SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

W sieci zł@

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Poradnia K
Oprawa miękka
Liczba stron 412
  • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

JAK DOBRZE ZNASZ SWOJE DZIECKO?

Beth wiedzie pozornie idealne, szczęśliwe życie. Ma dwie córki, Lucy i Charlotte, męża i prowadzi blog, w którym dzieli się z czytelnikami opowieściami o rodzinie i codzienności, występując pod imieniem Lizzy. Pewnego dnia na Charlotte pada podejrzenie o nękanie szkolnej koleżanki. Mnożą się oskarżenia i wersje wydarzeń. Dziewczyna nie chce przyznać się do winy...
Dwie rodziny uwikłane w konflikt będą musiały poradzić sobie z okrutnym światem selfies, egoizmu i cyberprzemocy oraz faktem, że w rodzicielstwie nic nie jest pewne. Czy to możliwe, że dziecko jest z natury złe? Co się stało, kto jest za to odpowiedzialny?
Przemoc widzimy tu z różnych perspektyw: ofiary, oprawcy i ich rodzin. Jej obraz dopełniają wpisy w mediach społecznościowych. Kto jest winien i czy da się wybrnąć z trudnej sytuacji?
Beth jest zmuszona ogromnym kosztem wziąć pod lupę życie swojej córki. Czy często bezkrytyczna wobec swoich dzieci matka jest gotowa na konfrontację z rzeczywistością?

Ten porywający thriller psychologiczny znalazł się w finale Ned Kelly Award.
Na podstawie książki powstaje serial w Fox Television Studios.

`Poruszająca opowieść, która pochłania bez reszty!`
- Liane Moriarty, autorka Wielkich kłamstewek
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: książki na jesienne wieczory,  sensacja,  thriller,  psychologiczny
Wydawnictwo: Poradnia K
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 135x205
Liczba stron: 412
ISBN: 9788366005761
Wprowadzono: 10.02.2020

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - W sieci zł@ - Wendy James

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 20 ocen )
  • 5
    12
  • 4
    3
  • 3
    5
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Elżbieta R

ilość recenzji:37

17-05-2020 00:12

Podczas czytania książki włos nie jednokrotnie jeżył mi się na głowie..To jest thriller psychologiczny który głeboko zapada w pamięci..Jako mama nastolatek dziś zadaję sobie pytanie jak dobrze znam swoje dziecko? Na ile mogę mu ufać ? Czy moje dziecko mnie nie okłamuje? Ostatnio dużo słyszy się o przemocy w cyberprzestrzeni ale dopuki nie dotyczy nas osobiście nie przejmujemy się tym aż nadto..W czasach gdy media społecznościowe największy wpływ mają na ludzi młodych ,warto zastanowić się nad tym że to może przydażyć się każdemu z nas,nas rodziców..Głowna bogaterka nie miała pojęcia jak bardzo można pomylić się w ocenie sytuacji ,zresztą każda matka chce wierzyć że jej dziecko jest najlepsze i nigdy nikogo by nie skrzywdziło..Książka która pobudza myślenie nad problemem który dotyka wielu rodziców.Warto ją przeczytać i podać dalej..

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Inthefuturelondon

ilość recenzji:1

14-04-2020 11:42

Książki, w których akcja poniekąd toczy się w Internecie, zawsze wzbudzają moje zainteresowanie. W końcu na co dzień każdy z nas korzysta z sieci ? w większym lub mniejszym wymiarze czasowym. Z tego powodu właśnie sięgnęłam po powieść W sieci zła. Dodatkowo przekonał mnie napis na okładce: ?Czy wiesz, z kim rozmawia twoje dziecko?? No to jak wyszło - świetny thriller, czy może mierna powieść psychologiczna?

Beth ma perfekcyjne życie: kochającego męża, sielskie amerykańskie życie, cudowne córki oraz popularnego bloga. Czego mogłaby brakować jej do szczęścia? Pewnego dnia okazuje się, że Charlotte, córka Beth jest podejrzewana o zrobieni czegoś, co mogło odebrać życie jej koleżance. Wkrótce rodzina wraca do Australii, gdzie mogą postawić na nogi swoje życie. Jednak i tam Charlie pakuje się w kłopoty: zostaje oskarżona o nękanie koleżanki, ale uparcie twierdzi, że tego nie zrobiła. Jaka jest prawda? Czy to możliwe, że dziecko jest z natury złe?

Na początek chciałabym wspomnieć o Beth. Jest to kobieta o bardzo dobrym sercu, która gotowa jest zrobić wszystko dla swojej rodziny i przyjaciół. Choć została stworzona na taką typową, schematyczną niepracującą matkę, to zdobyła moje serce tym, jak ambitnie podchodziła do sprawy swojego bloga oraz jak bardzo chciała pomóc swojej córce, gdy wszyscy się od niej odwrócili.

Charlotte i Lucy to córki Beth. Choć są siostrami, które bardzo dobrze się ze sobą dogadują (no, zazwyczaj tak jest), to tak naprawdę są kompletnymi przeciwieństwami. Lucy (starsza z sióstr) jest cicha, wrażliwa i dosyć wycofana. Charlie z kolei jest zwariowana, wygadana i zyskuje popularność wśród rówieśników. Nie ukrywam, że z tej dwójki to właśnie starsza siostra zdobyła moją sympatię.

Sophie to dziewczynka, której nikt nie lubi. Jest wyzywana, odpychana i wyśmiewana na każdym kroku. Dlaczego? Ona sama tego nie wie. Ta bohaterka wzbudziła we mnie mnóstwo współczucia, ponieważ została skreślona przez środowisko szkolne zupełnie bez powodu.

W sieci zła to powieść, która z jednej strony trzyma w niepewności do samego końca i cały czas czymś zaskakuje. Z drugiej strony jednak zabrakło mi w niej jeszcze takiego elementu wow, takiej wisienki na torcie. Nie można tej książce odmówić dobrego zakończenia, bo jest ono dość dziwne, ale przy tym całkowicie rozwalające mózg. Dawno nie miałam takiego: ?co to było?? po skończeniu powieści.

Wendy James porusza tu trudny temat, który znany jest wielu osobom ? cyberprzemoc. Spotykamy się z nią na co dzień, nawet w środowisku czytelniczym. Doskonałym tego przykładem jest sytuacja, jaka spotkała jedną z vlogerek. Po przedstawieniu swojej opinii na temat książki dwóch popularnych booktuberek otrzymała masę okropnych wiadomości. Cyberprzemoc to właśnie m.in. groźby przez Internet, ale należy pamiętać, że nie jesteśmy w nim anonimowi. To samo spotkało bohaterkę tej powieści, z tą różnicą, że ta dziewczyna nie była nawet pełnoletnia. W świetle prawa jest dzieckiem, któremu nikt nie ma prawa pisać tak strasznych rzeczy. NIKT.

Wstrząsająca, wciągająca, bardzo dobrze napisana ? to właśnie ta powieść. Choć nie dała mi do końca tego, czego od niej oczekiwałam, to niewątpliwie nadal jest bardzo dobrą pozycją, którą powinien przeczytać chyba każdy.

Czy recenzja była pomocna?

marzipan_coffee

ilość recenzji:23

12-04-2020 20:35

"Wszyscy rodzice chcą wierzyć, że ich dzieci są dobre. Bez względu na to, co się dzieje na ich oczach."

Beth wraz z rodziną po kilkunastu latach spędzonych w Ameryce wraca do Australii. Kobieta wiedzie z pozoru idealne życie, opisami którego dzieli się z czytelnikami na swoim blogu pod pseudonimem Lizzy. Ma dwie nastoletnie córki - przebojową, obracającą się w towarzystwie wielu koleżanek Charlotte i spokojniejszą, mającą zaufane grono przyjaciół Lucy. Po wielu latach zajmowania się domem, Beth decyduje się wrócić do pracy, a w międzyczasie zaprzyjaźnia się z Andi, która także wychowuje dwoje dzieci - Sophie i Gusa. Niestety z czasem zaczynają pojawiać się problemy. W nowej szkole dochodzi do nękania Sophie, uczęszczającej do tej samej kasy co Charlotte. To właśnie ona staje się główną podejrzaną. Dziewczynka nie przyznaje się do winy, a pomiędzy dwiema rodzinami dochodzi do konfliktu i walki o sprawiedliwość. Kto tak naprawdę ponosi odpowiedzialność za to co się stało?

Książka porusza temat cyberprzemocy wśród nastolatków, przedstawia jakie konsekwencje może spowodować hejt i nękanie w sieci. Pokazuje, że tak naprawdę rodzice nie są często świadomi co dokładnie robią ich dzieci podczas surfowania po Internecie. Treść książki została dodatkowo uzupełniona postami z blogów, komentarzami oraz wpisami na portalach społecznościowych. Znacząco wzbogacają one całą historię i dają spojrzenie także na świat wirtualny. Fabuła jednak nie jest zbyt porywająca, co w książkach przypisanych do gatunku thrillera psychologicznego nie powinno się zdarzać. Zakończenie mnie nie zaskoczyło, zaczęłam się go domyślać już wcześniej, ale z pewnością ma w sobie coś co skłania do przemyśleń. Ciężko mi tą pozycję jednoznacznie ocenić. Na pewno mnie nie zachwyciła, ale dużym plusem niewątpliwie jest to, że zawiera pouczający przekaz zarówno dla nastolatków oraz ich rodziców. Według mnie pomysł na przedstawioną historię był bardzo dobry, wpasowujący się w realia współczesnego świata. Z wykonaniem jednak było już trochę gorzej.

Myślę, że książka może spodobać się nastolatkom, ich rodzicom i osobom zainteresowanym tematem cyberprzemocy. Poruszone w niej problemy na pewno skłaniają do przemyśleń.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

marzipan_coffee

ilość recenzji:23

12-04-2020 20:27

"Wszyscy rodzice chcą wierzyć, że ich dzieci są dobre. Bez względu na to, co się dzieje na ich oczach."

Beth wraz z rodziną po kilkunastu latach spędzonych w Ameryce wraca do Australii. Kobieta wiedzie z pozoru idealne życie, opisami którego dzieli się z czytelnikami na swoim u pod pseudonimem Lizzy. Ma dwie nastoletnie córki ? przebojową, obracającą się w towarzystwie wielu koleżanek Charlotte i spokojniejszą, mającą zaufane grono przyjaciół Lucy. Po wielu latach zajmowania się domem, Beth decyduje się wrócić do pracy, a w międzyczasie zaprzyjaźnia się z Andi, która także wychowuje dwoje dzieci ? Sophie i Gusa. Niestety z czasem zaczynają pojawiać się problemy. W nowej szkole dochodzi do nękania Sophie, uczęszczającej do tej samej kasy co Charlotte. To właśnie ona staje się główną podejrzaną. Dziewczynka nie przyznaje się do winy, a pomiędzy dwiema rodzinami dochodzi do konfliktu i walki o sprawiedliwość. Kto tak naprawdę ponosi odpowiedzialność za to co się stało?

Książka porusza temat cyberprzemocy wśród nastolatków, przedstawia jakie konsekwencje może spowodować hejt i nękanie w sieci. Pokazuje, że tak naprawdę rodzice nie są często świadomi co dokładnie robią ich dzieci podczas surfowania po Internecie. Treść książki została dodatkowo uzupełniona postami z blogów, komentarzami oraz wpisami na portalach społecznościowych. Znacząco wzbogacają one całą historię i dają spojrzenie także na świat wirtualny. Fabuła jednak nie jest zbyt porywająca, co w książkach przypisanych do gatunku thrillera psychologicznego nie powinno się zdarzać. Zakończenie mnie nie zaskoczyło, zaczęłam się go domyślać już wcześniej, ale z pewnością ma w sobie coś co skłania do przemyśleń. Ciężko mi tą pozycję jednoznacznie ocenić. Na pewno mnie nie zachwyciła, ale dużym plusem niewątpliwie jest to, że zawiera pouczający przekaz zarówno dla nastolatków oraz ich rodziców. Według mnie pomysł na przedstawioną historię był bardzo dobry, wpasowujący się w realia współczesnego świata. Z wykonaniem jednak było już trochę gorzej.

