SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wielki sekret

Rodzina de Beers tom 5

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Oprawa miękka
Liczba stron 272
  • Dostępność niedostępny
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Piąty tom bestsellerowego cyklu o Rodzinie de Beers. Autorka znów wciąga czytelnika w świat mrocznych rodzinnych sekretów i niewyjaśnionych tajemnic. Tym razem jednak, cała prawda wyjdzie na jaw. Czy wszyscy są na nią gotowi?

Historia Willow de Beers to szereg pogmatwanych zdarzeń i pytań bez odpowiedzi. W ostatnim tomie sagi dowiadujemy się wszystkiego o rodzinie młodej dziewczyny, dzięki pamiętnikowi pozostawionemu przez jej zmarłego ojca. Odkryte tajemnice są w stanie zmienić wszystko w życiu Willow. To książka dla każdego, kto poszukuje wzruszających i fascynujących rodzinnych sekretów z zakazaną miłością w tle. Zawiłe losy bohaterów, ich relacje oraz wspomnienia powracają i ponownie fascynują czytelnika pogrążonego w świecie bogaczy.

Wielki sekret. Rodzina de Beers - cała prawda zamknięta w kartach pamiętnika.
- Ostatni, piąty tom sagi Rodzina de Beers.
- Książka napisana przez Virginię C. Andrews, autorkę `Kwiatów na poddaszu`.
- Niezwykle interesująca część bestsellerowej sagi rodzinnej.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 125x185
Liczba stron: 272
ISBN: 978-83-8123-273-9
Wprowadzono: 04.06.2018

RECENZJE - książki - Wielki sekret, Rodzina de Beers tom 5 - Virginia C. Andrews

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 17 ocen )
  • 5
    12
  • 4
    2
  • 3
    1
  • 2
    2
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Bibliotecznie

ilość recenzji:85

brak oceny 15-06-2018 12:56

Victoria C. Andrews stworzyła prawie dwadzieścia serii opowiadających o rodzinnych, często mrocznych, tajemnicach i pogmatwanych ludzkich losach. Na razie udało mi się przeczytać trzy z tych, które wydano w Polsce. Na pierwszym miejscu w moim rankingu nieustająco pozostaje cykl o rodzinie Dollangangerów, czyli najbardziej chyba znane "Kwiaty na poddaszu" i pozostałe cztery części tej serii (nawiasem mówiąc polecam zarówno książki, jak i ich ekranizacje). Jednak historia Willow De Beers również mnie wciągnęła i czytałam kolejne tomy z zainteresowaniem. Jak było tym razem? Czy w tym tomie również znalazłam coś ciekawego?

Piąty tom cyklu podzielony został przez autorkę na dwie części. Obszerniejsza z nich to pamiętnik doktora Claudea De Beers, a część druga to dziennik samej Willow. Początek tego tomu to krótki list od niej, w którym wyjaśnia, dlaczego postanowiła podzielić się z czytelnikami zapiskami ojca.
Przewracamy kartkę i... wracamy do historii, którą znamy już świetnie z poprzednich czterech tomów. Ale czy na pewno o wszystkim już przeczytaliśmy? Chociaż czytamy o tych samych wydarzeniach, to teraz widzimy je z innej perspektywy. Wydają się zatem być pełniejsze. Nie wiem tylko, czy wałkowanie tej historii jeszcze raz ma sens. Oprócz finansowego, z perspektywy autorki :-) Ale dobra, niech będzie. Nie czytało mi się źle, naprawdę. Drażniło mnie tylko kilka drobiazgów, za które urwałam dwa punkty. Dialogi odebrałam jako trochę sztywne. Miałam chwilami wrażenie, że bohaterowie traktują wszystkich i wszystko (nawet samych siebie) tak jakoś z pobłażaniem i wyższością.

Nie mogłam powstrzymać się od porównywania sposobu opisywania wydarzeń w powieści do stylu Mariusza Maxa Kolonko, który z najbłahszego zdarzenia potrafi uczynić niesamowity wprost news. Autorka niestrudzenie dreptała wokół emocji i uczuć poszczególnych bohaterów, opisywała je wylewnie i analizowała, a wyciągnięte wnioski wkładała najczęściej w usta doktora De Beersa. To sprawiło, że nasz naczelny psychiatra trochę się wymądrzał ;-)

Mimo tych drobnych zgrzytów, głupio byłoby nie przeczytać ostatniego tomu serii :-)

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?