SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wiek paradoksów (twarda)

Czy technologia nas ocali?

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Znak
Data wydania 2021
Oprawa twarda
Liczba stron 380
  • Dostępność niedostępny
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Dlaczego płacimy za oszukiwanie samych siebie?
Czy robot może emocjonalnie złamać człowieka?
Jak wielkie firmy wykorzystują naszą samotność?

Natalia Hatalska pozwala inaczej niż dotychczas spojrzeć na to, czym jest życie w XXI wieku, odkryć i zrozumieć mechanizmy kierujące relacjami, technologią i polityką.
Jej książka zmusza do tego, byśmy się zatrzymali i zadali sobie najważniejsze pytania: Czy można powstrzymać rozwój technologii? Co nas czeka, gdy inżynieria genetyczna pozwoli na hodowanie ludzi na szeroką skalę?
Gdzie jest granica postępu technologicznego, o ile w ogóle taka granica istnieje? To ostatni moment na zadanie niektórych z tych pytań i szukanie na nie odpowiedzi.

Natalia Hatalska mówi o najważniejszych problemach współczesnego świata: o samotności, manipulacji, dezinformacji, a także o technologii, która może przejąć nad nami kontrolę. Nie daje gotowych odpowiedzi, lecz poszerza perspektywę. Prowokuje do tego, byśmy gruntownie przemyśleli nasz stosunek do rzeczywistości XXI wieku.


Natalia Hatalska - analityczka trendów, publicystka, założycielka i prezeska instytutu badań nad przyszłością infuture.institute. Zaliczana do dziesięciu najważniejszych autorytetów polskiego biznesu. Nagrodzona tytułem Digital Shaper w kategorii wizjoner - przyznawanym osobom, które mają ponadprzeciętny wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce. `Financial Times` umieścił ją na liście New Europe 100 - stu osób z Europy Środkowo-Wschodniej, które zmieniają społeczeństwo, politykę i biznes, prezentując nowe podejście do dominujących problemów.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 144x205
Liczba stron: 380
ISBN: 9788324060900
Wprowadzono: 30.08.2021

RECENZJE - książki - Wiek paradoksów, Czy technologia nas ocali? - Natalia Hatalska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 4 oceny )
  • 5
    2
  • 4
    2
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Anna

ilość recenzji:647

1-09-2021 16:27

Zdecydowałam się przeczytać książkę pt. Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali? nieznanej mi autorki Pani Natalii Hatalskiej, której twórczość nie miałam okazji poznać, gdyż zainteresowałam się tym, co ma ona do powiedzenia w poruszanych przez nią tematycznych zagadnieniach, które obecnie znane są na ogół współczesnemu światu, ale czy do końca są, one rozumiane tego już nikt z nas nie wie.

Życie nasze jest pełne jedną wielką zagadką i na to pytanie szukałam, w tej książce odpowiedzi kierując się, o czym jest zamieszczona w niej główna treść.

Spodobało mi się bardzo polecane przez autorkę książki zaproponowane książki do dalszych przemyśleń. W tej grupie autorów znajduje się Pani Judith Viorst pt. To, co musimy utracić, czyli miłość, złudzenia, zależności niemożliwe od spełnienia oczekiwania, których każdy z nas musi się wyrzec, by móc wzrastać, która również zwróciła moją uwagę, gdy ją czytałam, wówczas uwiadomiłam sobie, że można do niej powracać w momencie nostalgii za utratą kogoś lub czegoś.

Moją uwagę zwróciło również na samym początku zamieszczone opinie osób, które przeczytały tę książkę. Są to najczęściej osoby, które wcześniej znały autorkę bądź też nie ze wcześniejszych napisanych przez nią książek.

Warto podkreślić to, że autorka próbuje nie tylko zaznajomić się w praktyce z opisywanym zagadnieniem i pojęciem, gdyż nie zawsze jest, nam znane jako odbiorcom ze względu nie uświadamiamy, sobie jak wygląda świat, gdy rządzi nim technologia, a wraz z nią jej zastosowanie, które do końca nie jest takie bezpieczne, jak się nam wydaje.

Podoba mi się w zastosowanych rozdziałach zamieszczanie scenariuszy oraz pytania, które trzeba zadać. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż one nie tylko wynikają z samej treści, ale mogą również nam jako odbiorcom się narzucić.

Autorka bardzo chętnie korzysta ze sprawdzonych źródeł wiedzy i to mi się podoba, ale również zahacza o własne doświadczenie, z którym się dzieli.

Czytając, tę książkę można przemyśleć czy można było żyć bez internetu, choć na moment jako zastosowanie w formie ćwiczenia.

Książkę tę czytało mi się dobrze.

Polecam przeczytać tę książkę.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?