Włoski nauczyciel - Tom Rachman - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Włoski nauczyciel (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 448
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Włoski nauczyciel - opis produktu:

Opowieść o wielkiej sztuce i jednym małym życiu

Pinch miał przywilej i nieszczęście urodzić się jako syn geniusza. Jego ojciec, narcystyczny malarz Bear Bavinsky, ostatni amerykański klasyk, ma w życiu tylko jeden cel: umieścić swoje obrazy w najważniejszych muzeach świata.

Mistrz obserwacji Bear rzadko dostrzega własnego syna. Życie Pincha to ciągła walka o uwagę ojca i własną niezależność. Ale czy artysta, który dla sztuki poświęca bliskich, a do tego ma szesnaścioro dzieci rozrzuconych po świecie, potrafi kochać i doceniać innych?

Co dostajemy w spadku po własnych rodzicach?

Jak w dorosłym życiu pozbyć się cienia, w którym dorastało się w dzieciństwie?

Skomponowana niczym najlepsze dzieła malarskie, inspirowana życiem Picassa powieść dla fanów twórczości Johna Irvinga. Sorrentinowski Rzym lat sześćdziesiątych, wielka sztuka i jeszcze większe emocje. Literacki fenomen.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Dotyk anioła miękka
22,69 zł 34.91
Zapowiedź - 16.4.2020
 • -37%
Arabski książę miękka
25,20 zł 39.99
 • -39%
Testamenty twarda
30,44 zł 49.90
 • -36%
Złodziejka truskawek miękka
25,60 zł 39.99
 • -16%
Dziecko z Auschwitz miękka
33,52 zł 39.90
 • -35%
Quichotte twarda
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 5.5.2020

Polecane

 • -33%
Rysio Snajper twarda
30,15 zł 44.99
 • -38%
Opowieść podręcznej miękka
24,74 zł 39.90
 • -29%
Śmierć Jezusa miękka
28,39 zł 39.99
 • -38%
Testamenty miękka
24,74 zł 39.90
 • -34%
Pragnienie miękka
23,04 zł 34.90
 • -30%
Uległość miękka
27,99 zł 39.99
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Włoski nauczyciel
4/5 ( 4 oceny )
  5
  1
  4
  2
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Twórca Recenzji Tygodnia! - nagroda w ramach cotygodniowego konkursu "Zdobądź punkty za recenzje" Gandalf.com.pl

magda k pisze

 • 10-12-2019
 • 21:45

recenzja nagrodzona 15.00pkt - recenzja tygodnia

Wielka sztuka, artyzm, Rzym, lata 60-te, Picasso i w tym wszystkim ojciec i syn. Bear i Pinch..
Bear Bavinksy jest cenionym malarzem wśród elity ale przede wszystkim wielkim geniuszem i autorytetem dla syna -Pincha. Bear nie dostrzega jednak uwielbienia ze strony syna gdyż skupia się tylko na sobie, swoich aspiracjach i marzeniach..
Jak wychowanie z takim artystą wpłynie na Pincha i jak ukształtuje go jako mężczyznę? "Co dostajemy w spadku po swoich rodzicach"?

Nie brzmi zachęcająco? Bo tu nie o wartką akcję chodzi... Ta książka to mięsisty kawał psychologicznej opowieści o narcystycznej i autodestrukcyjnej naturze

"Włoski nauczyciel" to portret ludzi uwikłanych w trudną relację, To ukazanie nieustannej pogoni za uznaniem, uwagą i docenieniem. To książka o relacji ojciec-syn, relacji pogmatwanej i smutnej. Autor niezwykle umiejętnie pokazuje jak dzieciństwo i dom rodzinny kształtują naszą osobowość i jak wyposażą nas w cechy, sposób myślenia z którymi musimy iść dalej przez życie. To opowieść o tym jak ważna jest miłość i uwaga rodzica względem dziecka, gdyż braków z dzieciństwa nie da się już niczym wypełnić. To historia bohaterów destrukcyjnych, okrutnie nieszczęśliwych i poszukujących własnego spełnienia i miłości oczywiście... A to wszystko na tle pięknej sztuki malarskiej, ważnych postaci i wielkich nazwisk artystów...

Opowieść jest niezwykle złożona i ciężko napisać o czym jest dokładnie bo jest w niej tak wiele znaczeń, tak wiele obrazów ludzkiej natury, zgubności, zaślepienia że nie sposób o wszystkim wspomnieć...
Książka dla tych którzy ponad akcję stawiają bohatera, bo tu on (a w zasadzie oni) jest najważniejszy... ! Dla mnie kreacja Pincha - majstersztyk, genialna!

Nie jestem znawcą literatury ale niewątpliwie mogę napisać że jest to lektura z wyższej półki, napisana osobliwie w wyjątkowym klimacie, z pomysłem.. Język nieprzeciętny, kreacja bohaterów fenomenalna, z sporą dawką psychologii. Coś niesamowitego!
Sztuka i odwołania do Picassa, dodatkowo podkreślają tego osobliwego ducha książki ..

