Wpływ procesów demonopolizacji i konsolidacji w transporcie na sprawność i efektywność jego funkcjonowania. - Wojciech Paprocki - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Wpływ procesów demonopolizacji i konsolidacji w transporcie na sprawność i efektywność jego funkcjonowania.

książka

Wpływ procesów demonopolizacji i konsolidacji w transporcie na sprawność i efektywność jego funkcjonowania. - opis produktu:

W książce przedstawiono wyniki badań przeprowadzonych w latach 2002-2004 w ramach projektu KBN przez zespół Katedry Transportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Celem projektu było zbadanie procesów demonopolizacji i konsolidacji w transporcie zachodzących zarówno w Polsce w okresie transformacji ustrojowej, jak i na całym świecie w ramach zjawisk ogólnogospodarczych: globalizacji i regionalizacji, deregulacji krajowych i międzynarodowych rynków usług transportowych, liberalizacji zasad wchodzenia na rynek podmiotów krajowych, z kapitałem zagranicznym oraz grup gospodarczych o charakterze ponadnarodowym. Zaprezentowane wyniki badań zasługują na uwagę z kilku powodów. Przebieg procesów występujących w latach 2002-2004 miał niepowtarzalny charakter. W gospodarce polskiej, jak i światowej zaszły nieodwracalne zmiany w strukturze podmiotowej producentów usług transportowych. Pierwsze doświadczenia zaobserwowane po wejściu Polski do Unii Europejskiej potwierdzają, że zdemonopolizowany transport samochodowy uzyskał już przed 1 maja 2004 r. wysoką zdolność do konkurowania na rynku unijnym. Niestety, takich sukcesów nie można zaobserwować w innych gałęziach transportu, w których nadal występują podmioty dominujące na rynku krajowym, m.in. przewożnicy kolejowi z grupy PKP oraz przewożnik lotniczy PLL LOT SA.

Książka Wpływ procesów demonopolizacji i konsolidacji w transporcie na sprawność i efektywność jego funkcjonowania. pochodzi z wydawnictwa Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Autorami książki są Wojciech Paprocki, Jan Pieriegud. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Wpływ procesów demonopolizacji i konsolidacji w transporcie na sprawność i efektywność jego funkcjonowania. liczy 204 stron. Jej wymiary to 169 x 239.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Wpływ procesów demonopolizacji i konsolidacji w transporcie na sprawność i efektywność jego funkcjonowania.

4.5/5 ( 2 oceny )
  5
  1
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.