rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Wilcza księżniczka - mobi, epub

C. Constable

ebook, multiformat: mobi, epub

20,82 zł taniej -15%

Wilcza godzina

A. Tapinas

książka (miękka)

22,29 zł taniej -44%

Wilcza farma

W. Jaworiwśki

książka (twarda)

44,31 zł

Wilcza wyspa

T. Konatkowski

książka (miękka)

27,52 zł taniej -31%

Wilcza godzina - mobi, epub

A. Tapinas

ebook, multiformat: mobi, epub

29,19 zł taniej -15%

Wilcza wyspa - mobi, epub

T. Konatkowski

ebook, multiformat: mobi, epub

31,12 zł

Disney Księżniczka Scenki z naklejkami

P. ZBIOROWA

książka (miękka)

13,86 zł taniej -7%

Disney Księżniczka Naklejam i koloruję

P. ZBIOROWA

książka (miękka)

9,89 zł taniej -7%

Disney Księżniczka Koloruję, rozwiązuję

P. ZBIOROWA

książka (miękka)

4,33 zł taniej -25%

Tańcząca Księżniczka Zestaw

gry / zabawki

Lean Toys

80,63 zł taniej -16%

Papierowa księżniczka Seria królewska. ...

E. Watt

książka (miękka)

30,65 zł taniej -23%

Disney Księżniczka Malowanka z ...

P. ZBIOROWA

książka (miękka)

6,53 zł taniej -20%

Wilcza księżniczka
ocena: 5, głosów: 6
 
powiększenie

Fragmenty

przeczytaj fragment książki

Wilcza księżniczka (miękka)

książka

Wydawnictwo: Bukowy Las

Oprawa: miękka

Ilość stron: 270

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 27,69

Cena detaliczna: 31,83

U nas taniej o 13%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń

Przy zakupie 5 egz.
Cena hurtowa:

25,46

Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (5)

  • Inne wydania

Wilcza księżniczka - opis produktu:

Zaginione brylanty, białe wilki, zrujnowany pałac i sekrety księżniczki wilków: niebezpieczna przygoda w śnieżnej rosyjskiej scenerii.

Sophie, osierocona i niepozorna uczennica angielskiej szkoły dla dziewcząt, marzy o romantycznych przygodach i pragnie być kimś wyjątkowym, ale nawet w najśmielszych fantazjach nie wyobraża sobie tego, co ją spotka... Pewnego dnia ona i jej dwie koleżanki wygrywają miejsca na szkolną wycieczkę do dalekiej Rosji. Tam trafiają do złego pociągu, a potem na stację kolejową gdzieś w rosyjskiej głuszy. Z fatalnej opresji ratuje podróżniczki piękna i zagadkowa księżniczka Anna Wołkońska, która zabiera je do swego pałacu. Oczarowuje gości opowieściami o zagubionych brylantach i tragicznej przeszłości swego rodu. Jednak gdy zapada noc, pod pałac podchodzą wilki, a księżniczka coraz bardziej interesuje się samą Sophie, dziewczynki zaczynają się bać... Pasjonująca, tajemnicza, stylowa Wilcza księżniczka należy do tych książek, które mają szansę stać się współczesną klasyką, łącząc baśń z przygodą i historią bohaterki, która odkrywa, kim naprawdę jest, jaką wartość ma przyjaźń i co jest w życiu najważniejsze.

Wilcza księżniczka - wybrana recenzja:

Echo istnienia 2/01/2014
recenzja dotyczy produktu: Książki

?Wilcza księżniczka? - powieść młodzieżowa pełna tajemniczego klimatu.
Trzynastoletnia bohaterka Sophie to typowe ?brzydkie kaczątko?, zupełnie nie pasuje do otoczenia w którym się znajduje, ma jednak w sobie coś czego nie mają jej koleżanki z pokoju w Szkole dla Młodych Panien w New... (czytaj dalej)

Wilcza księżniczka - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Bukowy Las
Oprawa:miękka
Okładka:miękka
Wymiary:135x205
Ilość stron:270
ISBN:978-83-63431-24-2
Wprowadzono: 16.10.2013
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Wilcza księżniczka - recenzje klientów

2/01/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

?Wilcza księżniczka? - powieść młodzieżowa pełna tajemniczego klimatu.
Trzynastoletnia bohaterka Sophie to typowe ?brzydkie kaczątko?, zupełnie nie pasuje do otoczenia w którym się znajduje, ma jednak w sobie coś czego nie mają jej koleżanki z pokoju w Szkole dla Młodych Panien w New Bloomsbury ? ogromną wrażliwość, pełną wiary nadzieję, która mimo przeciwieństw losu nie maleje..

