Wielki słownik ortograficzny PWN z zasadami pisowni i interpunkcji - Edward Polański - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Wielki słownik ortograficzny PWN z zasadami pisowni i interpunkcji

Słownik multimedialny (nośnik pendrive)

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo PWN
 • Oprawa plastikowa
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Okazje na książki w promocji!

Wielki słownik ortograficzny PWN z zasadami pisowni i interpunkcji, Słownik multimedialny (nośnik pendrive) - opis produktu:

Nowe wydanie najważniejszego polskiego słownika ortograficznego, powiększone i zaktualizowane. Słownik zawiera ok. 140 tysięcy haseł oraz obszerne zasady pisowni i interpunkcji. W stosunku do ostatniego wydania jest bogatszy o ok. 3000 najnowszych słów, a objaśnienia haseł zostały zaktualizowane lub uzupełnione ze względu na zmiany realiów współczesnego świata. Ponadto zwiększono liczbę haseł powiązanych z zasadami pisowni za pomocą odsyłaczy.

W programie:
- wyszukiwanie haseł
- wyszukiwanie w zasadach
- opcje `reaguj na zawartość schowka` oraz `pokaż w dymku`, a także `zawsze na wierzchu`, co sprawia, że program współpracuje podczas pracy z innymi programami (np. Word).
· opcja wyszukiwania w Zasadach `sprawdź zasadę` sprawia, że dla specjalistów (wymagających językowo użytkowników) może stać się wartościowym i unikalnym wsparciem standardowych narzędzi pakietu Office.
W hasłach osadzone są tzw. linki wyszukujące `Zobacz więcej...` do serwisu SJP są tam m.in. przykłady korpusowe, Poradnia językowa.

Książka Wielki słownik ortograficzny PWN z zasadami pisowni i interpunkcji Słownik multimedialny (nośnik pendrive), pochodzi z wydawnictwa PWN. Autorem książki jest Edward Polański. Należy do gatunków: nauka języków, język polski, słowniki, słowniki, słownik interpunkcyjny, słownik ortograficzny. Jej wymiary to 145x205.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Wielki słownik ortograficzny PWN z zasadami pisowni i interpunkcji, Słownik multimedialny (nośnik pendrive)

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 19 ocen )
 • 5
  14
 • 4
  0
 • 3
  3
 • 2
  0
 • 1
  2

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Franzuska

ilość recenzji:123

brak oceny 9-03-2009 18:55

Z ortografią jest tak, że każdy chciałby pisać, zachowując zasady poprawności ortograficznej, ale nie każdemu to wychodzi. Dla tych nieszczęśników, którzy ciągle wahają się nad kwestią – czy użyć tu „u” czy „ó” mogą sięgnąć do słownika – i sprawdzić, jakie rozwiązanie proponują specjaliści. Ów słownik jest nieocenioną pomocą dla ludzi w różnym wieku – korzystać z niedomogą gimnazjaliści, piszący rozmaite wypracowania, licealiście, szykujący się w ten sposób do egzaminu maturalnego, studenci i ludzie już pracujący. Przyda się wszystkim – bowiem każdy z nas, nawet gdy to przed sobą ukrywa, ma problemy – mniejsze czy większe – z ortografią.
Polecam ów słownik – nieco ciężki, lecz bardzo, bardzo dobrze opracowany, zaopatrzony we wszystkie, wszyściutkie wyjątki od reguły, jakie to nas nastarczają zazwyczaj najwięcej trudności. Połamania piór i bezbłędnych wypowiedzi.

Czy recenzja była pomocna?