Ustawa o własności lokali w praktyce - opis produktu:
Instytucja odrębnej własności lokali jest bardzo młoda. Ma ona na celu pozyskanie pod budownictwo mieszkaniowe odpowiednich środków finansowych od osób zainteresowanych otrzymaniem mieszkania przez zapewnienie im najszerszych praw właścicielskich.
Ustawa o własności lokali uchwalona 24 czerwca 1994 r. z późn. zm. weszła w życie 1 stycznia 1995 r. Po 15 latach obowiązywania ustawy, Autor, wybitny specjalista prawa cywilnego, dokonuje w niniejszym opracowaniu podsumowania praktyki jej stosowania. Zasadniczym celem książki jest przedstawienie problemów prawnych, jakie sygnalizuje praktyka sądowa, jak i pozasądowa (notarialna, wspólnot mieszkaniowych, deweloperska itp.) stosowania przepisów tej ustawy.
Mając na uwadze powszechny charakter stosowania przepisów ustawy przez wiele podmiotów prawnych, Autor uznał, że przydatność tej publikacji zyska po zastosowaniu formuły pytań i odpowiedzi. Opracowanie kompleksowo omawia problematykę związaną z tematem odrębnej własności lokalu, w szczególności zajmując się kwestiami:
- samodzielnego lokalu jako przedmiotu ustawy,
- nieruchomości wspólnej i zarządu nieruchomością wspólną,
- funkcjonowania wspólnoty mieszkaniowej,
- praw i obowiązków właścicieli lokali,
-trybu i formy ustanowienia odrębnej własności lokalu, uwzględniając najnowsze orzecznictwo, literaturę przedmiotu i podstawowe akty prawne.
Książka stanowi cenną pomoc dla notariuszy, członków wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości oraz dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką odrębnej własności lokali.
Książka Ustawa o własności lokali w praktyce pochodzi z wydawnictwa Branta. Autorem książki jest Gerard Bieniek. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, budowlane. Książka Ustawa o własności lokali w praktyce liczy 275 stron. Oprawa jest miękka.
- -36%

- -30%

- -30%

- -30%

- -42%

- -42%

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.