Kiedy marzenia Sophie spełniają się, można by się spodziewać, że wszystko będzie tak jak trzeba, lecz wspólna wycieczka okazuje się koszmarem..
Cała historia przedstawiona w bajkowej scenerii dodatkowo zaspokaja wyobraźnię, śnieżny krajobraz Rosji, siarczysty mróz, odzież, język którym się posługują bohaterzy, autorka doskonale odzwierciedla warunki jak i obyczaje panujące w tym kraju. Dzięki czemu można prawie że dotknąć cywilizacji o innej kulturze.

Nie brak tutaj tajemnic, zaginionego dziedzica i jak to w życiu bywa walki o spadek. Niesamowite, że autorka stworzyła prawie baśniową wizję świata tak nierealnego, pełnego magicznego polotu, czujemy się jak w baśni Andersena kłusując w zaprzęgu po zamarzniętym kanale obserwując zmrożoną przyrodę..
Niczym Królowa Śniegu o lodowym sercu - księżniczka Anna Wołkońska egoistycznie wabi nieświadomą dziewczynę. I choć po bardzo wcześnie rozwiązałam zagadkę, muszę przyznać, że zupełnie mi to nie przeszkadzało, zaintrygowana wewnętrzną przemianą Sophie chłonęłam każde słowo w napięciu czekając na przełom, który ciężko wisiał w powietrzu..

?Wilcza księżniczka? to książka, która nie pozwala się nudzić, uczy tolerancji, słuchania i wiary w siebie. Przedkłada przyjaźń nade wszystko i ukazuje słabą naturę człowieka. Jak w bajkach dobro zawsze wygrywa tak i tutaj sprawiedliwości staje się za dość. Okładka doskonale oddaje charakter powieści, która niejednokrotnie mrozi krew w żyłach, buduje napięcie, niedowierzanie ale także wśród tych lodowatych i mroźnych wiatrów pojawiają się ciepłe uczucia,oddanie, wiara i głęboka tęsknota..

Autorka napisała powieść idealnie taką jaką chciała, ja przeczytałam książkę, która olśniła mnie niczym zagubione brylanty, niepokoiła niczym pojawiające się w niej wilki, ale przede wszystkim przywierała do moich dłoni na długo niczym dotyk lodu na trzaskającym mrozie. Czy nie taka powinna być lektura godna polecenia?
Zatem powiem tylko jedno ? POLECAM.

25/11/2013
recenzja dotyczy produktu: Książka

"Wilcza księżniczka" Cathryn Constable to książka typowo młodzieżowa, która powinna przypaść do gustu zwłaszcza dziewczynkom w wieku od dziesięciu do czternastu lat. Opowiada historię trzynastoletniej Sophie Smith, osieroconej i odtrąconej przez swą prawną opiekunkę. Na jej polecenie przez cały rok przebywa i uczy się w Szkole dla Młodych Panien w New Bloomsbury. Sophie odstaje jednak od swoich koleżanek, bowiem większość uczennic pochodzi z bogatych rodzin. Ona sama ma niewielki dobytek, na który składają się stare, zniszczone, dziurawe ubrania oraz kilka nielicznych pamiątek po jej ukochanym ojcu. Los dziewczynki odmienia się w dniu, w którym mury szkoły odwiedza pewna tajemnicza dama. Pragnie ona znaleźć dziewczynkę, którą mogłaby zabrać do Petersburga, gdzie ta przekonałaby jej zamożne koleżanki, że warto posłać swoje córki do szkoły w New Bloomsbury. Ku zaskoczeniu wszystkich wybór pada na skromną, niczym nie wyróżniającą się Sophie. Dyrektorka placówki decyduje się wysłać wraz z nią do Rosji dwie jej koleżanki, Mariannę oraz Delfinę. Jednak nic nie idzie tak, jak zaplanowano. Wpierw wsiadają do złego pociągu, z którego zostają bezceremonialnie wyrzucone gdzieś na opuszczonej stacji. Zziębnięte trafiają do opuszczonej chaty, a tam odnajduje je nijaki Iwan, który otrzymał za zadanie sprowadzić dziewczynki do Zimowego Pałacu Wołkońskich, gdzie oczekuje ich dziedziczka rodu, księżna Anna Fiodorowna. Opowiada ona gościom historię swego rodu, a także wspomina o brylantach, które na przestrzeni lat gdzieś przepadły. Z dnia na dzień wydaje się być coraz bardziej zainteresowana samą Sophie, co z jednej strony dziewczynkę cieszy, a z drugiej napawa niepokojem. Czegóż bowiem może chcieć sama księżna od biednej angielskiej sieroty? W jakim celu sprowadziła Sophie i jej koleżanki do pałacu? I dlaczego księżnę napawa przerażeniem informacja, że pod pałacem widziano białego wilka?

Uwielbiam baśnie. Dzięki nim mogę choć na jakiś czas oderwać się od szarej codzienności i przeżyć jakąś przygodę. "Wilcza księżniczka" Cathryn Constable jest właśnie tego typu książką. Już samo spojrzenie na okładkę tego dzieła jasno i wyraźnie wskazuje, że mamy do czynienia z bajką. Oprawa graficzna jest po prostu cudowna. Bardzo podobają mi się zimowe obrazy. Mają w sobie pewien niezaprzeczalny urok. Książka zaś jest opowieścią o zwykłej dziewczynce, jakich wiele, niczym nie wyróżniającej się wśród swoich rówieśniczek, która pewnego dnia, jakby za sprawą magii, przenosi się z ponurego Londynu do krainy spowitej śniegiem, którą dotąd widywała jedynie w swych snach. Oto spełnia się jej największe marzenie - ma możliwość przeżyć prawdziwą i jakże romantyczną przygodę. Przygodę, którą niegdyś obiecał jej ojciec. I choć pałac Wołkońskich nie do końca przypomina ten z bajek, dla Sophie jest najcudowniejszym miejscem na świecie. Dziewczyna wydawać się Wam może głupiutka i naiwna, jednak nie można zapomnieć, że ma zaledwie trzynaście lat, a do tego nie wiele w swym życiu widziała i doświadczyła, by mogła zdawać sobie sprawę, jak różni i dwulicowi bywają ludzie, i jakież pobudki mogą nimi kierować.

"Wilcza księżniczka" to historia kryjąca w sobie pewną tajemnicę, którą przyjdzie rozwiązać głównej bohaterce. Dla niektórych czytelników może się ona okazać banalna i do bólu przewidywalna. Jednak musicie zdać sobie sprawę, że to w końcu baśń, a takowe nie mogą być zbyt skomplikowane. Poza tym skierowana jest do młodszych czytelników, co również wiąże się ze sposobem, w jaki została ona opowiedziana. Mamy tu dobrych i złych bohaterów, pojawia się szczypta magii, a także romantyczny wątek, który dodaje uroku całości. Wszystko razem mocno powiązane jest z historią jednego z najzacniejszych rosyjskich rodów. Jest to świetna książka, która powinna przypaść do gustu nie jednej dziewczynce zbliżonej wiekiem do głównej bohaterki "Wilczej księżniczki". Warto również wspomnieć, że stanowi debiut pisarski Cathryn Constable i jako taki jest bardzo dobry. Za kilka lat z przyjemnością podsunę tę książkę mojej córce do przeczytania, bo według mnie po prostu jest tego warta.

Moja ocena: 5/6

20/11/2013
recenzja dotyczy produktu: Książka

Cathryn Constable porywa nas w fascynującą i niesamowitą podróż w zimowe, rosyjskie klimaty, daleko od cywilizacji, gdzie żyją białe wilki. Legenda o rodzie Wołkońskich jest pasjonująca, robi wielkie wrażenie na czytelniku i podsyca ciekawość. Całość przypomina mi stare rosyjskie baśnie, klimatyczne i magiczne. Oczami wyobraźni widzimy białe połacie ziemi, skrzący od śniegu las, zamarznięte jeziora i wielki zrujnowany zamek. Opowieść jest przepiękna, a przy tym bardzo spójna i lekka. Zaintrygowało mnie połączenie legendy, przeszłości Sophie i jej rodziców oraz teraźniejszości w jedną, arcyciekawą opowieść. Pani Constable operuje bardzo barwnym i obrazowym językiem, który przemawia do wyobraźni. Całą historię otacza aura tajemnicy i niedopowiedzenia, intryguje czytelnika i sprawia, że nie sposób jej odłożyć. ?Wilcza księżniczka? to niesamowita, baśniowa historia, świetna na leniwe zimowe popołudnia i wieczory http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2013/11/wilcza-ksiezniczka-cathryn-constable.html

