Wojna na pociski i pisma - Grzegorz Śliżewski - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wojna na pociski i pisma (twarda)

302 `Poznański` Dywizjon Myśliwski w 1940 roku

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Napoleon V
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 295
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Okazje na książki w promocji!

Wojna na pociski i pisma, 302 `Poznański` Dywizjon Myśliwski w 1940 roku - opis produktu:

Dotychczasowe opracowania dotyczące historii 302 Dywizjonu w 1940 r. skupiają się przede wszystkim na działaniach bojowych, pomijając zagadnienia związane z życiem codziennym jednostki. Nie zostały wykorzystane np. zachowane w archiwach rozkazy dzienne czy dokumenty dotyczące dyscypliny. Autorzy sięgali bowiem przede wszystkim do Operations Record Book, czyli anglojęzycznego Dziennika Działań jednostki (w którym znajduje się wykaz lotów wykonanych przez pilotów plus podstawowe, zwięźle spisane informacje o dywizjonowych wydarzeniach) oraz raportów bojowych sporządzanych podczas zgłaszania przez pilotów zestrzeleń samolotów Luftwaffe.

Marginalnie był także przedstawiany konflikt między polskim dowództwem a brytyjskim personelem przydzielonym do dywizjonu. Tymczasem w świetle zachowanych archiwaliów można uznać, że w sposób kluczowy wpływał on na atmosferę panującą w jednostce. Dzięki temu możemy mniej idealistyczne spojrzeć na stosunki między sojusznikami w 1940 roku. Ten trudny w historii jednostki okres pozwala także inaczej spojrzeć na pytanie, dlaczego ,,poznańscy` lotnicy cały czas pozostają w cieniu zdecydowanie bardziej medialnego Dywizjonu 303.


Grzegorz Śliżewski (1967), rodowity koszalinianin. Historyk i dziennikarz. Absolwent historii Uniwersytetu Gdańskiego, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie historia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez 10 lat dziennikarz lokalnego dziennika ,,Głos Koszaliński`, sześć lat pełnił funkcję rzecznika prasowego prezydenta Koszalina, były wykładowca Politechniki Koszalińskiej, obecnie w służbach PR koszalińskiego ratusza. W swoich badaniach zajmuje się przeszłością polskiego lotnictwa; autor i współautor 12 książek oraz blisko stu artykułów na ten temat, publikowanych m.in. we Francji, Hiszpanii i Kanadzie. Główny organizator corocznej koszalińskiej konferencji popularnonaukowej ,,Historia skrzydłami malowana`.

Wojna na pociski i pisma - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Wojna na pociski i pisma, od Grzegorz Śliżewski. Wojna na pociski i pisma spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Grzegorz Śliżewski. Nie będziesz żałował! Wojna na pociski i pisma i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Wojna na pociski i pisma 302 `Poznański` Dywizjon Myśliwski w 1940 roku, pochodzi z wydawnictwa Napoleon V. Autorem książki jest Grzegorz Śliżewski. Należy do gatunków: historia, II wojna światowa. Książka Wojna na pociski i pisma liczy 295 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: historia,  II wojna światowa
Wydawnictwo: Napoleon V
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 170x240
Ilość stron: 295
ISBN: 9788381780537
Wprowadzono: 26.06.2019

RECENZJE - książki - Wojna na pociski i pisma, 302 `Poznański` Dywizjon Myśliwski w 1940 roku - Grzegorz Śliżewski

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: