SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

W sieci natrętnych myśli

Jak uwolnić się od bezustannej walki z lękiem i niepokojem

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Oprawa miękka
Liczba stron 214

Opis produktu:

Możesz sobie wszystko dokładnie zaplanować. Możesz wziąć pod uwagę każdy możliwy scenariusz. Możesz zabezpieczyć się na wszelki możliwy wypadek. Jednak nic nie uchroni cię przed faktem, że czasami sprawy przybierają naprawdę zły obrót i zdarzają się rzeczy, na które zupełnie nie jesteś przygotowany. Co to oznacza? Jak wtedy reagujesz? Przyjmujesz życie takim jakim jest i ze stoickim spokojem akceptujesz fakt, że wszystko może się zdarzyć? Dla wielu z nas odpowiedź jest zupełnie inna. Martwimy się. Boimy. Panikujemy. Rozpamiętujemy przeszłość. Próbujemy stłamsić w sobie ten lęk, który zupełnie nie chce dać się zagłuszyć. Zamiast skupić się na byciu ?tu i teraz? wybiegamy w przyszłość lub rozkładamy na czynniki pierwsze to, co się już wydarzyło. Ostatecznie to nie my mamy lęki. To one mają nas.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: poradniki,  zdrowie,  stres i depresja
Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 145x205
Liczba stron: 214
ISBN: 9788374899154
Wprowadzono: 07.07.2021

RECENZJE - książki - W sieci natrętnych myśli, Jak uwolnić się od bezustannej walki z lękiem i niepokojem - Kelly G. Wilson, Troy DuFrene

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.2/5 ( 23 ocen )
  • 5
    15
  • 4
    3
  • 3
    1
  • 2
    3
  • 1
    1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

CośNaPółce

ilość recenzji:1

brak oceny 13-05-2018 00:02

W szponach lęku. Lęk to zjawisko z gatunku czystej destrukcji. Znane prawdopodobnie każdemu z nas. Czy znajdzie się bowiem ktoś, kto nigdy się nie bał? Wątpię. Czy to zatem książka dla każdego? Trochę tak... ;) To jednak przede wszystkim książka dla tych z nas, którzy ze wspomnianym lękiem sobie nie radzą. Dla tych, nad którymi potrafi on przejąć kontrolę. To jest już bowiem niezdrowe... A na dłuższą metę, taki bowiem płynie z tej książki wniosek, czysto destrukcyjne. Nie można się ciągle bać - lepiej działać ;) Dzięki niniejszej książce i jej autorom możliwym staje się zrozumienie zarówno natury samego lęku, jego przyczyn, jak również możliwym staje się skuteczna walka z lękiem poprzez zrozumienie, skąd bierze się on w nas samych. Warte spróbowania? O tak ;) Kluczem do wszystkiego jest według autorów analiza nas samych. Taka trochę autoanaliza, innymi słowy przeprowadzony na zimno i na spokojnie rachunek sumienia, wiodący - w założeniu - do zrozumienia i akceptacji własnych uczuć, odczuć, przeszkód jakie sami sobie nieraz stawiamy... a wszystko to ma czytającego poprowadzić za rękę, krok po kroku, do zwalczenia blokujących go obaw i lęków. Poprzez ich zrozumienie. Książka jest szalenie ciekawa, pełna rzeczowych analiz, przykładów; treść jest przystępna, zrozumiała i klarowna. Jeśli znajdzie się więc ktoś, dla kogo lęk jest prawdziwym problemem - może właśnie taka pozycja będzie małym remedium? Pierwszym krokiem do sukcesu w walce z tym, co potrafi człowieka blokować? ;) Jedno jest pewne (i to kolejna z nauk i refleksji po tej lekturze): w pokonaniu własnych lęków pomóc możemy sobie przede wszystkim my sami. Nie można się ciągle bać. Jeśli ciągle ucieka się od problemu, lub jeśli powtarza się on w toku naszego życia i wciąż nie robimy z nim nic, wciąż chowając się, uciekając, postępując zachowawczo, bojąc się coś coś zyskać (bo a nuż coś jednocześnie stracimy, choć to co możemy "stracić" wcale nie jest takie znowu fajne), to pewne jest jedno: pozostanie się wtedy w miejscu... I nie ruszy się naprzód, a właśnie to "naprzód" jest z reguły czymś dobrym. Nierzadko czymś dużo lepszym od tego, co "jest". Więc nie można się tego "naprzód" ciągle bać. To do niczego dobrego nie prowadzi. I nic dobrego z tego nie wynika - i dla nas samych, i dla innych. Warto więc pójść chyba do przodu - prawda? ;) Gorąco polecam. Zarówno tym czytelnikom, dla których ta książka jest przeznaczona, jak i wszystkim zainteresowanym tematem. To naprawdę rzeczowa, pouczająca lektura :)

Czy recenzja była pomocna?