Włoski nauczyciel / Tom Rachman | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Włoski nauczyciel (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 448
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Włoski nauczyciel - opis produktu:

Opowieść o wielkiej sztuce i jednym małym życiu

Pinch miał przywilej i nieszczęście urodzić się jako syn geniusza. Jego ojciec, narcystyczny malarz Bear Bavinsky, ostatni amerykański klasyk, ma w życiu tylko jeden cel: umieścić swoje obrazy w najważniejszych muzeach świata.

Mistrz obserwacji Bear rzadko dostrzega własnego syna. Życie Pincha to ciągła walka o uwagę ojca i własną niezależność. Ale czy artysta, który dla sztuki poświęca bliskich, a do tego ma szesnaścioro dzieci rozrzuconych po świecie, potrafi kochać i doceniać innych?

Co dostajemy w spadku po własnych rodzicach?

Jak w dorosłym życiu pozbyć się cienia, w którym dorastało się w dzieciństwie?

Skomponowana niczym najlepsze dzieła malarskie, inspirowana życiem Picassa powieść dla fanów twórczości Johna Irvinga. Sorrentinowski Rzym lat sześćdziesiątych, wielka sztuka i jeszcze większe emocje. Literacki fenomen.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -40%
Mnich z Mokki

Dave Eggers

miękka
23,94 zł 39.90
 • -41%
Podróż Cilki

Heather Morris

miękka
22,37 zł 37.91
 • -39%
 • -41%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
23,53 zł 39.88
 • -35%
Śmierć Jezusa

John Maxwell Coetzee

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -35%
Powtórka z rozgrywki

Marcin Wolski

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 2020

Zobacz również

 • -30%
Zimowla

Dominika Słowik

miękka
31,43 zł 44.90
 • -32%
Czas burz Tom 1

Charlotte Link

miękka
30,60 zł 44.99
 • -35%
Bibliotekarka z Auschwitz

Antonio Iturbe

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -35%
Okno z widokiem

Magdalena Kordel

miękka
24,70 zł 37.99
Zapowiedź - 29.1.2020
 • -35%
Prowadź swój pług przez kości umarłych

Olga Tokarczuk

twarda
29,11 zł 44.78
 • -31%
Błękitne sny Leśna trylogia, Tom 3

Katarzyna Michalak

miękka
25,46 zł 36.90
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Włoski nauczyciel
4/5 ( 4 oceny )
  5
  1
  4
  2
  3
  1
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

magda k pisze

 • 10-12-2019
 • 21:45

recenzja nagrodzona 15.00pkt - recenzja tygodnia

Wielka sztuka, artyzm, Rzym, lata 60-te, Picasso i w tym wszystkim ojciec i syn. Bear i Pinch..
Bear Bavinksy jest cenionym malarzem wśród elity ale przede wszystkim wielkim geniuszem i autorytetem dla syna -Pincha. Bear nie dostrzega jednak uwielbienia ze strony syna gdyż skupia się tylko na sobie, swoich aspiracjach i marzeniach..
Jak wychowanie z takim artystą wpłynie na Pincha i jak ukształtuje go jako mężczyznę? "Co dostajemy w spadku po swoich rodzicach"?

Nie brzmi zachęcająco? Bo tu nie o wartką akcję chodzi... Ta książka to mięsisty kawał psychologicznej opowieści o narcystycznej i autodestrukcyjnej naturze

"Włoski nauczyciel" to portret ludzi uwikłanych w trudną relację, To ukazanie nieustannej pogoni za uznaniem, uwagą i docenieniem. To książka o relacji ojciec-syn, relacji pogmatwanej i smutnej. Autor niezwykle umiejętnie pokazuje jak dzieciństwo i dom rodzinny kształtują naszą osobowość i jak wyposażą nas w cechy, sposób myślenia z którymi musimy iść dalej przez życie. To opowieść o tym jak ważna jest miłość i uwaga rodzica względem dziecka, gdyż braków z dzieciństwa nie da się już niczym wypełnić. To historia bohaterów destrukcyjnych, okrutnie nieszczęśliwych i poszukujących własnego spełnienia i miłości oczywiście... A to wszystko na tle pięknej sztuki malarskiej, ważnych postaci i wielkich nazwisk artystów...

