W piekle eboli / Tadeusz Biedzki | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

W piekle eboli (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Bernardinum
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 344
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

W piekle eboli - opis produktu:

Tadeusz Biedzki ?W piekle eboli?

Lubi przekraczać granice, nie tylko te geograficzne, dlatego ostatnią podróż odbył śladem eboli i, mimo naprawdę niebezpiecznych momentów, była to wyprawa pod wieloma względami wyjątkowa. Jej przebieg Tadeusz Biedzki opisał w książce zatytułowanej `W piekle eboli`. Fascynująca relacja z dramatycznych wydarzeń w Afryce Zachodniej w czasie epidemii śmiertelnego wirusa uzupełniona jest ponad setką znakomitych, czasem przerażających fotografii.
W sparaliżowanej przez ebolę Afryce śledzi losy ludzi, uczestniczy w krwawej ofierze animistów, przedziera się przez dżunglę i lasy namorzynowe, spotyka Polaka - właściciela kopalni diamentów, zostaje przemytnikiem, słucha opowieści o zabijaniu dzieci i robieniu z ich główek lekarstw, a w głębi dżungli tubylcy opowiadają mu o czarach, duchach i zombie. W prezencie otrzymuje żonę wodza na noc, częstują go pieczenią z małpy i nietoperza. Widzi męczarnie konających, rozpacz, ale i obojętność wobec śmierci.
Podobnie jak w poprzednich publikacjach Biedzki przedstawia niezwykłe historie ludzkie. Pokazuje Afrykę prawdziwą - bez retuszu i politycznej poprawności. Książka jest i podróżnicza, i sensacyjna równocześnie, bo do Gwinei, Sierra Leone i Liberii autor dostaje się przez zieloną granicę i jest tam świadkiem zdumiewających wydarzeń.
To już czwarta od 2012 roku książka tego wybitnego podróżnika i pisarza. Warto przypomnieć, że przed trzema laty `Sen pod baobabem` Biedzkiego został wybrany Podróżniczą książką 2012 roku, wydana w 2013 roku `Zabawka Boga` zachwyciła recenzentów i porównywana była przez nich do dzieła Umberto Eco `Imię róży` oraz `Kodu Leonarda do Vinci` Dana Browna, a autor został za nią uhonorowany kilkoma prestiżowymi nagrodami. Ubiegłoroczne `Dziesięć bram świata` nadal cieszy się niesłabnącą popularnością.

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

W piekle eboli - mobi, epub

Tadeusz Biedzki

25,25 zł 29.70
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -37%
Imperator Sekrety Ojca Rydzyka

Piotr Głuchowski

miękka
34,64 zł 54.98
 • -35%
King! Autobiografia

Rafał Księżyk , Muniek Staszczyk

miękka
37,70 zł 57.99
 • -37%
Zapach Boga

Konrad Krajewski

miękka
25,14 zł 39.90

Tadeusz Biedzki - przeczytaj też

 • -24%
Ostatnie srebrniki

Tadeusz Biedzki

miękka
18,88 zł 24.84
 • -32%
Ostatnie srebrniki

Tadeusz Biedzki

twarda
21,32 zł 31.34
 • -35%
Wyspy niepoliczone

Tadeusz Biedzki

miękka
25,87 zł 39.81
 • -19%
Zabawka Boga

Tadeusz Biedzki

miękka
32,25 zł 39.81

Zobacz również

 • -34%
Queen Nieznana historia

Peter Hince

miękka
24,41 zł 36.99
 • -36%
Jak głosić Dobrą Nowinę dzisiaj?

Jacek Op Salij

twarda
12,74 zł 19.90
 • -34%
Leonardo da Vinci

Walter Isaacson

miękka
32,89 zł 49.82
 • RRecenzje
 • Książka
 • W piekle eboli
4.7/5 ( 13 ocen )
  5
  10
  4
  2
  3
  1
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

werka777

 • 20-12-2015
 • 17:43

?W Afryce wszystko brzmi niewiarygodnie, a jest prawdą??

Nie tak dawno słowo ebola zasiało w Europie ziarno paniki. Nazwa strasznego wirusa wywołującego śmiertelną chorobę, epidemia pochłaniająca setki ofiar, chociaż tak naprawdę wiąże się raczej z Afryką, przestrasza także nas, żyjących z dala, a jednak stąpających po tym samym globie. Wirus ebola, zwany inaczej gorączką krwotoczną pustoszy ląd Czarnej Ziemi, zabijając po kolei tych, którzy w pozbawionych cywilizacji, ubogich krajach często nie mogą liczyć na jakąkolwiek pomoc. Zarażeni zostając wiec sami, cierpiąc do ostatnich chwil. Przezorni i nieco przestraszeni mieszkańcy innych kontynentów, drżąc o własne zdrowie i życie wolą więc trzymać się z dala. Umierają więc nie tylko mieszkańcy Afryki, ale także i przemysł turystyczny wraz z pustymi hotelami, restauracjami czy samolotami. Jak zatem wygląda ogarnięta epidemią Afryka? Czy płacze i ubolewa? Czy stara się funkcjonować tak, jak przed zbierającą obfite plony śmiercią? Być może mielilibyśmy o tym nikłe pojęcie, jednakże na rynku wydawniczym pojawiła się niezwykła książka ? ?W piekle eboli? autorstwa Tadeusza Biedzkiego. Znany obieżyświat do Afryki trafia nie pierwszy raz. Tym razem jednak jego celem jest poznanie nie miejsc i ludzi, a strasznego wirusa, z którym staje dokładnie oko w oko.

Lądowanie. Dezynfekcja rąk. Mierzenie temperatury. Tadeusz Biedzki wraz z małżonką biorą udział w obowiązkowych procedurach, które zostały ustanowione na wskutek panowania groźnej gorączki krwotocznej. Właśnie przybyli do Afryki, by przemierzyć setki kilometrów w poszukiwaniu źródła paniki i zła, przyczyn i skutków śmierci tak wielu mieszkańców Czarnej Ziemi. Trafiając pośród kolorowe stoiska targowe, pochłoniętych tańcem w Bignonie ludzi czy na zatłoczoną poławiaczami ryb plażę w Tanji mogłoby się wydawać, że życie Afrykańczyków niewiele się zmieniło. A jednak ebola na każdym kroku pozostawiła jakiś ślad, czasami ukryty, czasami zaś tak bardzo widoczny, że polscy podróżnicy, jakże rządni wyzwań, nie mogli być na to przygotowani.

Spotkania z ludźmi czczącymi szansę uniknięcia zachorowania, bezpośredni kontakt z osobami, które w wyniku rozprzestrzeniającego się wirusa straciły kogoś ważnego. Czy może być jednak bliższa styczność z ebolą aniżeli widok tych, którzy właśnie umierają? Tadeusz Biedzki przedstawia Afrykę, z której nagle relacje podróżnicze przestały być nadawane, kontent ? który opustoszał i stracił na wartości, Czarny Ląd ? ogarnięty tragedią i smutkiem. Jego wędrówka przez Gambię, Senegal, Gwineę, Sierra Leone i Liberię, przepełniona niebezpieczeństwem i niepewnością, kończy się niezwykle ciekawą i oryginalną książką ? pierwszą taką nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Czytujemy o podróżach w głąb dżungli, o wioskach dzikich plemion czy ogarniętych ruchem metropoliach. A jednak mało kto jedzie zobaczyć siedlisko śmiertelnej choroby, bo w obawie o własne zdrowie z natury nie pchamy się tam, gdzie możemy dokonać żywota. Tadeusz Biedzki trafia między ludzi. Nie obserwuje z daleka, a brnie dokładnie tam, gdzie straszna epidemia czyni największe spustoszenie. Spotyka mieszkańców Afryki mniej, czy też i bardziej przerażonych, ale z pewnością niejednokrotnie ma okazję przekonać się o tym, jak dziwnym kontynentem jest ów Czarny Ląd, rządzący się własnymi zasadami, przekonaniami i wierzeniami. Czy zjadalibyście nietoperze wiedząc, że to właśnie one mogą być przyczyną eboli? W Afryce nadal wielu ludzi nie porzuciło dawnych nawyków żywieniowych i to nie tylko w powodu głodu, ale przeświadczenia o tym, że to nie owe zwierzęta, a biali sanitariusze są roznosicielami wirusa. Co byście zrobili, gdyby przyniesiono Wam mydło, mające pomóc w utrzymaniu higieny jakże niezbędnej w zatrzymaniu rozwoju eboli? Właśnie tam, gdzie takowo jest tak bardzo potrzebne, mieszkańcy zwyczajnie go wyrzucają twierdząc, że także i ono może przyczyniać się do zachorowań.