12/11/2013
recenzja dotyczy produktu: Książka

?Wilcza Księżniczka? to debiut literacki Cathryn Constable, która początkowa zajmowała się dziennikarstwem, lecz z czasem odkryła, że chce zostać pisarką dla dzieci. Jej książka świetnie przyjęła się w Wielkiej Brytani i została przetłumaczona na kilka języków. Główną bohaterką jest trzynastoletnia Sophie, osierocona dziewczyna, która uczy się w prywatnej Szkole dla Młodych Panien w New Bloomsbury. Wspomnienia po ojcu zacierają się z czasem, jednak jej sny są pełne niewyjaśnionych historii. Największym marzeniem bohaterki jest podróż do Petersburga i dziwnym zrządzeniem losu udaje się jej osiągnąć cel. Wraz z przyjaciółkami Marianna i Delfiną gubią się na dworcu i poznają człowieka, który zabiera je do Pałacu Zimowego i Księżniczki Anny Wałkońskiej. Sophie wraz z przyjaciółkami są młodymi dziewczynami i tak też się zachowują. Ich łatwowierność czasami mnie zaskakiwała, jednak ich wiek po części je usprawiedliwiał. Co do pozostałych postaci mogę powiedzieć, że są wykreowanie w sposób klarowny i oczywisty bez zbędnych udziwnień. W książce łatwo się odnaleźć dzięki prostemu językowi i nieskomplikowanej fabule, co niekoniecznie mi odpowiadało, brakowało mi napięcia i jakieś intrygi, która całkowicie by mnie pochłonęła. Niewątpliwym atutem jest śnieżna rosyjska sceneria, w której rozgrywa się akcja. Uwielbiam śnieżny krajobraz, stare zamki i bajkowy klimat, który podkreśla przepiękna okładka, która najbardziej spodobała mi się z całej książki. Po przeczytaniu ?Wilczej Księżniczki? mam mieszane uczucia. Książka jest infantylna i być może odbieram ją w ten sposób gdyż jestem starsza niż grupa docelowa. Utwór poleciłabym młodym czytelnikom ze względu na łatwość w odbiorze i prosty język. Starsze młodzieży odradzam, gdyż książka niczym was nie zaskoczy. 3/6

5/11/2013
recenzja dotyczy produktu: Książka

Cathryn Constable to debiutująca autorka. Jej ,,Wilcza księżniczka? została dobrze przyjęta przez czytelników Wielkiej Brytanii. Nie będę ukrywała, że mi także się spodobała. Już sama okłada jest śliczna, taka magiczna, jak i cała książka?

Sophie po śmierci ojca została umieszczona w szkole z internatem. Miała tam swoje dwie bliskie koleżanki, jednak chciała także odwiedzić Rosję. Nic jednak nie wskazywało na to, aby miało jej się udać. Jednak zdarzył się cud. Odwiedziła ich w szkole Rosjanka, miały udać się na wschód, aby zareklamować swoją szkołę. W wyprawie miała wziąć udział także Sophie z koleżankami. Po dotarciu na miejsce zostały przejęte przez jedną z tamtejszych kobiet, która łudząco przypominała tą ze szkoły. Następnie wsiadły w pociąg i pojechały, jednak znalazły się nie tam, gdzie miała zakończyć się ich podroż?

Książkę bardzo chciałam przeczytać już od chwili, gdy ujrzałam ją w zapowiedziach wydawnictwa. Następnie widziałam ją w księgarni, gdzie zachwycała mnie swoją cudną okładką. Gdy do mnie doszła niemal natychmiast zabrałam się za jej lekturę, która bardzo mnie pochłonęła. Jak na debiut pisarski powieść wyszła znakomita! Bardzo się cieszę, że miałam okazję się z nią zapoznać.

Pozycja nie jest zbyt obszerna, jednak jej fabuła jest piękna. Możemy spotkać tutaj nawiązanie do folkloru, a także kultury i tradycji rosyjskiej. Dzięki autorce możemy poznać części garderoby Rosjan, a także niektóre dania, które jedzą do dziś. Jestem z tego powodu bardzo zadowolona, gdyż temat Rosji interesuje mnie od dawna.

