narodowa - Ryszard Jakubczak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Współczesna obrona narodowa (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Fundacja Historia i Kultura
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 368
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Współczesna obrona narodowa - opis produktu:

W aktualnej Strategii bezpieczeństwa narodowego RP, w ramach pierwszego filaru Bezpieczeństwo państwa i obywateli, kładzie się zdecydowany akcent na odporność państwa i obronę powszechną, czego nie można osiągnąć innymi sposobami jak przede wszystkim właściwą obroną narodową. Na tę okoliczność książka obrazuje teoretyczną - na rzecz strategicznej - wykładnię co do koniecznej w Polsce obrony narodowej i jej podstawy, tj. Obrony Terytorialnej. Na bazie teorii zaprezentowano najważniejsze obecnie militarne elementy tejże obrony, zawarte w Rodzajach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Publikacja przeznaczona jest dla strategów w Polsce zajmujących się nie tylko obroną narodowa, ale także bezpieczeństwem narodowym (gdzie ona jest fundamentem) oraz polityków, naukowców i dydaktyków uczelni wyższych, którym jest niezbędna aktualna wiedza w tym względzie. Adresowana jest także do dziennikarzy, studentów i osób pracujących w resortach siłowych, u których kwestie organizacji sił zbrojnych oraz ich rola w strukturze obrony narodowej są przedmiotem planowania, rozważań i zainteresowania. Z treści w niej zawartych może korzystać także młodzież i środowisko szkół średnich wykorzystując zawarte w niej materiały do zgłębiania wiedzy na temat funkcjonowania państwa w sferze jego powszechnego bezpieczeństwa militarnego. Życząc Czytelnikowi przyjemnego parania się z wiedzą zawartą w monografii oczekujemy na głosy dyskusji nt. aktualnej obrony narodowej w Polsce, a uwagi w tym względzie proszę kierować na adres Wydawnictwa. Proszę przy tym pamiętać, że byłoby fatalną pomyłką wierzyć, że skoro wydajemy pieniądze na siły zbrojne, to obrona narodowa jest sprawą wyłącznie wojskową. Jest więc konieczne uświadomienie sobie w porę, że obrona państwa oznacza przede wszystkim obronę ludzkiej godności każdego z nas Vaclav Hawel. I to w społeczeństwie zamieszkałym w środku Europy powinno wybrzmiewać stale. Miłej lektury

Książka Współczesna obrona narodowa pochodzi z wydawnictwa Fundacja Historia i Kultura. Autorem książki jest Ryszard Jakubczak. Należy do gatunków: nauki społeczne, polityka. Książka Współczesna obrona narodowa liczy 368 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Współczesna obrona narodowa

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.