Widziałem oblężenie Warszawy / Alexander Polonius | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
  • image

Widziałem oblężenie Warszawy (twarda)

książka

  • Wydawnictwo REBIS
  • Oprawa twarda w obwolucie
  • Ilość stron 480
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Widziałem oblężenie Warszawy - opis produktu:

Z płonącej stolicy przez Wilno, Kowno i Rygę do Londynu, a teraz książka o tym po 77 latach ukazuje się w Polsce.

`Widziałem oblężenie Warszawy` jest jak scenariusz dobrego, trzymającego w napięciu filmu - zwykły przyjazd na wakacje do Polski zamienia się nagle w ciąg dramatycznych przygód i walkę o życie we wrześniu 1939 roku.

Oblężenie Warszawy, rdzeń tej książki, świetnie udokumentował już amerykański fotograf Julien Bryan... który zresztą się tu pojawia. Dziennik Poloniusa jest równie dobrą relacją. Autor ma dar obserwacji i doskonale potrafi opowiadać - jego opisy są szczegółowe i plastyczne jak zdjęcia, emocje doskonale ukazane, napięcie nie opada, a z kart wyłania się prawdziwy obraz życia w atakowanej Polsce i obleganej stolicy, z jasnymi, optymistycznymi akcentami, ale też z całym okrucieństwem wojny: ogromnymi zniszczeniami i śmiercią.

O piszącym pod pseudonimem autorze wiadomo niewiele - że jest naukowcem, że od kilku lat mieszka w Wielkiej Brytanii i że ma rodzinę w Warszawie. Tyle sam o sobie powiedział. Ale czy istotnie mało o nim wiadomo? Pewne jest, że dopóki nie uda się odkryć i potwierdzić jego tożsamości, będzie o nim mówiła ta książka. A z niej wyłania się nie tylko obraz walczącej w 1939 roku Polski, ale także obraz jednego z jej synów - człowieka inteligentnego i wykształconego, zaradnego i wrażliwego, kochającego syna, wnuka i brata oraz bolejącego nad losem ojczyzny patrioty. Dobrego Polaka.

Książka, wydana w Wielkiej Brytanii w 1941 roku, natychmiast zyskała rozgłos, a jej egzemplarze znajdują się w bibliotekach na całym świecie, w tym w bibliotece amerykańskiego Kongresu.

inne wydania :

produkt cyfrowy
  • -15%

E-book

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

  • -37%
Szczerze

Donald Tusk

twarda
28,29 zł 44.90
  • -36%
Miłość zaczyna się od miłości

Olga Kora Sipowicz

twarda
31,98 zł 49.98
  • -34%
HRABI Duszkiem tak

Paweł Łęczuk , Jakub Jabłonka

twarda
32,93 zł 49.90

Zobacz również

  • -30%
Roman by Polański

PRACA ZBIOROWA

miękka
27,93 zł 39.90
  • -24%
Na wolnej ziemi Waszyngtona

Andrzej Marceli Cisek

twarda
29,57 zł 38.90
  • -32%
Tool - Parabola

Bartek Koziczyński

miękka
27,13 zł 39.90
  • -36%
Imperator Sekrety Ojca Rydzyka

Piotr Głuchowski

miękka
35,19 zł 54.98
  • -36%
King! Autobiografia

Rafał Księżyk , Muniek Staszczyk

miękka
37,12 zł 57.99
  • -34%
Zapach Boga

Konrad Krajewski

miękka
26,33 zł 39.90
  • RRecenzje
  • Książka
  • Widziałem oblężenie Warszawy
4.7/5 ( 9 ocen )
    5
    8
    4
    0
    3
    0
    2
    1
    1
    0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.
image

Rekomendowane

  • -30%
Więzień Oswobodzony Tom1 Miecze i słowa

Przemysław Duda

miękka
26,53 zł 37.91
  • -47%
Owoc granatu Tomy 1-4

Maria Paszyńska

pakiet
57,62 zł 108.73
  • -20%
Siedem kapitulacji Cykl Terra Ignota, Tom 2

Ada Palmer

twarda
35,91 zł 44.89
  • -30%
Przygody na oceanach galaktyk

Adam Borowiecki

miękka
31,43 zł 44.90
  • -35%
Instytut

K.C. Archer

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 3.2.2020
  • -37%
Świt legend

Mariusz Walczak

miękka
15,75 zł 25.00
  • -35%
Łowca

Marek Zatwardnicki

miękka
17,48 zł 26.90
Zapowiedź - 23.12.2019
  • -35%
Nieugięty. Przestrzeń zewnętrzna Zaginiona flota, Tom 4

Jack Campbell

miękka
29,13 zł 44.80
Zapowiedź - 31.1.2020

Ciekawe pomysły Gandalfa

  • Malarsko zilustrowany autentyczny dziecięcy "dziennik" z wakacji przerwanych wojną Ośmioletni Michał dostał na wakacje zadanie: codziennie zapisywać jedno zdanie w zeszycie. Tak zaczął powstawać wyjątkowy dziecięcy dziennik. Przez dwa miesiące - od połowy lipca do połowy września -...

  • 37.88 zł
    29.17 zł

    Powieść łącząca emocje Gladiatora Ridleya Scotta z autentyzmem Plutonu Olivera Stonea. Za Rzym, za towarzyszy broni! Drugi - po Krwawym lesie - tom przygód legionisty Feliksa-Corvusa Wojenny weteran prezentuje kolejną doskonałą powieść idealną dla fanów Bernarda Cornwella, Simona...

  • 39.81 zł
    29.85 zł

    Arthur Bliss LANE (1894-1956) był amerykańskim dyplomatą. We wrześniu 1944 r. został mianowany przez prezydenta Franklina Delano Roosevelta ambasadorem USA przy rządzie polskim w Londynie, nigdy jednak nie pojechał do Anglii, by objąć tę placówkę. Bliss Lane alarmował waszyngtońską administrację,...

  • W latach dziewięćdziesiątych XX w. małżeństwo lekarzy wybrało się z plecakami do Peru. Wstrząśnięci warunkami, w jakich funkcjonuje społeczeństwo oraz służba zdrowia tego kraju, poczuli potrzebę działania. Ich wizją stało się wybudowanie w środku Andów nowoczesnego szpitala dla najbiedniejszych....

  • Powieść historyczna przeznaczona dla każdego czytelnika, dzięki której przeniesiemy się w czasy insurekcji kościuszkowskiej. Poszerzymy swoją wiedzę historyczną w bardzo przystępny i ciekawy sposób.

  • 37.31 zł
    32.83 zł

    "Widziałem tam siebie" to nadchodzący album Pajcziego. Na płycie swoją obecność zaznaczyli min. BoKoTy, TPS, Kafar Dix37, Ader, Zazia i kilka świetnych wokalistek min. Marlena Patynko i Aurelia. Za scratche odpowiedzialni są dwaj DJ-e: Mono i Radzion. Całość krążka została wyprodukowana...