Opowieść jest niezwykle złożona i ciężko napisać o czym jest dokładnie bo jest w niej tak wiele znaczeń, tak wiele obrazów ludzkiej natury, zgubności, zaślepienia że nie sposób o wszystkim wspomnieć...
Książka dla tych którzy ponad akcję stawiają bohatera, bo tu on (a w zasadzie oni) jest najważniejszy... ! Dla mnie kreacja Pincha - majstersztyk, genialna!

Nie jestem znawcą literatury ale niewątpliwie mogę napisać że jest to lektura z wyższej półki, napisana osobliwie w wyjątkowym klimacie, z pomysłem.. Język nieprzeciętny, kreacja bohaterów fenomenalna, z sporą dawką psychologii. Coś niesamowitego!
Sztuka i odwołania do Picassa, dodatkowo podkreślają tego osobliwego ducha książki ..

Koniec znakomity, daje wiele do myślenia i jest przysłowiową wisienką ! Jedno zdanie a wywołuje efekt WOW i skłania do głębokiej refleksji

Na pewno nie jest to lektura dla wszystkich, raczej dla czytelnika wymagającego, który lubi coś ambitniejszego, może ciut trudniejszego...

Czy recenzja była pomocna?

@gusiolec

 • 18-10-2019
 • 19:59

?Włoski nauczyciel? to książka napisana przez Toma Rachmana. Byłam bardzo ciekawa tej pozycji, głównie dlatego, że mój mąż jest artystą i pomyślałam, że czytanie tej pozycji może być ciekawą przygodą. Pomyślałam również, że fajnie będzie zagłębić się w ten artystyczny świat.
Powiem szczerze, że mam lekko mieszanie uczucia, jeśli chodzi o tę pozycję. Z jednej strony jakoś ciężko było mi się w nią wkręcić. Nie przepadam za długimi opisami, a było ich tu sporo i wydaje mi się, że był to właśnie główny tego powód. Akcja również rozgrywała się dosyć wolnym tempem, co sprawiło, że momentami się nudziłam, a wiem, że takie książki nie są dla każdego.
Postanowiłam jednak dać jej szansę i myślę, że było warto. Im dalej zagłębiałam się w tę opowieść, tym bardziej zaczynała mnie intrygować. Ogólnie cieszę się, że nie odłożyłam jej w kąt, gdyż suma summarum przeżyłam z tą książką ciekawą przygodę. Autor porusza w niej wiele ciekawych tematów, pisze fajnym językiem, ukazuje nam wiele emocji, co razem tworzy ciekawą i spójną całość. Mimo że jest to dosyć wymagająca pozycja, to polecam wam ją serdecznie. Moja ocena to 6/10.

Czy recenzja była pomocna?

Gosiak W.

 • 5-10-2019
 • 17:37

"Włoski nauczyciel" to jedna z ciekawszych obyczajówek jakie ostatnio czytałam. I uwaga, choć ciekawa, momentami mnie nudziła. Takie sprzeczności, wynikają prawdopodobnie z tego, że nie jest to łatwa lektura. Bynajmniej dla mnie. Dlaczego wiec warto poznać historię Pincha (Charlesa)?
Autor zabierze Cię w podróż pełną emocji, do świata sztuki, byś mógł poznać wrażliwego chłopca, mężczyznę, który swoje życie podporządkował ojcu i wspólnej pasji. Charles, dziecko (jedno z wielu) słynnego malarza, Beara Bavinskyego, od najmłodszych lat podziwia ojca i jego pracę. Większość swojego życia dąży do doskonałości bliskiej mistrzowi, pragnie jego uwagi, akceptacji, uznania. To wszystko zagłusza prawdziwe życie, które ucieka mu przez palce. Fascynacja Charlesa, przysłania mu prawdziwe oblicze ojca, kobieciarza, egoisty, samoluba. Ta książka jest swego rodzaju lekcją, jak łatwo można zniszczyć marzenia drugiego człowieka. To obraz relacji rodzinnych, trudnych i pogmatwanych. Relacji, które kształtują człowieka na całe życie. Historia smutna, zmuszająca do refleksji.

Czy recenzja była pomocna?

czytanie.na.platanie

 • 2-10-2019
 • 12:08

Po emocjonującej lekturze tej intrygującej powieści mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że fabuła jest równie barwna, jak okładka.

Czy "sztuka jest azylem dla tych, którzy nie potrafią się wiązać z innymi ludźmi"?

