Wielka encyklopedia zwierząt / PRACA ZBIOROWA | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie

Wielka encyklopedia zwierząt (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Publicat SA
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 544
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Wielka encyklopedia zwierząt - opis produktu:

Dla ludzi ciekawych świata, miłośników zwierząt.
544 strony znakomicie uporządkowanej wiedzy oraz wspaniałych, szczegółowych ilustracji w formie tablic encyklopedycznych.
Prezentacja gatunków zwierząt zamieszkujących wszystkie kontynenty.

Bogaty materiał ilustracyjny, grafiki oraz tekst zostały przygotowane przez międzynarodowy zespół specjalistów. Książka jest podzielona na sześć części, a każda z nich przedstawia odrębną grupę: ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby oraz bezkręgowce. Każdą z nich omówiono najpierw ogólnie, a następnie, w kolejnych rozdziałach, szczegółowo zgodnie z porządkiem: rzędy, rodziny i gatunki. Galeria ponad 2000 ilustracji wsparta jest setkami diagramów, map zasięgów występowania oraz zdjęć. Osobno omówione zostały nietypowe i intrygujące aspekty życia zwierząt.W pierwszej części autorzy wyjaśniają, jak klasyfikuje się zwierzęta oraz opisują środowiska ich występowania. Druga część to prezentacja i opis poszczególnych grup zwierząt. Każda z nich została scharakteryzowana pod kątem pochodzenia i budowy, trybu życia, rozmnażania. Ilustracje niezwykle realistycznie oddają wygląd zwierząt, a opisy dopełniają obrazu: cechy charakterystyczne, mapa z zaznaczonym obszarem występowania, waga, wzrost, tryb życia itp.Na początku książki znajduje się tematyczny spis treści, a na końcu słowniczek oraz alfabetyczny indeks ułatwiający wyszukiwanie. Twarda oprawa oraz wysokiej jakości papier sprawia, że jest to książka idealna na trwały prezent na wiele lat.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Zobacz również

 • -40%
Trzy kroki od siebie (okładka filmowa)

Rachael Lippincott

miękka
20,90 zł 34.82
 • -47%
Przypadki Robinsona Crusoe

Daniel Defoe

miękka
11,37 zł 21.45
 • -51%
Dziewczynka z parku

Barbara Kosmowska

miękka
12,86 zł 26.24
 • -52%
Mądre bajki

Agnieszka Antosiewicz

twarda
4,69 zł 9.78
 • -52%
Mądre bajki

Agnieszka Antosiewicz

miękka
3,65 zł 7.61
Asiunia

Joanna Papuzińska

twarda
22,85 zł
Dodruk - listopad 2019
 • RRecenzje
 • Książka
 • Wielka encyklopedia zwierząt
4.7/5 ( 3 oceny )
  5
  2
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

emma tetka

 • 7-09-2015
 • 08:02

Moje dzieci uwielbiają wszelakie książki o tematyce przyrodniczej. Równie chętnie obserwują przyrodę co zaglądają do książek w poszukiwaniu ciekawostek na temat życia zwierząt czy roślin. Zamiłowanie to dzielimy właściwie wspólnie całą rodziną dlatego regularnie nasza domowa biblioteczka wzbogaca się o kolejne interesujące publikacje przybliżające tematykę fauny i flory całego świata. Właściwie bez zastanowienia już po jednym rzucie oka na okładkę i tytuł zainteresowaliśmy się książką pt. ?Wielka encyklopedia zwierząt? z przekonaniem, że jest to coś w sam raz dla całej naszej rodziny. Po wnikliwym zapoznaniu się z jej treścią nie było mowy nawet o najmniejszym zawodzie dlatego dziś w samych właściwie superlatywach opowiem co tak bardzo spodobało się nam we wspomnianej encyklopedii.

Jest to przede wszystkim bardzo obszerna publikacja przybliżająca czytelnikom niesamowity świat zwierząt. Na całej naszej planecie można spotkać ich różnorodne gatunki. Żyją w wodzie, powietrzu i na ziemi. Wzbudzają zainteresowanie, zaskakują determinacją, siłą, umiejętnością przetrwania nawet w najmniej sprzyjających warunkach, urzekają pięknem ?