Koniec znakomity, daje wiele do myślenia i jest przysłowiową wisienką ! Jedno zdanie a wywołuje efekt WOW i skłania do głębokiej refleksji

Na pewno nie jest to lektura dla wszystkich, raczej dla czytelnika wymagającego, który lubi coś ambitniejszego, może ciut trudniejszego...

Czy recenzja była pomocna?

@gusiolec

 • 18-10-2019
 • 19:59

?Włoski nauczyciel? to książka napisana przez Toma Rachmana. Byłam bardzo ciekawa tej pozycji, głównie dlatego, że mój mąż jest artystą i pomyślałam, że czytanie tej pozycji może być ciekawą przygodą. Pomyślałam również, że fajnie będzie zagłębić się w ten artystyczny świat.
Powiem szczerze, że mam lekko mieszanie uczucia, jeśli chodzi o tę pozycję. Z jednej strony jakoś ciężko było mi się w nią wkręcić. Nie przepadam za długimi opisami, a było ich tu sporo i wydaje mi się, że był to właśnie główny tego powód. Akcja również rozgrywała się dosyć wolnym tempem, co sprawiło, że momentami się nudziłam, a wiem, że takie książki nie są dla każdego.
Postanowiłam jednak dać jej szansę i myślę, że było warto. Im dalej zagłębiałam się w tę opowieść, tym bardziej zaczynała mnie intrygować. Ogólnie cieszę się, że nie odłożyłam jej w kąt, gdyż suma summarum przeżyłam z tą książką ciekawą przygodę. Autor porusza w niej wiele ciekawych tematów, pisze fajnym językiem, ukazuje nam wiele emocji, co razem tworzy ciekawą i spójną całość. Mimo że jest to dosyć wymagająca pozycja, to polecam wam ją serdecznie. Moja ocena to 6/10.

Czy recenzja była pomocna?

Gosiak W.

 • 5-10-2019
 • 17:37

"Włoski nauczyciel" to jedna z ciekawszych obyczajówek jakie ostatnio czytałam. I uwaga, choć ciekawa, momentami mnie nudziła. Takie sprzeczności, wynikają prawdopodobnie z tego, że nie jest to łatwa lektura. Bynajmniej dla mnie. Dlaczego wiec warto poznać historię Pincha (Charlesa)?
Autor zabierze Cię w podróż pełną emocji, do świata sztuki, byś mógł poznać wrażliwego chłopca, mężczyznę, który swoje życie podporządkował ojcu i wspólnej pasji. Charles, dziecko (jedno z wielu) słynnego malarza, Beara Bavinskyego, od najmłodszych lat podziwia ojca i jego pracę. Większość swojego życia dąży do doskonałości bliskiej mistrzowi, pragnie jego uwagi, akceptacji, uznania. To wszystko zagłusza prawdziwe życie, które ucieka mu przez palce. Fascynacja Charlesa, przysłania mu prawdziwe oblicze ojca, kobieciarza, egoisty, samoluba. Ta książka jest swego rodzaju lekcją, jak łatwo można zniszczyć marzenia drugiego człowieka. To obraz relacji rodzinnych, trudnych i pogmatwanych. Relacji, które kształtują człowieka na całe życie. Historia smutna, zmuszająca do refleksji.

Czy recenzja była pomocna?

czytanie.na.platanie

 • 2-10-2019
 • 12:08

Po emocjonującej lekturze tej intrygującej powieści mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że fabuła jest równie barwna, jak okładka.

Czy "sztuka jest azylem dla tych, którzy nie potrafią się wiązać z innymi ludźmi"?

Bear Bavinsky potwierdza stereotyp artysty zakochanego w samym sobie, w sztuce i w kobietach. Kilka żon, siedemnaścioro dzieci porozrzucanych w różnych częściach świata, to wszystko nie ma dla niego znaczenia. Liczy się obsesyjne pragnienie umieszczenia swoich dzieł w najlepszych muzeach na świecie.

Ale to nie on jest głównym bohaterem powieści Rachmana, a jego syn. Ojciec opuszcza Pincha i jego matkę, gdy ten jest małym chłopcem, jednak mimo nieobecności, a może właśnie przez nią, Bear wywiera ogromny wpływ na jego życie. Życie będące nieustanną próbą zaskarbienia uznania ojca, jego aprobaty. Wystarczy słowo krytyki ze strony Beara, a Pinch porzuca malowanie sprawiające mu olbrzymią przyjemność.

Starzejący się artysta przekazuje pieczę nad swoimi dziełami właśnie Charlesowi. Na jaki diaboliczny pomysł wpadnie bohater pragnący uchodzić za zwykłego nauczyciela języka włoskiego?

To książka o życiu w cieniu, walce o uznanie, braku pewności siebie, strachu przed światem i jego oceną, bolesnej samotności. Ale z drugiej strony o olbrzymiej pasji, dającej spełnienie. A to wszystko z klimatycznym Rzymem i atmosferą artystycznego światka w tle.

Aż serce się kraje, gdy czytamy o chłopcu, tak złaknionym akceptacji ojca, wyrastającym na mężczyznę o niskiej samoocenie, z trudnościami społecznymi. Chciałoby się nim potrząsnąć, by przestał traktować z takim uwielbieniem ojca, który na to nie zasługuje.

Czy recenzja była pomocna?