Kontynent paradoksów, biedy, ale i lenistwa, nikłego rozwoju, niechęci do nauki, tragedii, ale i głupoty. Kraje, w których za wykonane zdjęcie mostu można zostać surowo ukaranym, ale gdzie z rąk do rąk niewidoczne dla władz przemycane są niezliczone kilogramy narkotyków. Ludzie ? pragnący lepszego życia, ale nierobiący nic, by poprawić jego jakość i w końcu podróż Polaków ? fascynująca i oryginalna, ale także niebezpieczna, przerażająca i momentami smutna zarazem. ?W piekle eboli? to wyjątkowa książka, przy której fani literatury podróżniczej raczej nie mogą się nudzić.


Autor książki skupia się na poznanych ludziach. Nie opisuje miejsc, więc unikamy czytania informacji, które możemy znaleźć sobie w Internecie. Spotkanie z każdym Afrykańczykiem jest inne i ciekawe, ale też w pełni ukazuje obraz funkcjonalności tego kontynentu, jego porażek i pokładania nadziei w coś, co nie istnieje. Przytaczane dialogi, klarowna treść wyzbyta chaosu niejednokrotnie pojawiającego się w podróżniczych relacjach i niepowtarzalny klimat. Całość oceniam naprawdę pozytywnie.

Na kartach tego wydania pojawia się także spora ilość ilustracji, zdjęć przemyconych mniej lub też i bardziej legalnie. Gdyby nie aparat i odwaga Tadeusza Biedzkiego z pewnością wielu poruszających sytuacji nigdy byśmy nie zobaczyli. A spoglądając na książkowe obrazki rodzą się w nas rozmaite uczucia, od podziwu i zachwytu, poprzez obrzydzenie, lęk, strach i współczucie.

Ciekawa i łatwa w odbiorze forma przekazu, wyjątkowa podróż niepowielona w żadnej innej podróżniczej relacji, Afryka pokazana od strony choroby, ale przede wszystkim życia, jakie teraz toczy się właśnie tam. ?W piekle eboli? to moja propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią zwiedzać oczyma wyobraźni, dla fanów autora już przecież niejednokrotnie zachwycającego nas ciekawą opowieścią oraz dla zainteresowanych tematem strasznej choroby, którzy chcieliby Afrykę teraz pooglądać ? ale bezpieczne trzymając się z daleka.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Ukazało się wiele publikacji monograficznych czy też wspomnieniowych dotyczących zmagań polskich żołnierzy na frontach drugiej wojny światowej. Praktycznie jednym tchem można wymienić nazwy najsłynniejszych polskich oddziałów biorących udział w walce u boku aliantów. Niewielu jednak wymieniłoby...

 • Seria malowanek z grubym kolorowym obrysem adresowana jest dla najmłodszych dzieci, dla których wyraźne proste kształty rysunków są dużą pomocą w estetycznym ich pokolorowaniu, a kolorowe kontury podpowiadają maluchowi wybrać odpowiedni kolor kredki Jeśli dziecko od początku nie zniechęci się do...

 • Seria malowanek z grubym kolorowym obrysem adresowana jest dla najmłodszych dzieci, dla których wyraźne proste kształty rysunków są dużą pomocą w estetycznym ich pokolorowaniu, a kolorowe kontury podpowiadają maluchowi wybrać odpowiedni kolor kredki Jeśli dziecko od początku nie zniechęci się do...

 • Te książeczki aktywizujące zostały przygotowane z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Zawierają urocze, kolorowe ilustracje i proste opisy, które wzbogacają słownictwo malucha. Są tu także ćwiczenia typu `znajdź i pokaż` rozwijające jego spostrzegawczość, a także zadania, które sprawdzają...

 • 21.93 zł
  17.99 zł

  Te książeczki aktywizujące zostały przygotowane z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Zawierają urocze, kolorowe ilustracje i proste opisy, które wzbogacają słownictwo malucha. Są tu także ćwiczenia typu `znajdź i pokaż` rozwijające jego spostrzegawczość, a także zadania, które sprawdzają...

 • Cudowna mięciutka książeczka dla maluszka z przyjaznej bawełny. Książeczka z kochanymi zwierzętami i kontrastowymi elementami. Piękne sówki i delikatne motyle. W uwielbianych przez najmłodszych barwach z kontrastową okładką. Książeczka do przytulania, oglądania, poznawania. Książeczki materiałowe...