Wielka encyklopedia prawa - Brunon Hołyst - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Wielka encyklopedia prawa

książka

 • Wydawnictwo Prawo i Praktyka Gospodarcza
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 1321
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Wielka encyklopedia prawa - opis produktu:

Mija 5 lat od ukazania się pierwszego wydania Wielkiej Encyklopedii Prawa. Redaktorowi Naczelnemu Profesorowi Eugeniuszowi Smoktunowiczowi złożyłem wyrazy uznania i podziękowania za inicjatywę i wkład pracy. Niestety nieubłagana śmierć nie pozwoliła Mu doczekać dzisiejszej chwili.

Niniejsze - drugie wydanie Wielkiej Encyklopedii Prawa, uwzględniające stan prawa na dzień 30 czerwca 2005, zawiera opracowanie przeszło 5,5 tys. najważniejszych haseł polskiego systemu prawa. Po raz pierwszy zostały uwzględnione problemy prawa kanonicznego, lotniczego i kosmicznego. Treść i zakres Encyklopedii wzbogacono o problemy kryminalistyki, kryminologii, wiktymologii, jak również psychologii kryminalistycznej, medycyny i psychologii sądowej. Znajomość tych zagadnień jest także niezbędna prawnikom.

Encyklopedia jest dziełem zbiorowym. Autorami poszczególnych haseł są wybitni specjaliści, przede wszystkim profesorowie i doktorzy. Adresowana jest nie tylko do prawników, lecz i tych wszystkich osób, które w codziennym życiu korzystają z przepisów prawa. Kierujemy ją także do studentów wydziałów: prawa i administracji, ekonomii, bankowości, psychologii, socjologii i innych wyższych uczelni.

Korzystając z okazji wyrażam wielką wdzięczność Członkom Kolegium Redakcyjnego i Autorom za wysiłek intelektualny i owocną współpracę. Jestem także zobowiązany Panu Dyrektorowi Wydawnictwa Leszkowi Skurzyńskiemu za życzliwe i skuteczne współdziałanie. W następnych wydaniach Encyklopedii uwzględnimy wszystkie uwagi Czytelników, które mogą przyczynić się do podniesienia wartości dzieła.

Wielką Encyklopedię Prawa dedykujemy wielu pokoleniom wybitnych prawników polskich, którzy zarówno w teorii, jak i w praktyce przestrzegali mądrej zasady świata starożytnego "ius est ars boni et aequi" (prawo jest sztuką stosowania tego co dobre i słuszne).

Książka Wielka encyklopedia prawa pochodzi z wydawnictwa Prawo i Praktyka Gospodarcza. Autorem książki jest Brunon Hołyst. Należy do gatunków: encyklopedie i leksykony, pozostałe encyklopedie, nauki społeczne, prawo, inne. Książka Wielka encyklopedia prawa liczy 1321 stron.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Wielka encyklopedia prawa

4.5/5 ( 12 ocen )
  5
  9
  4
  1
  3
  1
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.