W świątyni nauki, mekce matematyków - Danuta Ciesielska - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

W świątyni nauki, mekce matematyków (twarda)

Studia i badania naukowe polskich matematyków, fizyków i astronomów na Uniwersytecie w Getyndze 1884-1933

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo PWN
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 404
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Okazje na książki w promocji!

W świątyni nauki, mekce matematyków, Studia i badania naukowe polskich matematyków, fizyków i astronomów na Uniwersytecie w Getyndze 1884-1933 - opis produktu:

Książka jest pierwszym kompleksowym i opartym na materiałach archiwalnych opisem studiów i staży naukowych Polaków, którzy immatrykulowali się na Uniwersytecie w Getyndze w latach 1884-1933 i podjęli studia w zakresie nauk ścisłych. Pierwszy rozdział pracy stanowi wprowadzenie metodologiczne, w rozdziale drugim przedstawiono rozwój nauk ścisłych na uczelni w Getyndze od jej założenia do wypędzenia uczonych przez rządy nazistowskie w 1933 roku. Rozdział trzeci został poświęcony ogólnym problemom związanym ze studiami w Getyndze. W rozdziałach czwartym i piątym w porządku chronologicznym przedstawiono Polaków, którzy odbywali staże naukowe w getyńskiej wszechnicy, oraz osoby, które uzyskały tu doktorat filozofii z matematyki, statystyki matematycznej i fizyki albo zdawały egzamin doktorski z tych dyscyplin. Krótkim podsumowaniem badań jest rozdział szósty omawiający rolę byłych getyńskich studentów w II Rzeczypospolitej Polskiej w dwudziestoleciu międzywojennym. Ważną częścią publikacji jest przedostatni rozdział zawierający krótkie biogramy niemal osiemdziesięciu Polek i Polaków, którzy immatrykulowali się na Uniwersytecie w Getyndze. Biogramy zostały uzupełnione informacjami archiwalnymi zgromadzonymi w trakcie kwerend w Getyndze, a także w wielu polskich oraz zagranicznych archiwach i bibliotekach. Kilka not to pierwsze biograficzne opracowanie informacji o tych postaciach. Atutami monografii są bogata dokumentacja oraz materiał ilustracyjny pozyskany z archiwów polskich i zagranicznych. Publikacja skierowana jest przede wszystkim do pracowników naukowych oraz studentów interesujących się historią matematyki, fizyki, astronomii i statystyki matematycznej. Może też zaciekawić osoby zainteresowane historią uniwersyteckiej edukacji, w tym polsko-niemieckimi kontaktami naukowymi w okresie 1870-1939, oraz historyków filozofii, logiki i chemii.

W świątyni nauki, mekce matematyków - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- W świątyni nauki, mekce matematyków, od Danuta Ciesielska, Lech Maligranda, Joanna Zwierzyńska. W świątyni nauki, mekce matematyków spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Danuta Ciesielska, Lech Maligranda, Joanna Zwierzyńska. Nie będziesz żałował! W świątyni nauki, mekce matematyków i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka W świątyni nauki, mekce matematyków Studia i badania naukowe polskich matematyków, fizyków i astronomów na Uniwersytecie w Getyndze 1884-1933, pochodzi z wydawnictwa PWN. Autorami książki są Danuta Ciesielska, Lech Maligranda, Joanna Zwierzyńska. Należy do gatunków: nauki ścisłe, matematyka. Książka W świątyni nauki, mekce matematyków liczy 404 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Dzień liczby Pi
Kategoria: nauki ścisłe,  matematyka
Wydawnictwo: PWN
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 165x235
Ilość stron: 404
ISBN: 9788301220419
Wprowadzono: 10.01.2022

RECENZJE - książki - W świątyni nauki, mekce matematyków, Studia i badania naukowe polskich matematyków, fizyków i astronomów na Uniwersytecie w Getyndze 1884-1933 - Danuta Ciesielska, Lech Maligranda, Joanna Zwierzyńska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: