W nadziei na lepsze jutro - Ewa Bauer - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

W nadziei na lepsze jutro (miękka)

Kolory uczuć, Tom 1

książka

W nadziei na lepsze jutro, Kolory uczuć, Tom 1 - opis produktu:

Młoda kobieta, która bardzo pragnie być szczęśliwa i przeciwności, które ją spotykają. Czy prawdziwa miłość istnieje? Historia Anny przeplata się z losami dwóch kobiet, których życie również nie układa się tak, jak by sobie tego życzyły. Bohaterowie powieści przechodzą metamorfozy, podejmując różne, nie zawsze słuszne decyzje. Czy w poszukiwaniu miłości wolno wszystko? Czy w końcu nadejdzie lepsze jutro? W nadziei na lepsze jutro jest pierwszym tomem trylogii Kolory Uczuć. Tom drugi Kruchość jutra ukaże się w styczniu, a w marcu 2018 roku Słoneczne jutro.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -39%
Testamenty

Margaret Atwood

miękka
24,34 zł 39.90
 • -35%
Pragnienie

Amelie Nothomb

miękka
22,69 zł 34.90
 • -34%
Uległość

Michel Houellebecq miękka

26,40 zł 39.99
 • -43%
 • -35%
Testamenty

Margaret Atwood

twarda
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -35%
Złodziejka truskawek

Joanne Harris

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 12.3.2020

Ewa Bauer - przeczytaj też

 • -35%
Kiedyś ci wybaczę Tułacze życie

Ewa Bauer

miękka
23,97 zł 36.89
Zapowiedź - 12.3.2020
 • -14%
Kurhanek Maryli

Ewa Bauer

miękka
25,65 zł 29.83
 • -19%
Słoneczne jutro Kolory uczuć, Tom 3

Ewa Bauer

miękka
24,16 zł 29.83
 • -22%
Ucieczka przed życiem

Ewa Bauer

miękka
27,15 zł 34.82
 • -30%
Za nasze winy Tułacze życie, tom 1

Ewa Bauer

miękka
25,83 zł 36.90

Zobacz również

 • -29%
Totalna magia

Alice Hoffman

miękka
27,62 zł 38.89
 • -30%
Wyspa łza od nowa

Joanna Bator

twarda
27,93 zł 39.90
 • -32%
Okno z widokiem

Magdalena Kordel

miękka
25,83 zł 37.99
 • -40%
Podróż Cilki

Heather Morris

miękka
22,74 zł 37.91
 • -42%
 • -35%
Śmierć Jezusa

John Maxwell Coetzee

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 28.2.2020
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • W nadziei na lepsze jutro, Kolory uczuć, Tom 1
4.5/5 ( 27 ocen )
  5
  22
  4
  0
  3
  3
  2
  1
  1
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Recenzje na widelcu

 • 25-04-2018
 • 10:03

Dzisiaj zapraszam na krótką podróż do Hiszpanii. Tam na barcelońskiej plaży poznamy Annę, pracownicę jednej z wielkich hiszpańskich firm. Nasza bohaterka to Polka, która ?uciekła? tu do pracy, aby zapomnieć o małżeńskich problemach. Nie bez przyczyny napisałam, iż będzie to krótka podróż, ponieważ bardzo szybko wrócimy z Anną do Polski, aby poznać historię tego małżeństwa.

Sama historia nie będzie ani krótka, ani prosta. Bo Anna z Robertem w życiu przeszli wiele. Doświadczyli całej palety emocji tak pozytywnych i negatywnych, upadali i podnosili się, aby z determinacją walczyć o swój związek i znowu upadali... A my będziemy świadkami tych emocjonujących wydarzeń.

Muszę Wam się przyznać, że mam z tą książką pewien problem. Czyta się ją świetnie. Narracja jest bardzo wciągająca i dokładna. Krok po kroku dowiadujemy się, co działo się w związku naszych bohaterów i mamy uczucie, jakbyśmy naprawdę byli tam obok nich i razem z nimi przeżywali te wszystkie emocje.

Lecz niestety czegoś mi w tej opowieści brakuje. A mianowicie odczuwam niedosyt jakiejkolwiek warstwy ?około fabularnej?. Mam wrażenie, że choć z wielką przyjemnością, ale czytam tylko i wyłącznie suchą relację z niełatwego życia Anny i Roberta.

Namiastką tejże warstwy był dla mnie tylko bardzo wyczerpujący opis terapii małżeńskiej, w której wzięli udział nasi bohaterowie. Była to relacja z bardzo ciekawych zajęć, w których, choć daleka od takich problemów sama chętnie wzięłabym udział.

Zabrakło mi także rozwinięcia wątku Sabiny i Leny. Miały one niebagatelny wpływ na związek Anny, ale ich historia sama w sobie była niezmiernie ciekawa. A one zniknęły tak znienacka i pewne epizody z ich życia zostały zawieszone, choć chętnie dowiedziałabym się na przykład, jak poradziła sobie Lena po pewnym traumatycznym przeżyciu.

Ciąg dalszy na: http://www.recenzjenawidelcu.pl/2018/04/w-nadziei-na-lepsze-jutro.html

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

iniewiesznic

 • 17-10-2017
 • 17:36

"W chwilach gdy nie układało się między nimi dobrze, stawali się zawzięci i uparci jak osły, traktując każde ustępstwo jako osobistą porażkę i przegraną bitwę." - Zapraszam do przeczytania nowego posta na blogu ! Pozdrawiam ! <3 <3

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Hanna

 • 4-10-2017
 • 18:35

Trzy różne kobiety. Trzy różne osobowości i charaktery. Jedna historia. Na wstępie poznajemy Annę ? piękną brunetkę o smukłej figurze, przenikliwym spojrzeniu i bujnych kręconych włosach. Kobieta aktualnie przebywa w Barcelonie, gdzie spełnia się zawodowo w renomowanej firmie, a dokładnie rzecz ujmując w dziale zajmujący się analizą rynku nieruchomości. Dzięki temu, iż Anna posiada nienaganną znajomość języka hiszpańskiego, z dużą swobodą może komunikować się z klientami oraz większością współpracowników. Mimo iż, w biurze jest lubiana i ceniona za profesjonalizm, to jednak jej nieśmiałość, brak przebojowości, a także skłonność do marazmu i melancholii, nie pozwalały na znalezienie prawdziwych przyjaciół poza pracą. Jednak nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, iż jej zachowanie nie jest bezpodstawne. Anna została okrutnie zraniona. Nie ma już nadziei, ani wiary w to, że jeszcze kiedyś będzie w stanie zaufać jakiemuś mężczyźnie...


Prócz Anny poznajemy także dwie inne bohaterki ? Sabinę i jej przyrodnią siostrę Helenę, które jak się później okazuje są ściśle powiązane z tym co spotkało Anne. Jednak zarówno Helena, jak i Sabina nie wiodą spokojnego życia, mimo to dzielnie znoszą przeciwności losu. Sabina musi opiekować się niepełnosprawnym mężem Arturem, który w wyniku wypadku doznał poważnego urazu kręgosłupa i nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować. Został skazany na dożywotnie poruszanie się na wózku inwalidzkim. Helena natomiast, próbuje robić karierę w sferze modelingu. Jako przebojowa, świadoma swojej urody, a także mająca jasno wytyczone cele, jest w pełni przekonana, iż uda się jej spełnić swoje marzenia. Jednak jeden niefortunny wyjazd do Krakowa obrócił w gruzy świat idealnie wykreowany przez Helenę.

Bardzo ciekawa historia. To co pierwsze rzuca się w oczy, to zastosowany przez Autorkę przeskok w czasie. Początkowe rozdziały toczą się obecnie, a podczas zagłębienia się w kolejne stron tej historii, poznajemy wydarzenia, który mały miejsce Rok wczesnej. Dzięki takowemu zabiegowi, dogłębnie poznajemy wszystkie bohaterki, dowiadujemy się w jakich okolicznościach się spotkały, jak ich znajomość wpłynęła na obecny stan Anny, poznajemy ich zapatrywanie się na dane sprawy życiowe.

