W pisarskim czyśćcu - Krzysztof Masłoń - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

W pisarskim czyśćcu (twarda)

Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Zysk I S-Ka
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 376
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Okazje na książki!

W pisarskim czyśćcu, Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy - opis produktu:


W pisarskim czyśćcu - o czym jest?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- W pisarskim czyśćcu, od Krzysztof Masłoń. W pisarskim czyśćcu spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Krzysztof Masłoń. Nie będziesz żałował! W pisarskim czyśćcu i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Nie ma literatury polskiej bez Zbigniewa Herberta, ale i bez Wisławy Szymborskiej, bez Tadeusza Konwickiego i Marka Nowakowskiego, bez zapisującego w jej historii najnowsze rozdziały Jarosława Marka Rymkiewicza. O nich wszystkich i o wielu innych dwudziestowiecznych pisarzach polskich opowiada książka Krzysztofa Masłonia.

Każdy z bohaterów książki zmierzał własną drogą do pisarskiego nieba, niejednego jednak poprowadziła ona w odwrotnym kierunku. A, jak to zwykle bywa, dla większości metą okazał się półmetek - znaleźli się w literackim czyśćcu. Od Czytelników zależeć będzie, kiedy i czy w ogóle się z niego wydostaną.

W pisarskim czyśćcu - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki W pisarskim czyśćcu, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że W pisarskim czyśćcu - Krzysztof Masłoń to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki W pisarskim czyśćcu nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę W pisarskim czyśćcu, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Krzysztof Masłoń i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!


Książka W pisarskim czyśćcu Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy, pochodzi z wydawnictwa Zysk I S-Ka. Autorem książki jest Krzysztof Masłoń. Należy do gatunków: biografie i wspomnienia, Biografie i autobiografie, nauki humanistyczne, literaturoznawstwo. Książka W pisarskim czyśćcu liczy 376 stron. Jej wymiary to 155x235. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Krzysztof Masłoń - przeczytaj też

RECENZJE - Książka - W pisarskim czyśćcu, Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 5 ocen )
 • 5
  3
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Kosz z Książkami

ilość recenzji:301

brak oceny 26-11-2017 12:15

Zbigniew Herbert, Wisława Szymborska, Agnieszka Osiecka, Edward Stachura ? to nazwiska w Polsce dobrze znane, nawet jeśli nie zawsze łączy się to ze znajomością ich twórczości. Krzysztof Masłoń w swojej książce W pisarskim czyśćcu. Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy postanawia przybliżyć ich, a także wielu innych, czytelnikowi trochę bardziej, wyjść poza ramy tego co utarło się wiedzieć na ich temat.

Kilka słów o autorze. Krzysztof Masłoń jest polonistą, dziennikarzem, publicystą i krytykiem literackim. Znany jest jako specjalista wywiadów z pisarzami, a także z pisania o nich. W pisarskim czyśćcu. Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy nie jest jego pierwszą książką z tej dziedziny. Napisał m.in. Od glorii do infamii. Sylwetki dwudziestowiecznych pisarzy. Publikacje różnią się tym, że w Od glorii zawarł przede wszystkim nazwiska pisarzy emigracyjnych, podczas gdy W pisarskim czyśćcu ? tych, którzy zdecydowali się na pozostanie w Polsce.

Skąd wziął się tytuł i dlaczego właśnie ci pisarze się w nim znaleźli? Autor tłumaczy, że wybrał twórców, którzy publikując dążyli do ?pisarskiego nieba? lub ?pisarskiego piekła?, ale historia owego okresu i ich życie sprawiały, że utknęli w tzw. ?pisarskim czyśćcu? i tylko czytelnicy mogą zadecydować, czy się z niego uwolnią.

Mimo, że wybór i opinie autora były raczej subiektywne wykonał on naprawdę dobrą i rzetelną pracę. Nie jest to typowa biografia każdego z pisarzy, ale głównie ciekawostki z życia, które miały pokazać inną twarz tych ?legend?. Autor przybliża ich twórczość, opinie krytyków dotyczące pisarzy (zarówno o nich samych jak i o ich dziełach), jakie nagrody zdobywali a wszystko to okraszone licznymi cytatami, fragmentami wierszy i co najważniejsze ? z podaniem bibliografii. Nie są to więc typowe ?plotki?, a autor książki nawet mając swoje sympatie i antypatie wszystko dokumentuje faktami opartymi na źródłach.

Łącznie czytelnik może znaleźć w książce trzydzieści dwie opowieści o pisarzach XX wieku, zarówno już dawno zmarłych jak i żywych. Mimo, że publikacja jest dość specyficzna, napisano ją zrozumiałym, przyjemnym w odbiorze językiem. Jest doskonała dla polonistów, studentów, ale także miłośników literatury, którzy chcą wiedzieć coś więcej o osobach, których książki czytali. Jednocześnie czytanie jej zachęca do zapoznania się z literaturą dwudziestowieczną, do odkrywania jej na nowo.

Czy recenzja była pomocna?