WIELKA HISTORIA ŚWIATA tom 2. Stary i nowy świat od rewolucji neolitycznej do podbojów Aleksandra Wielkiego - Joachim Śliwa - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

WIELKA HISTORIA ŚWIATA tom 2. Stary i nowy świat od rewolucji neolitycznej do podbojów Aleksandra Wielkiego

książka

 • Wydawnictwo Fogra
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 672
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

WIELKA HISTORIA ŚWIATA tom 2. Stary i nowy świat od rewolucji neolitycznej do podbojów Aleksandra Wielkiego - opis produktu:

Dawno już dostrzeżono, że konwencjonalnie rozumiana historia powszechna, taka, jakiej naucza się w szkołach, nie może być sumą historii narodowych, ale musi mieć wątki wiodące, ponadnarodowe, odmienne w różnych czasach, ale układające się w spójną całość. Zważywszy, że uprawiana i nauczana na naszym kontynencie historia powszechna jest mocno europocentryczna, a opisywana w różnych krajach, na ich potrzeby edukacyjne, jest ponadto obciążona lokalnym punktem odniesienia, nie można było poprzestać na owych utartych i mocno zakorzenionych praktykach. Jeżeli istotnie miała zostać zrealizowana koncepcja historii świata, to, po pierwsze, należało spojrzeć daleko poza kontynent europejski, przy czym całkowicie europocentryzmu wyzbyć się nie dało, a po drugie, nie wystarczało sprowadzić problemu do ustalenia zasięgu geograficznego opracowania, bowiem o wiele ważniejszym zagadnieniem była sama konstrukcja takiego panoramicznego obrazu dziejów. Procesy historyczne, które muszą być przedmiotem tak szerokiego ujęcia, nie są bynajmniej paralelne w skali globu, a ich przebieg, siły inspirujące i zewnętrzne przejawy okazują się tak różne, że z wielkim trudem można je było skomponować w mniej więcej jednolitą całość. Obszary zamieszkane przez społeczeństwa o niskim poziomie rozwoju cywilizacyjnego, stanowiące świat bez historii czy też świat historii mówionej na karty takiego opracowania mogły trafić w zasadzie dopiero wtedy, gdy rozwinęły się cywilizacyjnie i zdolne były utrwalać własną tradycję, za pomocą pisma lub obrazu. Rzecz zdaje się sprowadzać do tego, czy w określonym czasie były one podmiotem, czy tylko przedmiotem historii.

Książka WIELKA HISTORIA ŚWIATA tom 2. Stary i nowy świat od rewolucji neolitycznej do podbojów Aleksandra Wielkiego pochodzi z wydawnictwa Fogra. Autorem książki jest Joachim Śliwa. Należy do gatunków: encyklopedie i leksykony, encyklopedia historii, historia, archeologia, starożytność. Książka WIELKA HISTORIA ŚWIATA tom 2. Stary i nowy świat od rewolucji neolitycznej do podbojów Aleksandra Wielkiego liczy 672 stron. Jej wymiary to 180x250.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
WIELKA HISTORIA ŚWIATA tom 2. Stary i nowy świat od rewolucji neolitycznej do podbojów Aleksandra Wielkiego

5/5 ( 10 ocen )
 • 5
  10
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.