Każda z bohaterek, została bardzo intrygująco nakreślona. Ich całkowicie odmienne charaktery, w pełni pozwalają czytelnikowi odczuwać względem nich, całą gamę różnorodnych emocji. Wszystkie trzy kobiety, to bohaterki jak najbardziej autentyczne, z krwi i kości. Zmagają się ze swoimi przeciwnościami losu, podejmują różnorodne decyzje (nie zawsze słuszne), a także przechodzą metamorfozy.

Anna przed wyjazdem do Barcelony, wiodła całkiem spokojne życie. Jednak nie zawsze był łatwo. Wprawdzie mogła liczyć na swojego męża ? Roberta, ale na ich wspólnej drodze, często pojawiały się turbulencje ? zdecydowanie zbyt często. Czy mimo to, nie powinni być dla siebie wsparciem i opoką? Nie zawsze byli w stanie odnaleźć się w tym, co przygotowało dla nich życie, więc Anna zdecydowała się namówić męża, na wspólną terapię małżeńską, która miałaby na celu, ponownie scementowanie ich związek. Kiedy wydawało się już Annie, że niespodziewany kryzys, który pojawiał się w jej małżeństwie, został zażegnany, wówczas pojawia się Sabina, wraz z Helena i już nic nie jest takie samo...

Styl i język jakim operuje Autorka, jest nienaganny. Ewa Bauer z lekkością i dużą swobodą tworzy lekkie, żywe, bogate, plastyczne i barwne opisy, nie zapominając o dynamicznych i naturalnych dialogach. Faktem jest również to, iż nie znajdziemy treści, które mogłyby zniechęcić do dalszego zagłębiania się w bieg wydarzeń. Wszystko zostało przedstawione w należytych proporcjach. Bardzo mi się podobało, iż Autorka dogłębnie przestawiła osobowość każdej z bohaterek, tak samo jak ich wygląd zewnętrzny. Dzięki takowemu rozwiązaniu, miałam możliwość pełnego wyobrażenia sobie wszystkich trzech kobiet, zarówno pod względem wizualnym jak i osobowościowym.

Ewa Bauer napisała bardzo życiową, realistyczną i w pełni autentyczną historię, która bez wątpienia mogłaby wydarzyć się tuż obok Nas. W nadziei na lepsze jutro, swoim swoistym przekazem, ukazuje nam ludzkie zachowania w trudnych, a także skomplikowanych sytuacjach. Ponadto obrazuje czytelnikowi determinanty, popychające człowieka do wyrządzania krzywdy drugiemu człowiekowi. Dzięki temu, bez wątpienia czytelnik ma możliwość, sprawdzenia swojej reakcji na ludzką krzywdę, a przy okazji może odczuć wiele emocji. Polecam wszystkim zainteresowanym.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Na ostrzu noża Ruchomy Chaos, Tom 1

Patrick Ness

twarda
27,89 zł 42.90
Zapowiedź - 12.3.2020
 • -35%
Imię Boga

Michał Dąbrowski

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 26.3.2020
 • -35%
Miasteczko Rotherweird

Andrew Caldecott

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 2.4.2020
 • -35%
Dzieci czystej krwi Czteropalczaści, Tom 1

Marcin Masłowski

miękka
24,03 zł 36.98
Zapowiedź - 6.4.2020
 • -35%
Pan Światła

Roger Zelazny

twarda
29,24 zł 44.99
Zapowiedź - 26.3.2020
 • -30%
Legion nieśmiertelnych Tom 1 Świat stali

B. V. Larson

miękka
27,93 zł 39.90
 • -30%
Dzieci Diuny Tom 3 Kroniki Diuny

Frank Herbert

twarda
41,93 zł 59.89
 • -35%
Moc Apoliona

Jennifer L. Armentrout miękka

25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 13.3.2020