Myślę, że książka może spodobać się nastolatkom, ich rodzicom i osobom zainteresowanym tematem cyberprzemocy. Poruszone w niej problemy na pewno skłaniają do przemyśleń.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

patriseria.blogspot

ilość recenzji:1

6-04-2020 12:38

?W sieci zła? to książka napisana w specyficzny sposób. Sceny akcji między bohaterami przerywane są wpisami z blogów, stron internetowych, a nawet komunikatorów społecznościowych ? ten zabieg wzmaga klimat. Do końca nie wiemy, kim jest ich autor, ale z drugiej strony dobrze obrazuje to akcję. Wielowątkowość, akcja z kilku poziomów. Bardzo podobał mi się klimat i to jak rosło napięcie. Zakończenie ? zaskakujące.

Czy recenzja była pomocna?

ilona_m2

ilość recenzji:65

31-03-2020 21:29

James Wendy utrwalił jakże aktualny temat przemocy, która dzieje się na naszych oczach, o której do tej pory mało się mówiło i niewiele wiedzieliśmy. Wraz z rozwojem internetu pojawiły się nowe zagrożenia, których winne są dzieci, a raczej "niedorośli". Ten thriller psychologiczny powinien przeczytać każdy rodzic posiadający w domu nastolatkę/a, choćby po to, aby bliżej przyjrzeć się zachowaniu swojego dziecka w sieci. Poszłabym nawet o krok dalej i podałabym tą książkę do czytania swoim pociechom, aby na przyszłość choć przez ułamek chwili stanęli po stronie ofiary. Wielu z nas bagatelizuje problem przemocy w sieci, a autor w umiejętny sposób ukazuje nam szeroko zakrojony temat nękania, braku akceptacji i przybliża toksyczne relacje nastolatków. Czy nasze dziecko mogłoby zrobić komuś krzywdę, czy byłoby zdolne do nękania? - z pewnością każdy rodzic odpowiedziałby odmownie, dlatego zachęcam do przeczytania W sieci zła. Początki są dość trudne i ciężko było mi się wgryźć, ale nie zrażajcie się, książka pochłonie was do głębi. Niech każdy z nas po przeczytaniu odpowie szczerze na pytanie - czy dobrze znasz swoje dziecko?

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Justyna

ilość recenzji:1

30-03-2020 13:07

Przemoc w Internecie, a głębiej w mediach społecznościowych jest dzisiaj zjawiskiem powszechnym. Choć różne organizacje starają się z nią walczyć, choćby z pomocą moderatorów czy sztucznej inteligencji, w mojej ocenie nie można jej wyeliminować do zera. Jeszcze kilkanaście lat temu były powszechne podwórkowe kłótnie, bijatyki i ciągnięcie za włosy. Dzisiaj jest inaczej ? anonimowo w sieci można wykrzyczeć najgorsze żale, za pomocą klawiatury w stronę odbiorcy mogą polecieć najgorsze wyzwiska. Lucy i Charlotte, to córki Beth i Dana. Po wielu latach mieszkania w Ameryce, decydują się na powrót do rodzinnej Australii. Wszyscy muszą nauczyć się żyć w nowych realiach. Lucy to skromna i trochę zamknięta w sobie dziewczynka, która przyjaciół dobiera ostrożnie i obraca się w gronie kilku zaufanych osób. Charlotte to dusza towarzystwa, każdej grupie musi przewodzić, to ona decyduje kto będzie należał do jej paczki. Pewne zdarzenie powoduje, że na Charlotte pada podejrzenie o nękanie szkolnej koleżanki. Nikt nie przyznaje się do winy. Wersji wydarzeń jest kilka, nie wiadomo naprawdę gdzie leży prawda. Obie rodziny muszą więc zmierzyć się z trudną sytuacją. Okładka i zapowiedź ?W sieci zła? Wendy James mogą wskazywać, że to trzymający w napięciu thriller. Niestety w mojej ocenie to nudna historia. Przez pierwszą połowę książki praktycznie nic się nie dzieje i czytelnikowi trudno wyłapać co stanowi główny wątek. Jest tu miejsce na narzekania niepracującej matki i szkolne perypetie nastolatek. Wszystko przeplatane wstawkami z kilku blogów, okraszonych różnorodnymi komentarzami. W drugiej części akcja nieznacznie przyspiesza, ale nie na tyle by wzbudzić dreszczyk emocji. Trzeba przyznać, że "W sieci zła? to historia stworzona na miarę naszych czasów, wiadome jest, że Internet pełni znaczącą rolę we współczesnym życiu. To także historia o tym jak przerażający jest obraz rozmyślnego i uporczywego nękania, szykanowania i hejtu, systematycznego dręczenia w szkole i w sieci, choć samego hejtu w powieści jest stosunkowo niewiele. Książka ukazuje przemoc z perspektywy ofiary, oprawcy, ich rodzin. Pamiętajcie, że zło może czaić się wszędzie, nawet tam gdzie najmniej się tego spodziewamy. Powieść może spodobać się rodzicom, którzy na co dzień borykają się z problemami nastoletnich pociech. Tematyka ważna i potrzebna, gorzej z wykonaniem.

Czy recenzja była pomocna?

Dominika Stryszowska

ilość recenzji:368

29-03-2020 19:52

Książka "W sieci zł@" to trochę taki nietypowy thriller. Początek nie zachęca, bo chwilę musimy poczekać na rozwój akcji, ale potem z trudem można się oderwać. Jest to powieść o rodzicielstwie, o trudnych szkolnych relacjach, o tym jak łatwo można zapomnieć się w w Internecie i jakie to zrodzi konsekwencje. Ciekawym pomysłem są wstawki z bloga Beth, głównej bohaterki. A, i co najważniejsze, mimo tematyki młodzieżowej, nie jest to młodzieżówka. Mnie się bardzo podobała!

