W poszukiwaniu własnych korzeni - Jan Rzymełka - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

W poszukiwaniu własnych korzeni (twarda)

Sztambuch rodziny

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Sonia Draga
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 144
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny
 • Zapłać z Twisto za 60dni, wpisz kod w koszyku i odbierz 20zł

W poszukiwaniu własnych korzeni, Sztambuch rodziny - opis produktu:

`W poszukiwaniu własnych korzeni. Sztambuch rodziny...` (pamiętnik, kronika) to gotowa do wypełniania książka z tablicami, które ułatwią nam poruszanie się po zakamarkach genealo­gii, tajemnicach i archiwach rodzinnych. Uzupełniając rubryki sztambucha zbudowanego na bazie prawie 25 lat doświadczeń autora, możemy poznać historię swojego rodu. Odpowiemy sobie na wiele szczegółowych pytań:

- jakie są korzenie mojej rodziny?

- skąd i kiedy przybyli moi przodkowie?

- kiedy pojawiło się w dokumentach nazwisko mojej rodziny?

- jakie cechy fizyczne i talenty mam po kądzieli (czyli po matce), a jakie po mieczu (czyli po ojcu)?

Przy pomocy sztambucha docieramy do świata prawdziwego, aczkolwiek trochę zakurzone­go, nie zawsze wygodnego dla własnego sumienia, ale za to dalekiego od zafałszowań. Odkry­jemy tajemnicze historie bliskich, tragedie i romanse przodków. Przekonamy się, że warto zbierać pamiątki nie tylko po rodzicach i dziadkach. Ponadto, poszukiwanie prawdy o rodzinie, fascynujące i romantyczne zajęcie na wiele lat, da nam poczucie zakorzenienia.

Wypełniony sztambuch pozwoli zbudować drzewo genealogiczne (jego schemat znajdzie­my wewnątrz). Będzie stanowić również relikwię rodzinną, którą można przekazać swoim dorosłym dzieciom, wnukom, aby kontynuowali poszukiwania. To wspaniały podarunek na urodziny, ślub czy złote gody.

Książka W poszukiwaniu własnych korzeni Sztambuch rodziny, pochodzi z wydawnictwa Sonia Draga. Autorem książki jest Jan Rzymełka. Należy do gatunków: albumy, biografie i wspomnienia, dzienniki, pamiętniki. Książka W poszukiwaniu własnych korzeni liczy 144 stron. Jej wymiary to 205x280. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Książka - W poszukiwaniu własnych korzeni, Sztambuch rodziny

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

MrsBookBook

ilość recenzji:254

24-11-2021 12:35

Dziś pokrótce chciałabym wam przedstawić ten o to wspaniały sztambuch, czyli kronikę czy też pamiętnik. To, co znajdzie się w tej książce zależy od nas. Autor na początku, w skrócie wyjaśnia jak on sam poszukiwał swoich przodków, doradza nam, na co zwrócić uwagę, co warto zrobić by to, co zostanie zawarte w tym sztambuchu zostało na długie, długie lata. Oczywiście zostają również wytłumaczone trudniejsze pojęcia jak na przykład po mieczu, bądź po kądzieli.

Świetne w tym wszystkim jest to, że to my sami musimy napisać tę historię, a raczej uzupełnić tabelki. Moim zdaniem wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy są w nich zawarte a nawet wiele więcej. A dodatkowo jak by ktoś chciał coś jeszcze od siebie dopisać to po wszystkich tabelkach znajduje się dosyć sporo miejsca na notatki. Tam możemy spisać wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy.

Kolejną bardzo świetną rzeczą jest załącznik, który znajduje się na samym końcu książki, czyli drzewo genealogiczne. Przyznam, że zawsze lubiłam w szkole zadanie, gdy pani kazała narysować swoje drzewo genealogiczne jednak wtedy kończyło się zazwyczaj na dziadkach, a tu możemy zagłębić się w historię swojej rodziny znacznie dalej.

Największym plusem, na który od razu zwróciłam uwagę to jest wydanie. Ta książka jest przepiękna. Twarda oprawa jak i znacznie grubsze strony sprawią, że sztambuch będzie miał szansę przetrwać bez żadnych uszkodzeń wiele lat. W tabelach wszystko jest bardzo czytelne i mamy naprawdę sporo miejsca na pisanie. A okładka i te pozłacane litery sprawiły, że ja nie mogłam przejść obojętnie obok tej książki.

Uważam, że to będzie coś wspaniałego jak już się zabiorę za wypełnianie tej kroniki. Dodatkowo ten sztambuch będzie świetnym prezentem dla kogoś, kto się interesuje własnymi korzeniami. Wypełnianie tego na pewno sprawi mi wiele radości, bo przy okazji poznam wiele osób, czy też rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. A może zdarzy się tak, że odkryję jeszcze jakiś sekret? Kto wie, kto wie, przekonam się jak tylko zabiorę tę książkę ze sobą do Polski, bo sama zbyt wiele w niej nie wypełnię.

Czy recenzja była pomocna?