Wprowadzenie do narratologii porównawczej - Igoriewicz Walerij Tiupa - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Wprowadzenie do narratologii porównawczej (miękka)

książka

  • Wydawnictwo Petrus
  • Oprawa miękka
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Wprowadzenie do narratologii porównawczej - opis produktu:

Książka systematyzuje i pogłębia język naukowy narratologii jako interdyscyplinarnej dziedziny poznania humanistycznego. Podstawowy aparat pojęć narratologicznych (narrator, bohater, narracja itd.) został rozszerzony przede wszystkim o kategorie mające rodowód retoryczny (etos, entymem, modalność itd.). Przy czym autor nie ogranicza się jedynie do uporządkowania kluczowych rozróżnień terminologicznych, lecz rzeczowo, z dbałością o szczegóły ilustruje omawiane zjawiska starannie dobranym materiałem egzemplifikacyjnym zaczerpniętym z klasyki literatury rosyjskiej (w znakomitej większości opowiadań Antona Czechowa), nadając tym samym publikacji walor użyteczności praktycznej. Cechą charakterystyczną i wyróżniającą narratologię Tiupy na tle współczesnych koncepcji jest właśnie ,,przefiltrowanie jej przez antyczną retorykę i poetykę. Publikacja, jak informuje tytuł, jest wprowadzeniem do narratologii, a zatem, z natury rzeczy, musi obejmować różne problemy tej dziedziny i w sposób syntetyczny prezentować poszczególne, specjalistyczne zagadnienia. Ukazanie w jednym, zwartym tomie niezwykle skomplikowanej i stosunkowo słabo jeszcze rozpoznanej w zakresie nauki o literaturze materii, wymusza konieczność wyeksponowania zagadnień, wyznaczających kolejne etapy na drodze do narratologii porównawczej. Wprowadzenie nie jest podręcznikiem narratologii ani kompendium w jego klasycznym rozumieniu wszak autor przedstawia własną koncepcję badania narracji lecz właśnie jak wskazuje tytuł zwięzłym do niej wprowadzeniem o charakterze przewodnika, zmierzającym z jednej strony do wypracowania pojęciowego instrumentarium dla tej dziedziny badań literatury i kultury i z drugiej służącym do pogłębionej analizy i interpretacji tekstów literackich oraz prowadzenia dalszych samodzielnych studiów narratologicznych. Książka ta przeznaczona jest nie tylko dla rusycystów, lecz również studentów polonistyki i neofilologii, doktorantów nauk humanistycznych, wysoko wykwalifikowanych specjalistów oraz wszystkich, którzy pragną zaznajomić się z podejściem narratologicznym jako aktualną tendencją współczesnej nauki.

Książka Wprowadzenie do narratologii porównawczej pochodzi z wydawnictwa Petrus. Autorem książki jest Igoriewicz Walerij Tiupa. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, literaturoznawstwo. Jej wymiary to 145x200. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Wprowadzenie do narratologii porównawczej

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.