W prezentowanej lekturze scharakteryzowano bardzo pokaźną liczbę zwierząt. Sklasyfikowano je w grupach od ssaków poprzez ptaki, gady, płazy, ryby a kończąc na bezkręgowcach. Rozpoczynając każdy z sześciu rozdziałów znajdziemy ogólną charakterystykę grupy, która kolejno omawiana jest w podziale na rzędy, rodziny i gatunki. Taki opis jest jak najbardziej satysfakcjonujący jednak na tym nie koniec. Na kartach publikacji można dopatrzyć się wielu malutkich ikonek, których znaczenie omówiono na wstępie. Są tu dla przykładu liczne mapki, na których zaznaczono występowanie całej grupy a w wielu przypadkach również występowanie danego gatunku. Są ikonki, które mówią w jakim środowisku żyje dane zwierzę oraz prezentujące ważniejsze dane statystyczne jak długość, wysokość, rozpiętość skrzydeł, masę, tryb życia, upierzenie, rozród, migracje czy płeć. Dużą uwagę, szczególnie moich dzieci, wzbudziły ilustracje zwierząt. Są bardzo realistyczne i wyraźne. W ich towarzystwie często zaprezentowano również fotografie konkretnego gatunku na tle jego naturalnego środowiska. Na koniec dodam jeszcze, że polskie nazwy uzupełniono ich łacińskim odpowiednikiem.

Encyklopedia jest w całości przystępna i czytelna. Dla ułatwienia poszukiwań na jej końcu tuż po słowniczku trudniejszych pojęć znajduje się alfabetyczny indeks nazw zwierząt.
Na nas publikacja zrobiła bardzo dobre wrażenie. Na pewno przyda się dzieciom w szkole ale i w domu nie raz sięgniemy po nią w poszukiwaniu interesujących wiadomości. Z tego co widzę jest wciąż w użytku i raczej nie na długo pozostawiana jest samotnie na półce. Ale co tu się dziwić gdy ma się w domu takich sympatyków przyrody ;) Zwierzęta żyją wokół nas i towarzyszą człowiekowi na co dzień, warto więc wiedzieć o nich to i owo ;)
Szczerze polecam ;)

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Cienie zdrady Herezja horusa

PRACA ZBIOROWA

miękka
31,20 zł 48.00
 • -35%
Miasteczko Midnight

Charlaine Harris

twarda
22,74 zł 35.00
Zapowiedź - 24.11.2019
 • -35%
Totalna magia

Alice Hoffman

miękka
25,28 zł 38.89
Zapowiedź - 29.1.2020
 • -35%
Po drugiej stronie jeziora

Agnieszka Karecka

miękka
24,70 zł 37.99
Zapowiedź - 15.11.2019
 • -35%
iBoy

Kevin Brooks

miękka
22,69 zł 34.90
Zapowiedź - 13.11.2019
 • -42%
 • -35%
Kicia Kocia Kolekcja

Anita Głowińska

pakiet
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 14.11.2019

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 29.90 zł
  17.35 zł

  Książka, która - Czytelniku - trzymasz w rękach, pomoże Ci zrozumieć niezwykłe zwierzęta. Dowiesz się, jak umiejętnie pielęgnować i żywić konia, troszczyć o niego w chorobie oraz jak wygląda świat z wysokości siodła. To również wspaniały przewodnik dla miłośników różnych ras koni, bogato...

 • 34.90 zł
  20.24 zł

  Książka pomoże dokonać wyboru psiego przyjaciela spośród wielkiej liczby psów rasowych. Zawiera informacje o pochodzeniu psa, jego budowie, zmysłach, emocjach, pielęgnacji, odżywianiu, najczęstszych chorobach czy udzielaniu pierwszej pomocy. Całość wzbogacają liczne zdjęcia i tabele.

 • Niniejsze kompendium zawiera informacje o chorobach, ich objawach i leczeniu oraz wskazówki dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Powstało, by służyć radą osobom pragnącym zadbać o siebie i swoich bliskich. Doświadczeni autorzy w przystępnym sposób omawiają także wiele zagadnień związanych ze...

 • Niniejsze kompendium zawiera informacje o chorobach, ich objawach i leczeniu oraz wskazówki dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Powstało, by służyć radą osobom pragnącym zadbać o siebie i swoich bliskich. Doświadczeni autorzy w przystępnym sposób omawiają także wiele zagadnień związanych ze...

 • Wielka encyklopedia PWN T.2 ANALIZA NAPRĘŻEŃ - AZERBEJDŻAŃSKI JĘZYK - drugi tom encyklopedii jest opracowany z myślą o Czytelniku wykształconym i kształcącym się, który nie tylko poszukuje określonej informacji, ale interesują go mechanizmy procesów społecznych i kulturowych, ewolucja ludzkiej...

 • Encyklopedia jest opracowana z myślą o Czytelniku, który nie tylko poszukuje określonej informacji, ale interesują go mechanizmy procesów społecznych i kulturowych, ewolucja ludzkiej myśli , nauki i techniki, geneza i skutki wydarzeń historycznych, związki zjawisk naleźących do świata przyrody i...