Czy recenzja była pomocna?

W moich kręgach

ilość recenzji:81

27-03-2020 17:25

"W sieci zła? to historia stworzona na miarę naszych czasów, gdzie internet pełni znaczącą rolę w życiu dorosłych i dzieci. Powieść dotyka problemu cyberprzemocy, która potrafi w okrutny sposób zniszczyć i wpłynąć na życie wielu osób. Ta książka pokazuje też, że rodzicielstwo to praca pełna poświęceń i wyrzeczeń na rzecz dzieci. A to, na jakich ludzi wyrosną, nie zależy już tylko od dobrego wychowania, ale też od społeczeństwa i panujących trendów.

Bohaterami są tu dwie rodziny, dwie matki, dwie nastoletnie córki. Beth ma kochającego męża i dwie nastoletnie córki: Charlotte i Lucy. Charlotte jest pewna siebie, popularna, lubiana i nie ma z nią żadnych problemów. Drugą rodziną, której życiu się przyglądamy jest rodzina Andi, matki nastoletniej Sophie i malutkiego Gusa. Sophie jest nieśmiałą i skrytą nastolatką. Jej rówieśnicy nie darzą jej sympatią ze względu na jej ogromny talent muzyczny. Często jest wyśmiewana i ignorowana przez inne nastolatki. Nie raz była też dręczona. Jednak muzyka pozwala jej zapomnieć o tym, że nikt nie chce się z nią przyjaźnić. Kiedy do jej klasy trafia Charlotte, miła i sympatyczna dziewczynka, Sophie widzi w tym promyk nadziei na to, że w końcu będzie miała przyjaciółkę. Niestety świat nastolatek rządzi się swoimi prawami, a chęć bycia popularną jest bardzo zgubna. Gdy Sophie zaczyna być nękana za pomocą mediów społecznościowych, jej samoocena i tak już bardzo niska, zostaje całkowicie zniszczona. To doprowadza ją do próby samobójczej. Kiedy na jaw wychodzi udział Charlotte w gnębieniu Sophie, dziewczyna wszystkiemu zaprzecza. Obie rodziny, które zdążyły się ze sobą zaprzyjaźnić, stają po dwóch stronach barykady. Zrozpaczona matka Sophie chce sprawiedliwości dla swojego dziecka, a nie mniej poruszona matka Charlotte nie chce dopuścić do siebie myśli o prawdziwym obliczu córki. Obie rodziny muszą poradzić sobie ze światem cyberprzemocy, selfies i egoizmu. Ich rodzicielstwo zostaje poddane wielkiej próbie.

Książka porusza wiele kwestii dotyczących wychowywania dzieci i skłania do postawienia pytań dotyczących swoich pociech. Czy to możliwe, że dziecko może być z natury złe? Czy bezkrytyczność wobec dzieci może odbić się na nich i ich rodzicach? Co tak naprawdę wiemy o swoim dziecku? Czy zdajemy sobie sprawę z tego, co udostępnia w sieci? Z kim się zadaje? Czy ma przyjaciół? ?W sieci zła" pokazuje, że rodzicielstwo to trudna sztuka, za którą nie powinniśmy oczekiwać nagrody w postaci cudownego dziecka. Tak naprawdę nigdy nie wiemy, na kogo wyrośnie ten mały, słodki człowieczek. Może być tak, że w pewnym momencie będziemy zastanawiać się, czy to jest naprawdę nasza krew. Bo, czy to możliwe, aby nasze dziecko mogło być kimś podłym i okrutnym? Kimś dwulicowym i bezwzględnym? Nasze kochane dziecko? Serio?!

Wszechobecny hejt w sieci stał się czymś naturalnym. Niektórzy z nim walczą, a inni poddają się mu, tak jak Sophie. To pokazuje, jak dużą rolę odgrywają dzisiaj media społecznościowe, które sprawiają, że młodzi, ale i dorośli, ślepo dążą do zdobycia popularności, często nie licząc się z innymi. Niestety wiele z nas oddaje swoją prywatność w ręce obcych osób, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji i niebezpieczeństw. Dlatego ta książka jest w pewnym sensie przestrogą, bo udowadnia, jak łatwo można zniszczyć komuś życie. Trzeba też być bardzo czujnym udostępniając dziecku dostęp do sieci. Historia przedstawiona w książce świetnie to wszystko pokazała. Fajnym dodatkiem są umieszczone w niej posty z ów oraz okrutne komentarze nastolatek pod udostępnionymi zdjęciami i filmami. A samo zakończenie książki jest zaskakujące i nasuwa kolejne wnioski więc tym bardziej zachęcam do przeczytania tej książki.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Martak180

ilość recenzji:147

19-03-2020 23:19

Autorka rysuje przerażający obraz rozmyślnego i uporczywego nękania, eskalacji szykanowania i hejtu, systematycznego dręczenia w szkole i w sieci. Pokazuje, co robią dzieci w Internecie bez kontroli rodzicielskiej. Ukazuje przemoc z perspektywy ofiary, oprawcy, ich rodzin. Tworzy obraz dziecka popadającego w depresję. Bohaterowie dobrze scharakteryzowani, prawdziwe, jakby byli naszymi znajomymi. Relacje rodzice-dziecko wiernie oddają problemy matek i córek. Fabułę wzbogacają wpisy z Internetu. Tytułowa sieć zł jest niezbyt gęsta. Przykładów hejtu jest w książce niewiele. Jeśli spojrzy się na ?sieć? w szerszym kontekście, to jej nitki rozchodzą się w świecie rzeczywistym. Jednak tytuł sugeruje sieć wirtualną. Książka mnie nie wciągnęła. Dawkowałam sobie powieść, bo fabuła mnie nużyła i męczyła. Moim zdaniem książka nieco przegadana. Akcja rozkręca się bardzo powoli, właściwie zaczyna się w połowie książki. Jak dla mnie zdecydowanie za mało się dzieje. Może i z tego powodu jest mało klimatycznie. Napięcie rośnie wolno. Dobre zakończenie. Zawiodłam się na tym thrillerze psychologicznym, gdyż nie spełnił moich oczekiwań.
Rodzice chcą chronić dzieci przed złem i nie dopuszczają do siebie myśli, że mogłoby one zrobić coś złego, ale i tak się nie dowiedzą, co się dzieje w głowach nastoletnich dzieci, jak ich latorośle wykorzystują media społecznościowe. Wendy James poruszyła kilka ważnych społecznie tematów. To realne problemy, choć fabuła fikcyjna. Książka zmusza do zastanowienia się, jak wychowywać dziecko w XXI wieku w otoczeniu zdobyczy technologicznych, wirtualnego świata i mediów społecznościowych. Do zadania pytania: czy znasz swoje dziecko?
?W sieci zł@? to książka warta uwagi. Ukazuje prawdę o dzieciach i dorosłych, przestrzega przed Internetem jako narzędziem zła, ale pokazuje też jego dobre strony. Na pewno powinni tę powieść przeczytać rodzice, zanim ich dziecko wkroczy w wiek dojrzewania. Ku przestrodze.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

