W poszukiwaniu źródła - Łukasz Kulak - Książka | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

W poszukiwaniu źródła (miękka)

Kim jesteśmy i skąd pochodzimy

książka

 • Wydawnictwo Psychoskok
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 220
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

W poszukiwaniu źródła, Kim jesteśmy i skąd pochodzimy - opis produktu:

XXI wiek, to teoretycznie czas, gdy poziom wiedzy o świecie i o człowieku osiągnął wysoki poziom rozwoju. Tymczasem prawda okazuje się zupełnie inna. Wizja naszej rzeczywistości zdominowana jest przez poglądy wyłącznie materialistyczne oraz utarte schematy przekazywane przez środowisko, w którym dorastamy. W świetle wielu relacji i badań naukowych wiemy, że życie nie kończy się po śmierci, istnieją inne wymiary egzystencji oraz istoty, a rzeczywistość materialna na głębszym poziomie ma charakter metafizyczny. Materialistyczne podejście do świata sprawiło, że ludzkość zatraciła wiedzę na temat własnej wyższej natury. Pogoń za dobrami materialnymi przysłoniła nam prawdziwe wartości, sprowadziła na drogę pozornego dobrobytu. Książka ukazuje blokady percepcyjne wytworzone przez materialistyczną cywilizację XXI wieku. Na podstawie konkretnych dowodów wykazano, że człowiek, to istota wielowymiarowa, a świat wokół nas jest tylko pozornie fizyczny. Publikacja zabiera nas w podróż po różnych wymiarach rzeczywistości pokazując, że nie jesteśmy jedynymi mieszkańcami wszechświata. Brak równowagi w dzisiejszym świecie wynika z niezrozumienia roli człowieka na Ziemi, o której o dziwo wiedzieli nasi przodkowie.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -29%
Cyberpunk 1982-2020 twarda
31,94 zł 44.98
 • -32%
Ciało Instrukcja dla użytkownika twarda
33,93 zł 49.90
 • -29%
Kosmiczne rozterki twarda
24,84 zł 34.99

Polecane

 • Recenzje Recenzje
  image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
 • Książka
 • W poszukiwaniu źródła, Kim jesteśmy i skąd pochodzimy
3.5/5 ( 2 oceny )
  5
  1
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Coś Na Półce

 • 9-05-2020
 • 01:28

W poszukiwaniu źródła... (?)

Mam problem z tą pozycją? I to duży. Niniejsza lektura jest w pewnym sensie kontynuacją wydanej w 2015 roku książki ?W poszukiwaniu źródła ? korzenie cywilizacji na Ziemi?. W wydanej niemal pięć lat temu książce Łukasz Kulak dowodził słuszności twierdzeń, iż nasza cywilizacja jest spadkobiercą Atlantydy oraz jaszczuropodobnej cywilizacji z drugiego podobnego do Atlantydy kontynentu o wdzięcznej nazwie Mu? Tym razem autor wziął na tapetę ludzką świadomość próbując dowieść, iż jest ona bytem empirycznie możliwym do potwierdzenia, a także bytem nieśmiertelnym i nieskończonym.

No cóż? Jako dzieciak miałem w rękach jedną czy dwie książki pewnego pana, który zwał się Erich von Daniken. Teorie spiskowe, obcy, istniejący wśród nas przedstawiciele obcych cywilizacji, tajemnice wszechświata, tajne rządowe programy, prawda o której się powszechnie nie wie i nie mówi? Erich von Daniken raczył czytelników swoimi rewelacjami na każdym kroku. Łukasz Kulak jawi mi się po lekturze ?W poszukiwaniu źródła?? jako pilny i gorliwy uczeń tego pana?