Nie jest to tylko zwykła pozycja, którą można spędzić miło czas. Autorka opisała siłę prawdziwej przyjaźni, która może przetrwać w każdych warunkach, jeśli się tego bardzo chce. Najważniejsze jest to, aby wyrażać taką chęć. Czasami nasi najwięksi przyjaciele mogą okazać się także wrogami, jednak nawet w chwilach zwątpienia powinniśmy nauczyć się przebaczać.

Zakończenie bardzo mi się spodobało. Pomimo tego, że książka była trochę przewidywalna ostatnie strony bardzo mnie zaskoczyły i wzruszyły. Były one po prostu piękne. Mam nadzieję, że autorka nie poprzestanie na tej jednej pozycji i będziemy jeszcze mogli poczytać inne powieści jej autorstwa.

,,Wilcza księżniczka? to cudowna powieść o poszukiwaniu siebie, prawdziwej przyjaźni, przebaczaniu. Polecam ją każdemu z nas. Bardzo szybko się ją czyta, więc jej lektura nie zajmuje wiele czasu, naprawdę warto poświęcić go właśnie tej książce.

Moja ocena: 9/10

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Ogień i krew. Część 1 Historia ...

G. Martin

książka (twarda)

39,45 zł taniej -33%

SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o ...

A. Rubik

książka (miękka)

14,98 zł taniej -25%

Nie ma

M. Szczygieł

książka (twarda)

33,45 zł taniej -27%

Queen Królewska historia

M. Blake

książka (miękka)

29,91 zł taniej -25%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

22.29 zł

taniej -44%

Wilcza godzina

Wilno A.D. 1905 Wynalazek alchemików z Uniwersytetu Wileńskiego wywrócił życie w Europie do góry nogami. Teraz między miastami Aliansu latają potężne sterowce, po ulicach jeżdżą karety parowe, porządku pilnują golemy, a mechanicy konstruują automatony. Wilno wyrwało się ze szponów Imperium Rosyjskiego i stało się wolnym miastem - ośrodkiem...

książka

27.52 zł

taniej -31%

Wilcza wyspa

Na jedną z warszawskich przystani Wisła wyrzuca ciało młodego mężczyzny. Gustav Rytterberg, syn szwedzkiego biznesmena, zaginął kilka tygodni wcześniej. Sprawców zbrodni próbuje odnaleźć komisarz Adam Nowak. Przy okazji śledztwa wychodzą na jaw mroczne tajemnice rodziny Rytterbergów - ich powiązania z mafią, a także niepokojące relacje między członkami...

książka

44.31 zł

taniej -0%

Wilcza farma

- Dosyć! Mój autorytet jest wyczerpany! Nikt już nic nie daje na cerkiew... Podchodzę do furtki - psa spuszczają, - wygłosił cerkiewny diaczek Szuryk, wyciągnął z szafy wyblakłą radziecką flagę, oderwał od niej kawałek i głośno się wysmarkał... Fragment

książka

52.62 zł

taniej -34%

PAKIET Camilla Läckberg - tomy 1-4 Księżniczka ...

W skład pakietu wchodzą 4 części sagi: 1. Księżniczka z lodu - Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbacka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, pisarkę Erikę Falck, żeby przyjrzała się tej...

ebook

29.19 zł

taniej -15%

Wilcza godzina - mobi, epub

Wilno A.D. 1905 Wynalazek alchemików z Uniwersytetu Wileńskiego wywrócił życie w Europie do góry nogami. Teraz między miastami Aliansu latają potężne sterowce, po ulicach jeżdżą karety parowe, porządku pilnują golemy, a mechanicy konstruują automatony. Wilno wyrwało się ze szponów Imperium Rosyjskiego i stało się wolnym miastem - ośrodkiem postępu,...

ebook

31.12 zł

taniej -15%

Wilcza wyspa - mobi, epub

Na jedną z warszawskich przystani Wisła wyrzuca ciało młodego mężczyzny. Gustav Rytterberg, syn szwedzkiego biznesmena, zaginął kilka tygodni wcześniej. Sprawców zbrodni próbuje odnaleźć komisarz Adam Nowak, sfrustrowany policjant w średnim wieku, znany z poprzedniej książki Konatkowskiego Przystanek Śmierć. Udaje się ustalić nie tylko tożsamość...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku

4.99

14.99

14.99

2.60

2.84

4.96

2.99

2.99

8.99

1.99

Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność › przejdź do koszyka
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: