We troje / Hanna Dikta 24,29 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

We troje (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Zysk I S-Ka
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 304
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

We troje - opis produktu:

Agata jest kobietą spełnioną. Pensjonat, który prowadzi w Białogórze, daje jej dużo satysfakcji. Jej mąż, starszy o dwadzieścia lat artysta malarz, jest na każde jej zawołanie, czuły i opiekuńczy.
Spokój Agaty burzy wizyta u chorej siostry na Śląsku. Tam również po raz pierwszy spotyka swojego szwagra. Choroba Joanny zbliża je do siebie, ale czy na pewno? Siostrzane uczucia zostają wystawione na próbę, a kontrowersyjne decyzje Joanny w trakcie leczenia wprowadzają dodatkowy zamęt. Pobyt w rodzinnych Piekarach zmusi Agatę nie tylko do zmierzenia się z przeszłością, ale także postawi przed nowymi, niełatwymi wyborami. Czy miłość i prawo do własnego szczęścia okażą się ważniejsze od innych zobowiązań?

"We troje` to opowieść o rodzinnych relacjach, które nie zawsze są takie, jak chcielibyśmy, o trudnych wyborach, które mają wpływ na losy otaczających nas ludzi, a także o zawiłościach rządzących nami uczuć. To historia skłaniająca do zatrzymania się na chwilę i zmuszająca do przypomnienia sobie o tym, co w życiu jest najważniejsze".
Danuta Pytlak, pisarka, autorka Babiego lata i Medalionu szczęścia

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -10%

E-book

We troje - mobi, epub

H. Dikta

21,78 zł 24.21
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: literatura piękna,  dla kobiet
 • Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 130x200
 • Ilość stron: 304
 • ISBN: 978-83-7785-846-2
 • Wprowadzono: 13.02.2016

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -34%
Marzycielka

K. Michalak

26,25 zł 39.77
 • -30%
Zjazd absolwentów

G. Musso

27,09 zł 38.69
 • -40%
Kolejne 365 dni

B. Lipińska

23,89 zł 39.82
 • -36%
Kolory pawich piór

J. Moyes

25,45 zł 39.77
 • -37%
Kołysanka z Auschwitz

M. Escobar

24,99 zł 39.66
 • -35%
Jeszcze się kiedyś spotkamy

M. Witkiewicz

25,89 zł 39.84

Hanna Dikta - przeczytaj też

 • -25%
Cienie

H. Dikta

22,45 zł 29.93
 • -26%
Dwie kobiety

H. Dikta

24,29 zł 32.82
 • -26%
To nie może być prawda

H. Dikta

24,29 zł 32.82

Zobacz również

 • -33%
Pamiętnik księgarza

S. Bythell

26,69 zł 39.84
 • -35%
Serotonina

M. Houellebecq

29,24 zł 44.99
 • -33%
Zagubiona

K. Michalak

26,69 zł 39.84
 • -30%
Lato wśród wydm

A. Krawczyk

27,87 zł 39.81
 • -35%
Mister

E. James

25,85 zł 39.77
 • -35%
Jaga Kwiat paproci, Tom 0,5

K. Miszczuk

22,69 zł 34.90
 • RRecenzje
 • Książka
 • We troje
Średnia ocena:
4.5
  6
  1
  0
  1
  0
Twoja ocena:
imię, nazwisko lub nick:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!


brak oceny
 • 4-08-2016
 • 11:29

Na początku spodziewałam się, że będzie to banalna historia trójkąta, ale jakże się pomyliłam. Stało się inaczej i książka okazała się czymś więcej niż zwykłym czytadłem. Jestem zaskoczona jej głębią. Mimo trudnych tematów, jakie przedstawia książka, to napisana jest lekkim stylem, że czyta się naprawdę przyjemnie. Bardzo podobało mi się to, że autorka żadnego ze swoich bohaterów nie ocenia, nie osądza. Autorka bardzo dobrze przedstawiła zarówno relacje siostrzane, jak i związki damsko-męskie i rodzicielskie.

"Czy fascynacja drugim człowiekiem może nagle, ot tak wyparować? Dlatego, że poznała innego mężczyznę? Czy ten mechanizm jest właśnie tak? Prosty jak obsługa cepa? Kochasz kogoś, jesteś z nim szczęśliwa, nagle pojawia się inny i wymazuje kilkanaście wspólnych lat jak gumka myszka nieudany rysunek? Tak po prostu?"

Autorka porusza szereg ważnych tematów, jak choćby choroby oraz podejścia do niej czy lojalności wobec najbliższej rodziny, trudnych wyborów miłosnych. Nie wiemy, co tak naprawdę czuje osoba dotknięta chorobą, dopóki sami na własnej skórze tego nie doświadczymy. Z wszystkimi tymi tematami poradziła sobie bardzo dobrze, realistycznie, z wielkim wyczuciem.

"Z jednej strony boisz się choroby, czujesz się naznaczona, jakby ktoś czerwonym kordonkiem wyszył na twojej piersi słowo RAK, z drugiej strony masz wrażenie, że jesteś nietykalna. Igrasz z chorobą, igrasz ze śmiercią, tańczysz na oblodzonym parapecie."

Powieść jest bardzo realna, mamy tu przedstawione prawdziwe życie, z jego problemami dnia codziennego, z polskimi miasteczkami, niedoskonałą polską służbą zdrowia i biurokracją.

To opowieść o skomplikowanych wyborach i decyzjach, które nie tylko mają wpływ na nasze dalsze życie, ale również, a może przede wszystkim na naszych bliskich.

To książka o nieszczęśliwej miłości i jej różnych odcieniach, rozstaniach, tęsknocie, poświęceniu, chorobie, bólu, poczuciu niesprawiedliwości, walce o życie i marzenia. To niezwykle emocjonalna, mądra i życiowa powieść, która głęboko mnie poruszyła i skłania do głębszych refleksji nad tym co tak naprawdę w moim życiu jest ważne. I nie wiem jak ja bym postąpiła, gdybym znalazła się w takiej sytuacji jak Agata. Po przeczytaniu tej książki nasuwa mi się ważna kwestia, mianowicie to jak istotne są badania w życiu kobiet. Debiut bardzo udany. Książkę polecam zwłaszcza dojrzałym czytelnikom.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 24-02-2016
 • 20:51

?Otworzyła wiadomość. ?Miałem nie pisać, wiem, ale wciąż o tobie myślę. Czy mógłbym do ciebie przyjechać? Moje ręce ciągle pachną tobą?. Za drzwiami do sypialni coś się poruszyło, szybko więc odłożyła telefon i weszła do toalety. Usiadła na zamkniętej muszli i schowała głowę w dłoniach.
- Trzeba zabić tę miłość ? powtórzyła niczym mantrę.?

Każdy z nas musi podejmować różnorodne decyzje. Łatwe czy trudne nieraz spędzają sen z powiek, ale właśnie na tym polega nasze życie ? na wyborach, podążaniu przez kolejne drogi i zbieraniu plonów z zasianych przez nas ziaren. Najgorzej jednak wtedy, kiedy nasze postanowienia krzywdzą tych, których kochamy najbardziej. Chociaż wielu z nas nigdy nie chciałoby dopuścić do takiej sytuacji, prześmiewczy los lubi płatać figle komplikując to, co dotąd wydawało się proste. Takim właśnie szyderczym żartem obdarzył Agatę, bohaterkę książki ?We troje? autorstwa Hanny Dikta, która gubiąc się na nieskomplikowanej dotychczas ścieżce musiała dokonać wyboru przewracającego jej życie do góry nogami.

Agata jest szczęśliwą mężatką, z powodzeniem prowadzącą własny pensjonat. Mając u boku kochającego mężczyznę, starszego od niej o dwadzieścia lat malarza, wiedzie miarowe, dostatnie i satysfakcjonujące życie. Jednak pewnego dnia kobieta otrzymuje informację o chorobie siostry burzącą cały dotychczasowy spokój. Joasia, z którą od dawna się nie widziała, ma raka, a czas u boku najbliższych z pewnością nieco ukoił by jej troski. Wiedziona potrzebą niesienia wsparcia, Agata wyrusza więc na Śląsk odświeżyć rodzinne relacje. To właśnie teraz będzie jej dane zobaczyć swojego szwagra, Piotra. W szpitalnej sali przyjdzie jej obserwować kruchość istnienia i walkę o to, co najważniejsze ? o przedłużony na ziemi czas. A jednak wyjazd na drugi koniec Polski wniesie w jej codzienność o wiele większe zmiany. Agata przekona się o tym, że miłość bywa nieproszona, a dając szczęście jednym, może zniszczyć drugich.

Główna bohaterka to przeciętna kobieta, od zawsze postrzegana jako spokojniejsza i bardziej poukładana od siostry. Jednak chociaż zaplanowała dla siebie całkiem wygodne życie, niepostrzeżenie wkradło się w nie niechciane uczucie. Czy Agata zatem powinna ubolewać nad tym, że los obdarza ją miłością? Niestety w grę wchodzi tutaj osoba, której nigdy nie będzie wolno jej kochać. Co więcej, bohaterka ma męża i to nie byle jakiego. Jacek naprawdę o nią dba. Skomplikowana sytuacja wydaje się nie mieć wyjścia, a jednak w pewnym momencie trzeba będzie dokonać trudnego wyboru. W tym całym kłębowisku nieszczęścia jest jednak jeden pozytyw. Straszliwa, znienacka atakująca choroba jednoczy siostry, które dotąd nie mogły znaleźć dla siebie czasu. Dla wszystkich bohaterów nadchodzą chwile wielkich zmian, walki o szczęście, momenty refleksji i dylematów. Czy jednak warto toczyć bój o szczęście, kiedy warunkiem jest eliminacja tych, na których nam zależy?

Hanna Dikta wykreowała powieść złożoną z wielu poruszających elementów. Połączyła w jedną całość wątki o miłości, zaufaniu, rodzinie i chorobie dając czytelnikowi powód do licznych przemyśleń. Złośliwy nowotwór ? choroba, z którą walka niejednokrotnie kończy się przegraną. Nadchodzi niespodziewanie i nikt nie wie, czy nie będzie musiał otworzyć przed nim drzwi. To właśnie rak postanawia wkroczyć do życia jednej z bohaterek tej książki, a konsekwencje choroby odczuje cała rodzina. Kolejnym trudnym tematem powieści jest zakazane uczucie. Czy dla miłości warto rozpocząć grę pozorów? Czy nieszczerość i kłamstwa okazują się lepszym rozwiązaniem, niż bolesna prawda? Czy warto tłumić uczucie, które nigdy nie powinno mieć miejsca? A może lepiej o nie zawalczyć? Co, jeżeli własnym szczęściem odbierzemy radość najbliższym? ?We troje?, jak sam tytuł podpowiada, to powieść w której szeregi wkradają się trzy osoby. Jeżeli chodzi o związek miłosny, jest więc tutaj o jednego bohatera tutaj za dużo. Czy da się zatem znaleźć rozwiązanie, które usatysfakcjonuje wszystkich?

?W troje? nie jest banalną historią miłosną. To powieść o uczuciu, które musi stanąć przed wieloma dylematami, nieraz skazując siebie na cierpienie. To także książka o rozstaniach, o poświęceniu, o bólu, poczuciu niesprawiedliwości i w głównej mierze o walce ? o boju, którego ceną jest nie tylko szczęście, ale także życie.

Autorka wzrusza, a za pomocą bohaterów unaocznia czytelnikowi to, jak nieprzewidywalna bywa przyszłość. Co najlepsze, nie ma tutaj ludzi dobrych i złych, przez co fabuła wydaje się jeszcze większą i trudniejszą do rozwiązania zagadką. Początkowo miałam wrażenie, że główna bohaterka powieści jest zbyt płaska. Co więcej, pierwsza część książki wydała mi się przeciętna. Sytuacja jednak uległa zmianie z biegiem czasu, bo zrozumiałam, że Agata to jedna z wiarygodniejszych postaci wykreowanych w ludzkiej wyobraźni, a to, co ją spotkało, nie pozwoliło mi odłożyć tej historii na bok aż do samego końca.

Książkę polecę dojrzałym kobietom ? tym które myślą, że szaleństwa i wybryki losu mają już za sobą. Jeżeli chcecie się zmierzyć z wizją nieszczęśliwej miłości oraz trudnych wyborów i co więcej, jeśli uważacie, że rak to science fiction, które na pewno Was nie dotyczy ? ta książka jest dla Was.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -36%
Szpieg

D. Steel

25,55 zł 39.91
Zapowiedź - 30.11.2019
 • -35%
Włoski nauczyciel

T. Rachman

32,35 zł 49.77
Zapowiedź - 5.10.2019
 • -35%
Galopem po szczęście Tom 1

J. Bednarek , J. Kaczanowska

25,89 zł 39.84
Zapowiedź - 20.9.2019
 • -31%
Narzeczona z getta

S. Waszut

23,99 zł 34.78
Zapowiedź - 21.9.2019
 • -33%
Kot niebieski

M. Bunda

26,65 zł 39.77
Zapowiedź - 20.9.2019
 • -33%
Pułapka Tesli

A. Ziemiański

26,65 zł 39.77
Zapowiedź - 20.9.2019
 • -25%
Miejsce

D. Kluźniak

26,11 zł 34.82
 • -25%
Niekoniecznie książę

C. Carlyle

29,78 zł 39.70

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 23.94 zł
  23.23 zł

  Ta epizodyczna powieść to awanturnicza historia próby odzyskania unikatowej monety, którą pewnemu kolekcjonerowi skradł tajemniczy młodzieniec w okularach. Troje wysłanników kolekcjonera próbuje ją odzyskać, choć nie ich perypetie są w końcu największym walorem tej historii. Ale opowieści, jakie...

 • 39.81 zł
  24.29 zł

  Koralia ma czterdzieści dwa lata i czterdzieści dwa powody, by zmienić swoje życie. Oraz jeden dodatkowy, który wywraca jej świat do góry nogami. Tytus jest osiemnaście lat młodszy. Kiedy ona zdawała maturę, on właśnie się rodził. I jeszcze jedno - jest synem jej najlepszej przyjaciółki. Co w życiu...

 • 39.91 zł
  29.94 zł

  Cztery katastrofy. Troje ocalonych. Przesłanie, które zmieni losy świata. Czarny czwartek. Dzień, którego nie sposób zapomnieć. Dzień, w którym niemal równocześnie w czterech miejscach na świecie dochodzi do katastrof wielkich samolotów pasażerskich. Giną setki ludzi, przeżywa tylko...

 • 32.82 zł
  24.95 zł

  Czy można stworzyć nowy związek, gdy poprzedni wciąż odciska swoje piętno? Czy można zbudować trwałą i bezpieczną relację z dala od bolesnej przeszłości? Czy można utrzymać z mozołem rozpalone na nowo ognisko kiedy nadchodzi fala przykrych zdarzeń z zapomnianych dawno lat? Bo złowieszcze opary...

 • Koralia ma czterdzieści dwa lata i czterdzieści dwa powody, by zmienić swoje życie. Oraz jeden dodatkowy, który wywraca jej świat do góry nogami. Tytus jest osiemnaście lat młodszy. Kiedy ona zdawała maturę, on własnie się rodził. I jeszcze jedno - jest synem jej najlepszej przyjaciółki. Co w życiu...

 • 31.49 zł
  26.76 zł

  Cztery katastrofy. Troje ocalonych. Przesłanie, które zmieni losy świata. Czarny czwartek. Dzień, którego nie sposób zapomnieć. Dzień, w którym niemal równocześnie w czterech miejscach na świecie dochodzi do katastrof wielkich samolotów pasażerskich. Giną setki ludzi, przeżywa tylko...