Upadek Kalony - Kristin Cast - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Upadek Kalony (miękka)

opowieść z cyklu Dom Nocy

książka

 • Wydawnictwo Książnica
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 160
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Upadek Kalony, opowieść z cyklu Dom Nocy - opis produktu:

Bestsellerowe autorki P.C. i Kristin Cast przedstawiają niezwykłe losy i upadek Kalony - dawnego wojownika bogini Nyks.

Czy Ciemność naznaczyła go tak samo jak Neferet? Czy nieśmiertelny Kalona zawsze wolał władzę od honoru, a potęgę od lojalności i wiary?
Ta opowieść rozjaśnia mroczną przeszłość byłego wojownika i jest kluczem do zrozumienia jego roli w niezwykle dramatycznym zakończeniu cyklu `Dom nocy`.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Kratki się pani odbiły Komedia kryminalna

Jacek Galiński

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 8.3.2020
 • -35%
Dylemat

B. A. Paris

miękka
24,62 zł 37.88
Zapowiedź - 13.3.2020
 • -35%
Drań

Katarzyna Michalak

miękka
25,94 zł 39.90
 • -40%
Głosy z zaświatów

Remigiusz Mróz

miękka
23,94 zł 39.90
 • -29%
Zaufasz mi

Diana Brzezińska miękka

28,39 zł 39.98
 • -24%
O krok za daleko

Harlan Coben

miękka
29,56 zł 38.89

Kristin Cast, P.C. Cast - przeczytaj też

 • -72%
Bursztynowy dym

Kristin Cast

miękka
8,35 zł 29.83
 • -73%
NIEPOSKROMIONA cykl: Dom Nocy Tom 4.

Kristin Cast , P.C. Cast twarda

9,96 zł 36.91
 • -33%
Przeznaczona cykl: Dom Nocy Tom 9.

Kristin Cast , P.C. Cast miękka

19,98 zł 29.83
Wybrana cykl: Dom Nocy Tom 3.

Kristin Cast , P.C. Cast pocket

15,65 zł
 • -33%
Wyzwolona cykl: Dom Nocy Tom 12.

Kristin Cast , P.C. Cast miękka

19,98 zł 29.83
 • -73%
ZDRADZONA cykl: Dom Nocy Tom 2.

Kristin Cast , P.C. Cast twarda

9,96 zł 36.91

Zobacz również

 • -38%
 • -29%
O krok za daleko

Harlan Coben

miękka
30,39 zł 42.80
 • -35%
Władcy czasu

Urturi Eva Garcia Saenz De

miękka
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -38%
Poszukiwanie

Charlotte Link

miękka
26,53 zł 42.80
 • -39%
Behawiorysta / Iluzjonista

Remigiusz Mróz

pakiet
36,46 zł 59.76
 • -38%
Miłość leczy rany

Katarzyna Bonda

miękka
30,93 zł 49.90
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Upadek Kalony, opowieść z cyklu Dom Nocy
4.4/5 ( 7 ocen )
  5
  5
  4
  1
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

tygrysica

 • 15-04-2016
 • 21:54

Nyks. Jedyna Bogini, która nie opuściła ziemi w poszukiwaniu uciech oraz nowych wyzwań. Jedyna pośród wielkiej planety. Osamotniona. Wtedy właśnie przypadkiem napotyka Matkę Ziemię. Dwie równie samotne kobiety postanawiają się zaprzyjaźnić. Matka Ziemia w podzięce za wszystko postanawia odnaleźć towarzysza, bratnią duszę Nyks. W tym celu wzywa do siebie dwie tak odmienne od siebie materie. Słońce i Księżyc, które tworzą dla Matki Ziemi dziecko słońca oraz księżyca. Kalonę i Ereba. I tak zaczyna się cała historia.

Upadek Kalony jest to opowiadanie uzupełniające do cyklu Dom Nocy wyjaśniające początki historii Kalony oraz Nyks. Wyjaśnia nam jak powstał Kalona wraz ze swoim bratem Erebem. Jakie wydarzenie doprowadziło do powstania dzieci nocy oraz dlaczego Kalona z ukochanego bogini stał się wygnańcem. Tyle kwestii do wyjaśnienia w zaledwie kilkudziesięciu stronach.

Osobiście muszę przyznać, że historia mnie odrobinę zawiodła. Spodziewałam się naprawdę mrożących krew w żyłach powodów takiego wygnania, a otrzymałam sytuację, która, na co dzień mogłaby dotyczyć każdego z nas. Z jednej strony to źle natomiast z drugiej dobrze. Dzięki temu odnajdujemy w Kalonie cechy ludzkie, które możemy lepiej zrozumieć, które pozwalają wczuć się nam w całą sytuację. Zawiodła mnie również inna rzecz. Mianowicie mówiąc to, że wcale nie tak wiele zostało wyjaśnione. Tak naprawdę wyjaśniono nam tylko sam początek. Odrobinkę całej historii, która wymagała wyjaśnienia, ale może to właśnie zostało tak celowo wykonane. Któż to wie?

Książka została wyposażona w eleganckie oraz odpowiednie do tematu każdego rozdziału ilustrację. Autorki ciągle utrzymują na poziomie swój sposób pisania. W zasadzie można powiedzieć, że żadne większe zmiany w stylu Pań Cast nie nastały, o których można by wspomnieć.

Podsumowując, jeśli czytacie Dom Nocy nie możecie obejść się bez przeczytania i tego opowiadania.

Aleksandra

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Sheti

 • 21-11-2015
 • 16:22

Kalona, na pierwszy rzut oka najmroczniejsza postać z cyklu Dom Nocy. Przekleństwo Zoey i jej przyjaciół, zło, z którym muszą walczyć i stawić mu czoła. Ale czy Kalona naprawdę jest tak okrutny? Jakie są jego początki i co sprawiło, że stał się tym, kim jest? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w czwartej nowelce będącej uzupełnieniem cyklu, ?Upadek Kalony?.
Postać Kalony fascynowała mnie już od chwili, gdy tylko pojawił się z historii Zoey Redbird. Co ja poradzę na to, że mam słabość do czarnych charakterów? Uwielbiam poznawać ich historię i zawsze staram się zrozumieć, co nimi kieruje. Kalona nie zawsze był tym, kim jest obecnie. Dawniej był wiernym towarzyszem i kochankiem bogini Nyks, chociaż Ciemność próbowała go opętać nie raz. I niestety, w końcu się jej udało. Mimo wszystko nie raz dało się dostrzec, że w tym bohaterze tkwi dobro i potrafi być honorowy.
?Upadek Kalony? to książka, w której dowiadujemy się o tym, skąd Kalona pojawił się u boku Nyks. Zyskujemy wiedzę o jego początkach oraz informacje o tym, co wpłynęło na jego zmianę. Czy faktycznie miał powody, aby oddać się Ciemności i porzucić Nyks? To już kwestia perspektywy, ale nie sądziłam, że w przypadku jakiejkolwiek nowelki mogą mi towarzyszyć tak silne emocje. Być może jest to związane z tym, że Nyks i Kalona to prawdopodobnie najbardziej intrygujące postacie z całego cyklu, a niestety nie ma tam o nich zbyt dużo. Dlatego ogromnie się cieszę, że pojawiła się ta uzupełniająca nowelka.
Z łatwością byłam w stanie wczuć się w postać Nyks, ale potrafiłam również zrozumieć postępowanie Kalony. Nie jest to może historia wielce rozbudowana, ale osobiście uważam, że to najlepsze z opowiadań dodanych do tej serii. Czyta się szybko, ale z ogromnym zaangażowaniem i rosnącą ciekawością. Oczywiście nie ukrywam tego, że każdy z fanów może odebrać tę historię inaczej i w zupełnie inny sposób ocenić postępowanie bohaterów, jest to w tym przypadku całkowicie normalne. Ja jednak wciąż jestem w stanie odczuć żal, ból i tęsknotę, która towarzyszyła ten dwójce.
?Upadek Kalony? to opowieść, która odpowiada na wiele pytań i rozwiewa wiele wątpliwości, które być może pojawiły się podczas czytania cyklu Dom Nocy. Podobnie jak pozostałe nowelki, stanowi doskonałe uzupełnienie serii i naprawdę jestem zadowolona z lektury tej krótkiej powieści. Jest też jeszcze jedna istotna rzecz, która mnie oczarowała. W książce znaleźć możemy cudowne ilustracje, które przedstawiają sytuacje rozgrywające się w niej. Są tak piękne, że nie mogłam się na nie napatrzeć! Dzięki nim czytelnik z jeszcze większą łatwością może dać się porwać do książkowego świata, zżyć się z bohaterami i poczuć ten magiczny klimat i atmosferę. Gratka dla fanów Domu Nocy, zdecydowanie!

www.bookeaterreality.blogspot.com

Czy recenzja była pomocna?