Bear Bavinsky potwierdza stereotyp artysty zakochanego w samym sobie, w sztuce i w kobietach. Kilka żon, siedemnaścioro dzieci porozrzucanych w różnych częściach świata, to wszystko nie ma dla niego znaczenia. Liczy się obsesyjne pragnienie umieszczenia swoich dzieł w najlepszych muzeach na świecie.

Ale to nie on jest głównym bohaterem powieści Rachmana, a jego syn. Ojciec opuszcza Pincha i jego matkę, gdy ten jest małym chłopcem, jednak mimo nieobecności, a może właśnie przez nią, Bear wywiera ogromny wpływ na jego życie. Życie będące nieustanną próbą zaskarbienia uznania ojca, jego aprobaty. Wystarczy słowo krytyki ze strony Beara, a Pinch porzuca malowanie sprawiające mu olbrzymią przyjemność.

Starzejący się artysta przekazuje pieczę nad swoimi dziełami właśnie Charlesowi. Na jaki diaboliczny pomysł wpadnie bohater pragnący uchodzić za zwykłego nauczyciela języka włoskiego?

To książka o życiu w cieniu, walce o uznanie, braku pewności siebie, strachu przed światem i jego oceną, bolesnej samotności. Ale z drugiej strony o olbrzymiej pasji, dającej spełnienie. A to wszystko z klimatycznym Rzymem i atmosferą artystycznego światka w tle.

Aż serce się kraje, gdy czytamy o chłopcu, tak złaknionym akceptacji ojca, wyrastającym na mężczyznę o niskiej samoocenie, z trudnościami społecznymi. Chciałoby się nim potrząsnąć, by przestał traktować z takim uwielbieniem ojca, który na to nie zasługuje.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -48%
Kluseczka / Pudding

Julie Murphy

pakiet
25,88 zł 49.77
 • -36%
Salvator

Tomasz Kozłowski

miękka
14,63 zł 22.85
 • -37%
 • -36%
Kroniki Jaaru Koniec ery

Adam Faber

miękka
25,47 zł 39.81
 • -39%
Spirit Animals. Tales of the Great Beasts

Brandon Mull

twarda
24,33 zł 39.88
 • -20%
Wiedźmin Tom 1-8 (okładki z gry) Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
268,13 zł 335.16

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Ucz się włoskiego metodą wizualną! Włoski w obrazkach. Słówka, rozmówki, gramatyka jest to bogato ilustrowany kurs leksykalno-gramatyczny dla rozpoczynających naukę języka włoskiego i osób, które chcą utrwalić poznane wcześniej podstawy tego języka. Poznaj 1000 niezbędnych słów do codziennej...

 • Podstawy gramatyki włoskiej - zawierają m.in.: zasady użycia zaimków osobowych, przyimków, rzeczowników, przymiotników i ich stopniowania.Przedstawiają również szyk wyrazów w zdaniach, sposób ich tworzenia, liczebniki porządkowe oraz główne, itp. Czasy i czasowniki włoskie - prezentują niezbędne...

 • 39.81 zł
  33.83 zł

  Błyskawicznie włoski - segregator językowy. Pakiet językowy PONS to zbiór czterech tablic językowych do nauki włoskiego, wpiętych w jeden praktyczny segregator, pozwalający na ułożenie treści zgodnie z potrzebami uczących się. Segregator zapewnia szybki dostęp do czterech, najczęściej...

 • Książeczka + nagrania MP3 + karty do nauki słownictwa "Włoski w podróży" jest idealnym towarzyszem dla podróżujących dzięki plikom w formacie MP3, z których można korzystać na różnych urządzeniach, oraz książeczce, którą łatwo zabrać ze sobą. Zestaw zawiera ponad 250 słów i zwrotów...

 • 41.80 zł
  30.93 zł

  Wydanie II W prostocie tkwi siła Naucz się: -szybko i skutecznie mówić po włosku, -podstaw gramatyki, odmiany czasowników, potrzebnego słownictwa i wymowy. -dołączona płyta pozwoli Ci poprawić swoje umiejętności. Naucz się włoskiego w sposób łatwy i przyjemny! Buon giorno!...

 • Włoski słowniczek to najnowsza pozycja wydawnictwa Lingea, która doskonale sprawdza się zarówno w podróży, jak i podczas nauki. Słownik zawiera najaktualniejsze słownictwo języka włoskiego, wymowę, liczne wyrażenia oraz praktyczne przykłady.