alexx

ilość recenzji:230

18-03-2020 15:46

?Co z nas za rodzice? Kiedyś, gdy jeszcze sądziła, że wie kim są jej dzieci, Beth znała odpowiedź na to pytanie. Teraz nawet nie chciało jej się nad tym zastanawiać?, czyli ciemna strona Internetu.

W sieci zła przyciąga do siebie swoją nowoczesnością. Po opisie wiemy, że będziemy mierzyć się z technologią XXI wieku i jej skutkami. Czy wiesz, z kim rozmawia twoje dziecko? Świetny thriller psychologiczny, ukazujący skutki szerzącej się nienawiści.

Beth wiedzie pozornie idealne, szczęśliwe życie. Ma dwie córki, Lucy i Charlotte, męża i prowadzi , w którym dzieli się z czytelnikami opowieściami o rodzinie i codzienności, występując pod imieniem Lizzy. Pewnego dnia na Charlotte pada podejrzenie o nękanie szkolnej koleżanki. Mnożą się oskarżenia i wersje wydarzeń. Dziewczyna nie chce przyznać się do winy? Dwie rodziny uwikłane w konflikt będą musiały poradzić sobie z okrutnym światem selfies, egoizmu i cyberprzemocy oraz faktem, że w rodzicielstwie nic nie jest pewne. Czy to możliwe, że dziecko jest z natury złe? Co się stało, kto jest za to odpowiedzialny?
Przemoc widzimy tu z różnych perspektyw: ofiary, oprawcy i ich rodzin. Jej obraz dopełniają wpisy w mediach społecznościowych.

Kto jest winien i czy da się wybrnąć z trudnej sytuacji? Beth jest zmuszona ogromnym kosztem wziąć pod lupę życie swojej córki. Czy często bezkrytyczna wobec swoich dzieci matka jest gotowa na konfrontację z rzeczywistością?

Twitter, Facebook, Instagram ? w dobie Internetu nic nie wydaje się niemożliwe. Jednak niesie to ze sobą wiele niebezpieczeństw. Mam wrażenie, że nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Ludzie bezmyślnie dodają informacje o sobie, zdjęcia i przemyślenia, które już na zawsze zostaną w sieci. Publikują każde wydarzenie ze swojego życia, nieświadomi tego, ile informacji o sobie udostępniają. W dobie Facebooka, Twittera i Instagrama możemy dowiedzieć się wszystkiego o ludziach, których nawet nie znamy. Jednocześnie czujemy się bezkarni i zbyt pewni siebie, myśląc, że w Internecie wszystko wolno. Dlatego takie książki jak W sieci zła są potrzebne do uświadomienia sobie, z czym wiąże się Internet. Autorka podejmuje ważny temat, który dotyczy nas wszystkich. Ukazuje brutalną rzeczywistość i konsekwencje lekceważenia przez rodziców tego, co ich dziecko robi, czyta, ogląda i pisze w Internecie. Wendy James swoją historią chce pokazać, jak hejt może zniszczyć ludzi. Szczególnie nastolatków, którzy często nie radzą sobie z taką nienawiścią. Świat wirtualny nie ma litości, a pewna anonimowość daje poczucie bezpieczeństwa, które jednak bywa złudne, a nienawiść się szerzy.

Książka pokazuje, że w każdym drzemie ciemność, która tylko czeka na to, by się ujawnić. W sieci zła podejmuje temat cyberprzemocy, której na pewno nie raz doświadczyliście. Skłania do refleksji i mam nadzieję, że będzie przestroga zarówno dla rodziców, jak i ich dzieci. Zachęcam do przeczytania i zapoznania się z tematem, który dotyka nas wszystkich i niebezpiecznie szybko stał się nieodłączną częścią Internetu. Wszystko, podobnie i media społecznościowe, ma swoją ciemną stronę, w której są oprawcy i ofiary. W sieci zła idealnie pokazuje to, jak wielki wpływ na nasze życie mają media społecznościowe.

Scooby-Doo nauczył nas, że prawdziwymi potworami są ludzie. Świat wirtualny jest tylko kolejnym polem do popisu. Nienawiść jest stale obecna w naszym życiu i powinno się dużo więcej o niej mówić i działać przeciwko niej. Człowiek człowiekowi wilkiem ? to przysłowie idealnie tutaj pasuje.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Gosia

ilość recenzji:51

17-03-2020 17:36

"W sieci zła" to historia Beth, Dana i ich dwóch córek Lucy i Charlotte, którzy prowadzą zwyczajne życie. Tak się dzieje do momentu, gdy młodsza córka Charlotte zostaje oskarżona o umyśle otrucie koleżanki podczas organizowanej przez najpopularniejsze dziewczyny w klasie inauguracji, która miała zapewnić nowej dziewczynie przynależność do ich grupy. Po całej sytuacji zapada decyzja o powrocie do Australii, skąd przed laty Dan wyjechał wraz z żoną, by móc robić karierę. Beth natomiast poświęciła się prowadzeniu domu i wychowywaniu dzieci.
Lucy, to młodsza córka która nie przysparza wielu problemów i zazwyczaj pozostaje w cieniu, nie lubi wyróżniać się z tłumów, w przeciwieństwie do uwielbiającej brylować Charlotte.
Nowe przyjaźnie córek oraz ich zaangażowanie w sieci przysparza jednak z czasem wiele problemów, które mogą mieć bardzo poważne konsekwencje.
"W sieci zła" to okrutna, ale jakże prawdziwa w dzisiejszych czasach historia. Prześladowania w szkole i wykorzystywanie w tym celu sieci i internetu staje się coraz powszechniejsze i okrutniejsze. Tylko, czy anonimowość z pewnością jest nie do odkrycia. Książka zdecydowanie trzyma w napięciu i wzbudza wiele emocji, a jej finał zaskakuje. Polecam dla wszystkich, którzy lubią książki z trudną młodzieżą.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

ruda recenzuje

ilość recenzji:84

13-03-2020 19:23

Do czego zdolne jest twoje dziecko? Jak dobrze je znasz? Kim tak naprawdę jest?
?W sieci zła? to książka, którą czytało mi się bardzo lekko i szybko. Autorka miło zaskoczyła mnie dopracowanym stylem i umiejętnością zaciekawienia czytelnika. Kolejne rozdziały umykały w zaskakującym tempie, przynosząc ze sobą historię, w jaką łatwo było się zagłębić. Co nie znaczy niestety, że spotkanie z tą powieścią okazało się szaloną czytelniczą przygodą.
Choć byłam ciekawa tej książki, dość długo zabierałam się do lektury. I może dobrze się stało, że podeszłam do niej z pewnym dystansem, bowiem nie spełniła moich oczekiwań. Mocno liczyłam na kolejną pełną napięcia (a może i tajemnic) powieść, w jakich chętnie zagłębiam się w ostatnim czasie. Być może fakt, że czytałam kilka bardzo dobrych thrillerów z rzędu, jeszcze te wymagania wywindował. W każdym razie, zanim poczułam większe emocje, zdążyło nadejść znużenie.
Okładkowe streszczenie wskazywało, że czytelnik będzie miał do czynienia z thrillerem. Nie spodziewałam się, że ta historia okaże się bardzo mocna czy wyjątkowo brutalna, bowiem miała skupiać się na problemach z nastolatką. Niemniej wiem jednak, że można stworzyć klimatyczny thriller młodzieżowy. Tutaj dzieje się zdecydowanie za mało. Akcja za długo się rozkręca. Może i czyta się dobrze, ale w pewnym momencie wyraźnie odczułam zniechęcenie. Przecież czeka na mnie tyle wspaniałych książek, a ja porywam się na lekturę czegoś, co nie do końca mnie przekonuje.
Szczerze muszę natomiast dodać, że James dobrze poradziła sobie z kreacją postaci i budową tła dla swej opowieści. Jej bohaterki mają ten potrzebny realistyczny rys, nie zabrakło im również mocniejszych cech charakteru. Autorka dobrze przedstawiła relacje na osi rodzic- dziecko i odnalazła się w świecie matczynych problemów i nastoletnich rozterek. I rzeczywiście wyszło to sensownie, ale mało klimatycznie.
Nie lubię krytykować i szukać dziury w całym, kocham książki o doceniam autorów. Zawsze mam jednak żal, kiedy ktoś obiecuje mi thriller czy kryminał, a ja tego nie dostaję. Te gatunki należą do moich ulubionych i podchodzę do nich z dużymi oczekiwaniami. W tym przypadku powieści nie udało się spełnić pokładanych w niej nadziei. Bardzo szkoda.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

czytanie.na.platanie

ilość recenzji:1009

11-03-2020 13:24

"Wszyscy rodzice CHCĄ wierzyć, że ich dzieci są dobre. Bez względu na to, co się dzieje na ich oczach."

Beth, matka dwóch nastoletnich córek, przeprowadza się z rodziną z Ameryki do Australii. Dziewczyny nie podchodzą entuzjastycznie do tak dużej zmiany w ich życiu, ale szybko odnajdują się w nowych warunkach. Wszystko zaczyna się dobrze układać do momentu, gdy koleżanka młodszej z córek podejmuje próbę samobójczą, a właśnie Charlotte zostaje oskarżona o jej nękanie i wręcz nakłanianie do odebrania sobie życia.

W jednej chwili ich poukładane życie zostaje wywrócone do góry nogami. Pojawiają się pytania, na które nie sposób odpowiedzieć, a strach i poczucie winy nie pozwalają normalnie funkcjonować.

Co mogliśmy zrobić inaczej, co przeoczyliśmy? Czy moglibyśmy przewidzieć zagrożenie? Przecież żaden rodzic nie przyjmie do wiadomości, że jego dziecko jest złe, zawsze będzie szukać wytłumaczeń i winy w sobie.

Poznajemy szczegółowo przemyślenia i dylematy poszczególnych bohaterów przeplatane wycinkami z bloga zakreconalizzy i cudownedziecko. Emocje matki prześladowcy i matki ofiary. To lekcja, którą każdy rodzic powinien odrobić.

Jeśli macie dzieci wchodzące w wiek nastoletni, ta książka będzie dla Was ostrzeżeniem. Jak niewiele trzeba, by przeoczyć sygnały? Jak trudno jest zauważyć coś, czego nie chcemy widzieć, czego nie chcemy do siebie dopuścić?

Trudno przejść obojętnie wobec tej książki, a zakończenie, tak niespodziewane i szokujące, stanowi jej dodatkowy plus.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Blanka94

ilość recenzji:1

2-03-2020 19:21

W ?Sieci zł? to thriller psychologiczny dotykający współczesnych problemów, które z podwórka przenoszą się do Internetu, tworząc często cyberprzemoc. Całość traktuje o nastolatkach, ale myślę, że problemy opisane w książce nie dotyczą tylko ich. Autorka pokazuje jakimi ?arcyważnymi? wartościami potrafią kierować się ludzie ? pogoń za popularnością, selfie, nieskazitelny wygląd? Przykre, ale prawdziwe. Książkę czytało mi się bardzo dobrze, strasznie podobało mi się, że przemoc została przedstawiona tu z różnych perspektyw ? ofiary, jak i oprawcy, ale także ich rodzin, dzięki temu można zobaczyć jaki tok myślenia mają, czy z jakimi problemami muszą mierzyć się strony konfliktu. Dodatkowo bardzo podobały mi się wstawki z bloga Beth czy mediów społecznościowych dziewczyn. Taki zabieg, moim bardzo urozmaicił całą historię, a także dodał jej wiarygodności. Jedyne co mi przeszkadzało to narracja trzecioosobowa. Strasznie mi ona nie pasowała do tej historii, ale później można się było przyzwyczaić :D Plus za zakończenie!

Książkę oczywiście polecam!

Książkę odebrałam za punkty z portalu

Czy recenzja była pomocna?

Zaczytane Strony

ilość recenzji:87

29-02-2020 12:15

Internet jest bardzo dobrym narzędziem informacji i komunikacji dopóki nie wpadnie w niepowołane ręce, dzieci które tak bardzo chcą być już dorosłe korzystają ze stron których nie powinny, i nie raz wrzucają coś co z czasem niesie ze sobą nieodwracalne konsekwencje.
Beth to kobieta która wychowuje córki i prowadzi a, ponieważ nie ma zielonej karty nie może pracować zawodowo. Kiedy rodzina Mahony postanawia wrócić do korzeni i przeprowadzić się do Australii nikt nie wie co ich tam czeka, pomimo że córki na początku patrzą na ten pomysł sceptycznie dość szybko odnajdują się w nowej rzeczywistości. Lucy zawsze trzyma się z tyłu, dobrze się uczy ale nie jest duszą towarzystwa, za to Charlotte uwielbia być prowodyrką dlatego szybko w nowej szkole znajduje paczkę popularnych przyjaciółek. Z czasem jedna z dziewczyn z klasy młodszej córki próbuje popełnić samobójstwo, oskarżenia padają na Charlotte która to najprawdopodobniej znęcała się nad nią psychicznie w sieci, pisała że powinna się zabić i opublikowała jej filmik na którym jest naga. Jaka tajemnica kryje się za tym strasznym zdarzeniem? Czy można było tego wszystkiego uniknąć?
Historia nie jest wciągająca od pierwszej strony, wręcz na początku jest trochę nudna i trudno się w nią wciągnąć, jest tutaj dużo opisu i mało dialogów, ale kiedy pojawia się akcja trudno się oderwać aż do samego końca. Podoba mi się zakończenie, było nieprzewidywalne chociaż przy końcowych rozdziałach zaczynałam domyślać się prawdy, pomimo to koniec dał mi do myślenia i jestem w szoku jak okrutne potrafią być nastolatki. Niestety w każdym środowisku znajdą się ludzie z dominującą osobowością i tacy którzy będą podatni na każdą uwagę, dlatego trzeba zawsze uważać co się robi i co się komu mówi.
Ta książka może pokazać że trzeba kontrolować swoje dzieci, rozmawiać z nimi i próbować je zrozumieć bo tylko dzięki temu uchronimy je przed problemami. Warto też patrzeć na wszystko z dystansem i ślepo nie wierzyć we wszystko co mówi nasze dziecko, bo nie zawsze prawda którą nam mówią jest taka jak rzeczywistość.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

CherryLadyReads

ilość recenzji:1

28-02-2020 15:39

Powieść porusza ważny i bardzo aktualny temat, jakim jest cyberprzemoc. Poznajemy historię kilku rodzin, które połączą wydarzenia, o których żadna matka nie chciałaby nigdy usłyszeć. Poznamy ofiarę dręczenia, sprawcę i najbliższych, którzy walczą o dobro swoich dzieci.

Poznajemy rodzinę Mahonych, których dwie córki są swoim zupełnym przeciwieństwem. Starsza Lucy jest spokojna, stonowana, bardziej dojrzała i próbuje nie zwracać na siebie uwagi. Ma małe grono przyjaciół, ale nie należy do osób popularnych w szkole czy w swojej klasie. Jej siostra, Charlotte, ma zdolności przywódcze i wielką potrzebę bycia w centrum zainteresowania. Należy do najpopularniejszej paczki w klasie i otwarcie mówi to co myśli.
Problemy pojawiają się, gdy pada podejrzenie o znęcanie się nad innymi dziewczynkami. Rodzina postanawia zacząć wszystko od nowa w swojej rodzinnej Australii. Jednak czy nowe otoczenie sprawi, że nierozwiązany problem zniknie?

Na początku miałam problem z wkręceniem się w tę powieść. Powodem była trudność w zorientowaniu się kto prowadzi narrację w danym rozdziale. Ponieważ oprócz narracji trzecioosobowej, znajdziemy tutaj również wpisy z ów. I to właśnie odkrycie kto je prowadzi, trochę mnie zdezorientowało. Jednak ten stan szybko mija. Jeśli chodzi o odkrycie, kim jest oprawca, również nie było to dla mnie zaskoczeniem. Domyśliłam się tego już na 45 stronie powieści. Nie odebrało mi to jednak przyjemności z czytania, a jeszcze bardziej podsycało moją ciekawość czy inni również odkryją przykrą prawdę.

Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani. To zwykli ludzie z wadami, z wątpliwościami czy dobrze wychowują dzieci, z ogromem emocji, z planami i potrzebami do zaspokojenia. Muszę powiedzieć, że trochę zaskoczyła mnie postawa Beth, która by bronić swojej córki, zwalała winę na ofiarę, umniejszając wpływ Charlotte na rozwój wydarzeń.

?W sieci zł@? to wciągająca powieść, przedstawiająca współczesny problem dręczenia nastolatków, z wykorzystaniem nowych technologii. W każdej szkole i klasie jest grupa popularnych osób, a marzeniem większości uczniów jest znalezienie się w tej paczce. Nie jest to nic dziwnego, młodzi ludzie bardzo potrzebują akceptacji i potwierdzenia swojej wartości. Nikt nie lubi być wyśmiewany czy gnębiony, a przynależność do takiej kliki rozciąga nad członkami parasol ochronny. Jednak nie każdy może dostąpić tego zaszczytu. A sposoby na dostanie się do grupy mogą być niebezpieczne.
Czytając książkę przypomniało mi się hasło: ?Inność rodzi złość?, które również odnajdujemy na kartach powieści. Osoby odbiegające w jakikolwiek sposób od rówieśników (czy to przez swój wygląd, zachowanie, wyznanie), mogą paść ofiarą prześladowań i nękania. O tym, do czego to może doprowadzić, dowiecie się właśnie z tej książki.

Z czystym sumieniem ją Wam polecam! Myślę, że jest to powieść, którą po przeczytaniu śmiało można podsunąć swoim pociechom, by uświadomić im jak niby nic nieznaczące słowa, mogą zniszczyć komuś życie. Uważam również, że lektura książki zmusi do refleksji i zastanowienia się nad bezpieczeństwem swoich dzieci w sieci oraz baczniejszym obserwacjom ich aktywności na portalach społecznościowych. Może też być świetnym bodźcem do dyskusji z nastolatkami, o ich doświadczeniach z zjawiskiem cyberprzemocy czy hejtu w Internecie. Cieszę się, że na rynku wydawniczym pojawiają się książki poruszające taką tematykę. Otwierają nam one oczy na zagrożenia, i uświadamiają, że również możemy znaleźć się na miejscu opisanych w powieści rodzin.

Książkę odebrałam za punkty z portalu CzytamPierwszy.

Czy recenzja była pomocna?

Agnieszka

ilość recenzji:1

21-02-2020 18:49

Zaskakująca! Rodzina jakich wiele. Ojciec pracuje, matka zajmuje się domem i dziećmi a w wolnym czasie pisze a. Wydaje się, że wie o swoich córkach całkiem dużo. Spędzają razem czas, rozmawiają. Dziewczynki dobrze się uczą, są lubiane choć bardzo różne (jedna jest gwiazdą towarzystwa, druga trzyma się raczej na uboczu). Nic nie zapowiada trzęsienia ziemi. Jednak pewnego dnia okazuje się, że jedna z dziewczynek źle traktuje koleżanki a jedną z nich próbowała nawet otruć. A to tylko początek historii. "W sieci zł@" jest książką o przemocy rówieśniczej, przede wszystkim przemocy psychicznej, również cyberprzemocy. Jest też książką o tym, jak powierzchowne są nasze kontakty, jak tak naprawdę mało się znamy, wreszcie jak mało znamy swoje dzieci, jak bardzo nami manipulują. Trudno przestać o niej myśleć.

Czy recenzja była pomocna?

Basia Ch

ilość recenzji:1

14-02-2020 20:46

O tej książce da się napisać bardzo dużo! Zacznę zatem od tego, że to świetny thriller psychologiczny - w konwencji życia nastolatków! Brzmi kuriozalnie, prawda? Otóż wcale nie. Książka porusza tak trudne i aktualne tematy, jak znęcanie się nastolatków nad rówieśnikami. Depresja, która coraz częściej dotyka bardzo młode osoby. Warsztat Autorki jest naprawdę fajny i wie jak dawkować napięcie i opery ciężkich problemów. Fabułę mamy przerywaną postami z bloga i Social Mediów, które czytelnikowi dają chwilę oczyszczenia umysłu i emocji.

Autorka w bardzo udany sposób kreuje żywych bohaterów, których losy budzą w człowieku skrywane poczucie empatii. Zakończenie - to chyba było najlepsze! Petarda! Polecam!

Czy recenzja była pomocna?

Anna z Book Pathology

ilość recenzji:73

12-02-2020 14:30

?W sieci zła? to doskonale skonstruowany thriller psychologiczny ukazujący w pełnej krasie świat współczesnych nastolatek, które dla szkolnej popularności nie cofną się przed niczym, dosłownie będą po trupach dążyć do celu. Okazuje się jednak, że bardzo łatwo jest im przekroczyć granicę i stosować hejt wobec koleżanki ze szkoły, która nie odpowiada ?standardom?, czyli ma nadwagę, jest nieśmiała i gra na fortepianie. Początkowa niechęć wobec kontaktów z Sophie bardzo szybko zamienia się w zmasowany atak na nią. A jak wiadomo ?najlepszą? formą ataku, która rzekomo daje anonimowość jest Internet. Wpisy dotyczące dziewczyny szybko obiegają Internet i stają się coraz bardziej obrzydliwe, aż w końcu o mały włos nie dochodzi do tragedii.
Powieść Wendy James to bardzo ważny głos w sprawie hejtu i cyberprzemocy, które wciąż uznawane są za zjawiska marginalne. Jednakże na przykładzie książkowych bohaterek jest widoczne to, że nawet w małym miasteczku, w społeczności pozornie spokojnej i każdemu przyjaznej tworzą się grupki, które są w stanie zmieszać człowieka z błotem tylko dlatego, że w jakiś sposób odstaje, odbiega od lansowanej przez media mody na ludzi pięknych i idealnych. I właśnie za to, Sophie zostaje ukarana. Dziewczyna ma nadwagę, nie ubiera się modnie, jest bardzo nieśmiała i skupiona na rozwijaniu talentu muzycznego. Stanowi całkowite przeciwieństwo przebojowej Charlotte, która urodą i stylem bycia przyćmiewa koleżanki z australijskiej szkoły.
Autorka skupia się przede wszystkim na przemyśleniach bohaterek, które nie tylko opisuje w toku narracji, ale również umieszcza je w formie fragmentów z blogowych postów pisanych przez Beth i Charlotte. Nie omieszka również podać komentarzy pod tymi postami, dzięki którym dowiadujemy się nieco więcej o ich czytelnikach.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?