Zawartym tutaj wywodom? mówmy wprost: ciężko im dać wiarę. To wszystko o czym autor pisze brzmi bardzo dobrze i mądrze, całość napisano z pozoru bardzo czytelnie, przejrzyście i wiarygodnie, jednak Kulak popełnia chyba ten sam błąd, co swego czasu von Daniken? Jaki? Otóż ze śmiertelną powagą wielokrotnie twierdzi on, że stawiane przezeń tezy są trafne, ubiera wszystko w ładne i inteligentne sformułowania, niczym ich jednak de facto nie potwierdza. Rozumowanie jest tutaj co prawda logiczne, jednak nie poparto go w zasadzie żadnym liczącym się naukowym autorytetem. Całość to tylko stylizowane na fakty spekulacje i mało wiarygodne świadectwa szeregowych ?świadków?. Naprawdę ciężko temu wszystkiemu dawać wiarę, a sprawy nie ułatwia to, że po każdej ?udowodnionej? tezie autor stawia następną, która wydaje się być jeszcze większą spekulacją od poprzedniej (aczkolwiek przedstawiana jest ona zawsze jako ?fakt??).

Nie chciałbym mieszać tej pozycji z błotem, ale na jedno chyba nie mogę się z całą pewnością zgodzić, a mianowicie na nazywanie tej pozycji ?popularnonaukową?. Określenie ?spekulacyjnonaukowa? jest tutaj dużo bardziej na miejscu. Nic do autora książki bynajmniej nie mam, jednak inaczej nie jestem w stanie się na przytaczane tutaj treści zapatrywać ? niestety?

Decyzja czy sięgać po tę lekturę należy do Was? Ja ani nie zachęcam, ani nie odradzam. Chociaż z pewnego punktu widzenia patrząc ? może nawet warto to przeczytać? Wszak budowanie własnych osądów powinniśmy zacząć od zebrania danych z różnych źródeł, a zatem być może sprawdzenie co w temacie nieśmiertelności, nieskończoności i odrębności świadomości od biologicznego bytu jakim jest ludzkie ciało mają do powiedzenia zwolennicy spekulacji i domysłów ma w tym przypadku sens? Być może warto wyrobić sobie własny pogląd również w oparciu o tego typu głosy w tej dyskusji i o tego rodzaju publikacje.

....

Czy recenzja była pomocna?

Mirosława Dudko

 • 27-05-2020
 • 07:07

Autor w prostych słowach uświadamia kim naprawdę jesteśmy zwracając uwagę na kwestie, które są z reguły znane ale najczęściej nie przykuwają naszej uwagi. Przypomina prawdy, o których zapomnieliśmy lub po prostu ich sobie nie uświadamiamy. Przybliża pojęcie ciała energetycznego i fizycznego, teorię holograficznego charakteru naszej rzeczywistości, zagadnienia związane z duchowością, fotografią kirlianowską i wiele innych, pragnąc uświadomić czym naprawdę jest natura człowieka i otaczający nas świat.

Pokazuje nasze ciało fizyczne jako holograficzną konstrukcję naszej rzeczywistości na przykładzie oka, dłoni, stóp i uszu, w których zawiera się cały ludzki organizm. Porównuje nasze ciało do biologicznego komputera, opisując poszczególne jego elementy. I tak: DNA to nasz twardy dysk, komórki to procesory, mózg jako procesor CPU itd. Porusza też trudniejsze zagadnienia takie jak życie poza ciałem, OOBE, świadomy sen czy życie po śmierci. Przybliża pojęcie istot anielskich, cywilizacji pozaziemskich i podpowiada w jaki sposób osiągnąć wolność duchową. To tylko niektóre z poruszanych tematów, które zostały omówione w skrócie i na bazie dostępnych źródeł.

Książki takie jak ?W poszukiwaniu źródła? dają okazję do zatrzymania się i przyjrzenia sobie oraz otaczającej nas rzeczywistości. Zebrana przez autora wiedza stanowi szerokie pole do dyskusji i zrozumienia roli każdego z nas w ogromnej przestrzeni kosmicznej.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/05/587-w-poszukiwaniu-zroda.html

Czy recenzja była pomocna?