Upadłe damy II Rzeczpospolitej / Kamil Janicki 39,81 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie

Upadłe damy II Rzeczpospolitej (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 400
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Upadłe damy II Rzeczpospolitej - opis produktu:

Słowa ze słuchawki długo jeszcze dudniły w uszach młodej sekretarki: `Zabiłam go`. Mówiła księżniczka. Gdy przyjechała policja, ciało narzeczonego księżniczki Zofii Zyty wciąż leżało w sypialni. Księżniczka brała kąpiel. Zrozpaczona, doprowadzona na skraj załamania kobieta czy bezwzględna morderczyni? Broniła swojego honoru czy zabiła dla pieniędzy? Śledztwo i proces toczyły się w równym stopniu w salach sądowych i na łamach bulwarówek.

Inspektorowi Niedzielskiemu nie trzeba było wiele, by zorientować się, że w sprawie rzekomego porwania małej Zosi coś nie gra. Wiedział też, że to może być jego życiowa szansa. Na takich sprawach robi się policyjne kariery. Zainteresowanie mediów było gwarantowane. Ale czy morderczynią dziecka mogła być jego własna matka? I dlaczego miałaby zabić swoją dwunastoletnią córkę?

Morderczynie, oszustki, dzieciobójczynie, szantażystki, burdelmamy i przywódczynie gangów. Bezradne i doprowadzone do rozpaczy ofiary czy po prostu brutalne i złe zbrodniarki? Historie zebrane w tej książce opowiadają o kobietach, które nie chciały ulec losowi, nawet jeśli oznaczało to wejście na drogę przemocy i okrucieństwa.

Kamil Janicki, autor bestsellerowych "Pierwszych dam II Rzeczpospolitej", odsłania przed czytelnikami nieznane fakty. Choć życie elit było pełne przepychu i elegancji, to międzywojenna Polska miała i inne oblicze. Szczególnie kobieca droga do życiowego sukcesu i niezależności usłana była przeszkodami. Takiej książki o II Rzeczpospolitej jeszcze nie było!
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -30%
Zapach Boga

Konrad Krajewski

miękka
27,93 zł 39.90
 • -30%
Leonardo da Vinci

Walter Isaacson

miękka
34,88 zł 49.82
 • -41%
Tatuażysta z Auschwitz

Heather Morris

miękka
20,49 zł 34.71

Zobacz również

 • -30%
Gdańsk Książka do pisania

Przemysław Skrzyński

miękka
23,79 zł 33.99
 • -30%
Marek Edelman Książka do pisania

Paula Sawicka

miękka
23,79 zł 33.99
 • -30%
Karol Szymanowski Książka do pisania

Bogdan Tosza

miękka
23,79 zł 33.99
 • RRecenzje
 • Książka
 • Upadłe damy II Rzeczpospolitej
4.5/5 ( 13 ocen )
  5
  10
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny
 • 9-11-2013
 • 18:13

Kolejna książka z serii Prawdziwe Historie wydawanej przez Wydawnictwo Znak. Tym razem Kamili Janicki, autor książki "Pierwsze Damy II Rzeczpospolitej" bierze na warsztat kobiety, które niechlubnie zapisały się na kartach historii i tworzy w ten sposób niezwykle interesujący kryminał. Książka o tym, do czego zdolne są kobiety!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 13-02-2015
 • 00:08

Książkę trudno zakwalifikować do konkretnego gatunku. Najbliższa jest literaturze faktu, ponieważ podawane w niej informacje bazują na autentycznych wygrzebanych w archiwach materiałach. Jednak z uwagi na niezwykły dar autora do opisywania wydarzeń oczami bohaterek, książka ta może spokojnie aspirować do gatunku powieści kryminalno-detektywistycznej. Plastyczny język autora sprawia, że osiem krótkich spraw czyta się jak antologię opowiadań, w której poznajemy bohaterów i ich życie codzienne, a następnie w atmosferze emocji zbieramy kolejne poszlaki, aby ostatecznie wydać osąd w ważnej sprawie obyczajowej.

Książka jest kompilacją materiałów archiwalnych, artykułów, prac naukowych, cytatów i opowieści świadków tamtych czasów, które to pozwoliły autorowi na przedstawienie sylwetek kobiet i prześledzenie ich historii oraz motywów mających wpływ na popełnione zbrodnie. Autor prześwietla dokładnie historię związaną z konkretną kobietą - najpierw zdaje relację tak jak przedstawiały ją ówczesne media i ludzie. Następnie w wyniku żmudnych i kompletnych badań historycznych przedstawia historię tak jak zdarzyła się naprawdę. Rzecz jasna w każdym przypadku sądy osądziły konkretny przypadek w oparciu o zebrane materiały, które można poświadczyć zgodnie ze stanem źródeł - niestety w każdym przypadku różniły się one znacznie od podawanych przez media (głównie brukowe gazety.

Mnie najbardziej spodobał się jednak sposób w jaki Janicki przedstawia społeczeństwo lat trzydziestych XX wieku. Wielokrotnie odwołuje się do informacji dotyczących struktury społecznej, przedstawia w sposób bardzo wiarygodny obywateli wielu warstw, rodziny oskarżonych i ich ofiar. Ciekawi także strategia oskarżenia i obrony - argumentacja obu stron, która pomogła podjąć sądowi lub ławnikom taką a nie inną decyzję. Ale nader wszystko autor wiele czasu poświęcił na przedstawienie szkiców psychologicznych oskarżonych kobiet, które sporządzali wówczas psychologowie sądowi. Inna bardzo ciekawa sprawa to informacje na temat technik i procedur stosowanych oraz rozwijanych nowych nauk mających pomóc w badaniu dowodów i ujmowaniu winnych. Autor bawi się tekstem, co mu się chwali. Każdy rozdział bazuje na tytule znanego filmu, a następnie wstęp do sprawy jest napisany w luźny i zabawny sposób, co sprawia, że czyta się go z wielkim zainteresowaniem.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 17-11-2013
 • 19:22

Jak sam tytuł wskazuje, książka ta opowiada o upadłych damach II RP, kobietach, które pogrążyły się w przestępczym świecie lub raz w życiu popełniły zbrodnię, która całkowicie je odmieniła. I zazwyczaj były to damy z wyższych warstw społecznych, po których nikt się tego nie spodziewał. W latach 20 i 30 ich zachowanie wyjaśniano w najbardziej absurdalne sposoby ? źle interpretując Freuda przypisywano im nimfomanię, uznawano, że winę za ich postępki ponosi emancypacja i równouprawnienie. Bardzo ciekawa książka, jednocześnie historyczno-społeczna i rozrywkowa, ukazująca świat przed stu lat, który tak naprawdę (niestety) niewiele różni się od naszego.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 8-11-2013
 • 23:32

?Upadłe damy II Rzeczpospolitej? Janickiego to doskonała pozycja w domowej biblioteczce każdego czytelnika. Myślę, że każdy znajdzie w niej coś, co będzię dla danej osoby bardzo interesujące. Przede wszystkim opowieści, jakie snuje autor, są niczym z najlepszych kryminałów. Niespodziewane morderstwa, poszukiwanie winnych, wyjaśnienia, zeznania. A przecież kogo nie interesuje rozwiązywanie zagadek? ? Jak w innych książkach z serii... nazwjmy ją o kobietach Janicki doskonale miesza fakty biograficzne oraz historyczne i niczym dziadek opowiada swoim wnukom o życiu w tamtej Polsce. Książka niezwykle interesująca! Gorąco polecam :)

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Upowłokowiony w uszkodzone ciało bojowe Klina, Takeshi Kovacs służy jako najemnik w sponsorowanej przez Protektorat, brutalnej wojnie domowej, mającej zdławić rewolucję na Sanction IV. Korzystając z szansy dołączenia do potajemnej ekspedycji, mającej zabezpieczyć znalezisko archeologiczne,...

 • Trzeci tom nowej sagi autorki bestsellerowych `Kwiatów na poddaszu`. Piękna i dumna Heaven Leigh Casteel rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Uwolniwszy się od wpływu ojca i zdradliwego uroku Farthinggale Manor, wraca na Wzgórza Strachu, aby - tak jak zawsze marzyła - uczyć w szkole w...

 • Pierwsze damy II Rzeczpospolitej. To one uosabiały magię, czar i elegancję dwudziestolecia międzywojennego - Polski utraconej dla nas na zawsze. Maria wywołała skandal bez precedensu. Prezydent Polski poślubił młodszą o 28 lat kobietę. I to kogo! Żonę własnego adiutanta i sekretarkę swojej...

 • 32.98 zł
  26.38 zł

  Upowłokowiony w uszkodzone ciało bojowe Klina, Takeshi Kovacs służy jako najemnik w sponsorowanej przez Protektorat, brutalnej wojnie domowej, mającej zdławić rewolucję na Sanction IV. Korzystając z szansy dołączenia do potajemnej ekspedycji, mającej zabezpieczyć znalezisko archeologiczne,...

 • Trzeci tom nowej sagi autorki bestsellerowych Kwiatów na poddaszu. Piękna i dumna Heaven Leigh Casteel rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Uwolniwszy się od wpływu ojca i zdradliwego uroku Farthinggale Manor, wraca na Wzgórza Strachu, aby - tak jak zawsze marzyła - uczyć w szkole w...

 • Upowłokowiony w uszkodzone ciało bojowe Klina, Takeshi Kovacs służy jako najemnik w sponsorowanej przez Protektorat, brutalnej wojnie domowej, mającej zdławić rewolucję na Sanction IV. Korzystając z szansy dołączenia do tajnej ekspedycji, mającej zabezpieczyć znalezisko archeologiczne, Takeshi...