Wizerunek kobiety w filozofii Platona - Piotr Goldstein - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wizerunek kobiety w filozofii Platona

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo WUJ
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 113
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny
 • Znakomita wyprzedaż książek do - 50%

Wizerunek kobiety w filozofii Platona - opis produktu:

Platon to jeden z najważniejszych przedstawicieli, można powiedzieć `filar`, filozofii Zachodu. To jednocześnie filozof, który w IV wieku p.n.e. w jednym ze swoich głównych dzieł napisał wprost, że nie ma powodu, aby kobiety były traktowane przez prawo inaczej niż mężczyźni, że powinny mieć taki sam dostęp do edukacji, a wreszcie - do rządów. Te postulaty sprawiają, że chciałoby się nazwać Platona `pierwszym feministą`. Sprawa nie jest jednak taka prosta - w pismach tego filozofa znajdziemy bowiem też wiele fragmentów, które mogą przeczyć jego prokobiecości, jak chociażby historię wędrówki dusz, według której ciało kobiety jest swego rodzaju `karą za grzechy`. Pojawiają się więc dwa pytania: po pierwsze - czy filozofia Platona jest spójna we wspomnianej kwestii? Po drugie - jeżeli jest spójna, to czy jest pro- czy antykobieca?


Książka Piotra Goldsteina to wyważone, bezstronne spojrzenie na myśl Platona, przeczące jego rzekomemu fanatyzmowi, totalitaryzmowi czy wręcz faszyzmowi, których tak często dopatrują się w jego dziele dzisiejsi komentatorzy. Tekst stanowi zatem ważny - choć wcale nie bezkrytyczny - wyraz przemyślanej interpretacji Platońskiego stanowiska w kwestii kobiet. Merytorycznie książka dotyka sfery naszych dzisiejszych rozterek i obiekcji w odbiorze antycznych autorów; sprawia, że głos jednego z nich brzmi wyjątkowo aktualnie i świeżo. Dlatego warto, by dotarła do jak najszerszego kręgu odbiorców - niekoniecznie wyspecjalizowanych filozofów. Rzetelność, a jednocześnie oryginalność odczytania Platona przez autora zaciekawi z pewnością wielu dzisiejszych socjologów i genderystów oraz studentów licznych kierunków humanistycznych.
dr hab. Małgorzata Kwietniewska, Uniwersytet Łódzki

Książka stawia problem stosunku starożytnych filozofów do kobiet w zupełnie nowym świetle. Na tle epoki Platon jest ukazany jako polityczny nonkonformista, a jego poglądy na rolę kobiet w państwie okazują się rewolucją w myśleniu o płci. Co najważniejsze - książkę po prostu dobrze się czyta. Serdecznie polecam!
dr Agnieszka Doda-Wyszyńska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Wizerunek kobiety w filozofii Platona - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Wizerunek kobiety w filozofii Platona, od Piotr Goldstein. Wizerunek kobiety w filozofii Platona spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Piotr Goldstein. Nie będziesz żałował! Wizerunek kobiety w filozofii Platona i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Wizerunek kobiety w filozofii Platona pochodzi z wydawnictwa WUJ. Autorem książki jest Piotr Goldstein. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, filozofia, filozofia starożytna. Książka Wizerunek kobiety w filozofii Platona liczy 113 stron. Jej wymiary to 145x205. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: nauki humanistyczne,  filozofia,  filozofia starożytna
Wydawnictwo: WUJ
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 145x205
Ilość stron: 113
ISBN: 978-83-233-4018-8
Wprowadzono: 18.02.2016

RECENZJE - książki - Wizerunek kobiety w filozofii Platona - Piotr Goldstein

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 7 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: