Uwarunkowania wiary w nadzieję w polskojęzycznej literaturze teologicznej - Grzegorz Świecarz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Uwarunkowania wiary w nadzieję w polskojęzycznej literaturze teologicznej (miękka)

Psychologiczne i terapeutyczne zastosowania

książka

  • Wydawnictwo Naukowe Sophia
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 150
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Uwarunkowania wiary w nadzieję w polskojęzycznej literaturze teologicznej, Psychologiczne i terapeutyczne zastosowania - opis produktu:

Psychologiczne uwarunkowania leczenia terapeutycznego spowodowane wiarą okazują się całkiem naturalne i nie budzą jakichkolwiek w tym zakresie zapytań.
Połączenie funkcjonowania terapii, czyli psychologicznego przygotowania kościoła do szerzenia wiary i kontaktowania się z chrześcijanami może stać się kluczowe w rozwoju Kościoła.
Obecnie świat ewoluje przez co stajemy się bardziej wrażliwi na dochodzące sygnały z zewnątrz, dlatego też kontakt w pierwszym kontakcie osoby reprezentującej kościół - księdza z przygotowaniem terapeutycznym stwarza wiele możliwości, a zarazem powoduje lepsze zrozumienie Boga w swoim sensie.
Kto stworzył terapię? Kto stworzył psychologię? To właśnie Bóg! To Nasz Zbawca dał nam nadzieję na lepsze życie i dał możliwość wybaczania i terapii.
Nadzieja w rozumieniu chrześcijańskim - bywa czasami rzeczywistością zapomnianą, która schodzi na boczny plan w naszym życiu. Kiedy popatrzymy na inne cnoty teologalne: wiarę i miłość, widzimy, że zajmują one więcej uwagi nie tylko w rozprawach filozoficznych czy teologicznych, ale również w życiu każdego człowieka. Nadzieja nie jest traktowana jako cnota, którą należy w sobie pielęgnować i rozwijać. Dlatego będziemy starali się przekonać, że o nadziei można powiedzieć dużo więcej niż się wydaje, a nawet przedstawić, w jaki sposób można żyć nią na co dzień. Ponadto, ukażemy jej wielopoziomową naturę oraz pokażemy jej wartość, by w ten sposób postarać się doprowadzić do obrazu życia pełnią nadziei. Żeby jednak praktykować nadzieję każdego dnia, należy dowiedzieć się czym ona jest.
Nadzieja chrześcijańska opiera się na przeświadczeniu, że kierujemy się ku życiu wiecznemu dzięki ofierze Jezusa Chrystusa. Mając przed sobą taką perspektywę, dążymy do ścisłego zjednoczenia z Panem Bogiem. Nadzieja kieruje nas ku przyszłości i szczęściu, którym jest dla nas Bóg. Dlatego zagadnienie nadziei jest stale obecne w życiu człowieka i nie traci ono nigdy na swojej aktualności, wręcz przeciwnie - patrząc na otaczający nas dookoła świat widzimy, że potrzebuje on bardziej niż kiedykolwiek niegasnącej nadziei.
- z Wprowadzenia

Książka Uwarunkowania wiary w nadzieję w polskojęzycznej literaturze teologicznej Psychologiczne i terapeutyczne zastosowania, pochodzi z wydawnictwa Naukowe Sophia. Autorem książki jest Grzegorz Świecarz. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, psychologia. Książka Uwarunkowania wiary w nadzieję w polskojęzycznej literaturze teologicznej liczy 150 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Uwarunkowania wiary w nadzieję w polskojęzycznej literaturze teologicznej, Psychologiczne i terapeutyczne zastosowania

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.